niedziela, 25 marca 2018 r.

Dom

Uratowane mieszkania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2003, 17:11

SM „Felin” przejęła niedawno inwestycję mieszkaniową realizowaną na lubelskim osiedlu Willowa przez SBM Konmed. Niestety, SBM Konmed popadła w zadłużenie i nie była w stanie prowadzić dalej budowy.
• Co będzie działo się z inwestycją w os. Willowa przejętego przez SM Felin?
– Budowa osiedla rozpoczęta dwa lata temu została przerwana. Finansowe zobowiązania SBM Konmed wobec innych podmiotów, nie pozwoliły jej prowadzić dalej prac. Z planowanych 250 mieszkań - 114 jest rozpoczętych. 30 członków SBM Konmed wpłaciło wkłady budowlane na przyszłe lokum. Po przejęciu inwestycji przez naszą spółdzielnię rozpoczęliśmy natychmiast prace budowlane. Członkowie otrzymają klucze do mieszkań już w grudniu tego roku.
• Czy były problemy z przejęciem os. Willowa?
– Oczywiście, że były ale zostały rozstrzygnięte w trakcie 3-miesięcznych negocjacji prowadzonych z SBM Konmed. Najdłużej trwały rozmowy dotyczące stanu formalno – prawnego inwestycji.
• Dlaczego?
– Cały teren inwestycji obciążony był zobowiązaniami wobec wierzycieli. Całkowite przejecie budowy nastąpiło dopiero wtedy, kiedy wszyscy wierzyciele wycofali swoje roszczenia.
• Jak udało się tego dokonać?
– Przejmując członków z SBM Konmed przejęliśmy również wkłady mieszkaniowe zgodnie z ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych.
• Co dało SM „Felin” przejęcie tej inwestycji?
– Spółdzielnia naszej wielkości musi inwestować i rozwijać się. Nie można funkcjonować ekonomicznie tylko z administrowania posiadanymi lokalami użytkowymi i mieszkaniami.
• Jaki jest obecny stan inwestycji przy ul. Willowej?
– Budowa jest aktualnie kontynuowana. Wykonawca prowadzi intensywne prace budowlane. Finansujemy ją realizując nasze umowy i dodatkowo zasilona została kredytem bankowym. Pierwsze 40 mieszkań oddajemy już w grudniu tego roku. Pozostałe 74 z I etapu inwestycji będą gotowe w lipcu 2004 r. Całe zadanie ma liczyć 250 mieszkań.
• Co będzie z pozostałymi lokalami?
– Prowadzimy obecnie nabór na I etap i już na II. Realizację drugiej części zadania planujemy na lata 2004–2005.
• Jakie mieszkania zamierzacie Państwo wybudować w tym osiedlu?
– Proponujemy zainteresowanym lokale o powierzchni od 40 do 80 mkw. Niektóre z nich można łączyć. Wstępny koszt 1 mkw. wynosi od 2185 zł. Jest ona uzależniona od piętra, na jakim znajduje się lokal.
• Czy po tych wszystkich perypetiach związanych ze SBM Konmed istnieje jeszcze zainteresowanie os. Willowa?
– Oczywiście, i to bardzo duże. Zgłaszają się do nas nie tylko rodziny poszukujące mieszkań, ale także rodzice zainteresowani mieszkaniami dla dzieci, które będą lub uczą się w Lublinie, młode małżeństwa, a także członkowie naszej spółdzielni. Obecnie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych sprzyja kupowaniu „czterech kątów”. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra lokalizacja osiedla i uzbrojenie terenu.
Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!