piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Dom

Uratowane mieszkania

Dodano: 17 września 2003, 17:11

SM „Felin” przejęła niedawno inwestycję mieszkaniową realizowaną na lubelskim osiedlu Willowa przez SBM Konmed. Niestety, SBM Konmed popadła w zadłużenie i nie była w stanie prowadzić dalej budowy.
• Co będzie działo się z inwestycją w os. Willowa przejętego przez SM Felin?
– Budowa osiedla rozpoczęta dwa lata temu została przerwana. Finansowe zobowiązania SBM Konmed wobec innych podmiotów, nie pozwoliły jej prowadzić dalej prac. Z planowanych 250 mieszkań - 114 jest rozpoczętych. 30 członków SBM Konmed wpłaciło wkłady budowlane na przyszłe lokum. Po przejęciu inwestycji przez naszą spółdzielnię rozpoczęliśmy natychmiast prace budowlane. Członkowie otrzymają klucze do mieszkań już w grudniu tego roku.
• Czy były problemy z przejęciem os. Willowa?
– Oczywiście, że były ale zostały rozstrzygnięte w trakcie 3-miesięcznych negocjacji prowadzonych z SBM Konmed. Najdłużej trwały rozmowy dotyczące stanu formalno – prawnego inwestycji.
• Dlaczego?
– Cały teren inwestycji obciążony był zobowiązaniami wobec wierzycieli. Całkowite przejecie budowy nastąpiło dopiero wtedy, kiedy wszyscy wierzyciele wycofali swoje roszczenia.
• Jak udało się tego dokonać?
– Przejmując członków z SBM Konmed przejęliśmy również wkłady mieszkaniowe zgodnie z ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych.
• Co dało SM „Felin” przejęcie tej inwestycji?
– Spółdzielnia naszej wielkości musi inwestować i rozwijać się. Nie można funkcjonować ekonomicznie tylko z administrowania posiadanymi lokalami użytkowymi i mieszkaniami.
• Jaki jest obecny stan inwestycji przy ul. Willowej?
– Budowa jest aktualnie kontynuowana. Wykonawca prowadzi intensywne prace budowlane. Finansujemy ją realizując nasze umowy i dodatkowo zasilona została kredytem bankowym. Pierwsze 40 mieszkań oddajemy już w grudniu tego roku. Pozostałe 74 z I etapu inwestycji będą gotowe w lipcu 2004 r. Całe zadanie ma liczyć 250 mieszkań.
• Co będzie z pozostałymi lokalami?
– Prowadzimy obecnie nabór na I etap i już na II. Realizację drugiej części zadania planujemy na lata 2004–2005.
• Jakie mieszkania zamierzacie Państwo wybudować w tym osiedlu?
– Proponujemy zainteresowanym lokale o powierzchni od 40 do 80 mkw. Niektóre z nich można łączyć. Wstępny koszt 1 mkw. wynosi od 2185 zł. Jest ona uzależniona od piętra, na jakim znajduje się lokal.
• Czy po tych wszystkich perypetiach związanych ze SBM Konmed istnieje jeszcze zainteresowanie os. Willowa?
– Oczywiście, i to bardzo duże. Zgłaszają się do nas nie tylko rodziny poszukujące mieszkań, ale także rodzice zainteresowani mieszkaniami dla dzieci, które będą lub uczą się w Lublinie, młode małżeństwa, a także członkowie naszej spółdzielni. Obecnie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych sprzyja kupowaniu „czterech kątów”. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra lokalizacja osiedla i uzbrojenie terenu.
Urszula Kieller
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!