piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Dom

W zgodzie z gustem i potrzebami

Dodano: 28 sierpnia 2003, 14:26

d Pokój dziecięcy spełnia szczególną rolę. To miejsce nabywania wiedzy i doświadczenia życiowego, kształtowania osobowości a jednocześnie schronienie pełne rodzinnego ciepła. Atmosfera tego pomieszczenie ma wpływ na kształtowanie osobowości, niepowtarzalny urok, który pozostaje w pamięci na długie lata.
Składa się na to wiele czynników i wbrew pozorom nie najważniejsze są drogie gadżety, lecz liczy się przede wszystkim to, co się w tym pokoju dzieje. Oczywiście nie da się wykluczyć znaczenia całego wystroju razem z umeblowaniem i oświetleniem. Nie pozwalają na to sami rodzice, moda i producenci, dla których potrzeby dziecka są doskonałą okazją do zarobkowania.
Meble rosną wraz z dzieckiem
Duża konkurencyjność sprawiła, że dzisiaj urządzenie pomieszczenia przeznaczonego dla dziecka nie stanowi żadnego problemu. Wszystko zależy od gustu i zasobności portfela, a w przypadku tej inwestycji musi on wystarczyć na wiele lat.
Pokoje dziecięce w przeciwieństwie do pozostałych charakteryzują się częstą zmianą wyposażenia. Ich wystrój i sprzęty rosną wraz z dzieckiem. To dlatego, poza nielicznymi wyjątkami nie można dostać kompletów mebli do pokoi dziecięcych. Przeważają pojedyncze, które można zestawiać w różnych konfiguracjach. Jest to możliwe, dzięki produkcji systemowej, w której różne modele dają się łączyć tworząc nowe układy. Ponadto meblom tapicerowanym przybyła konkurencja w postaci wyrobów z pianki poliuretanowej.
Spłaszczenie różnic między meblami dla dzieci i dorosłych najbardziej widoczne jest w biurkach komputerowych. Masowość tych ostatnich sprawiła, że mebel pod nie musi być przede wszystkim funkcjonalny i w miarę tani.
Uniwersalny pokój
W przypadku oświetlenia jest podobnie, jak w meblarstwie. Wyróżnia się tylko segment z produktami dla najmłodszych. Pozostałe wyroby mogą być z powodzeniem wykorzystane zarówno w pokoju dziecinnym, jak i w każdym innym pomieszczeniu.
Z punktu widzenia wielu producentów mebli pokój dziecięcy przestaje nim być z chwilą wyrzucenia z niego dziecinnego łóżeczka. Na pewno nie zgodzą się z tym rodzice, dla których ten pokój będzie zawsze dziecinny. Ale oni również często ulegają reklamie i kupują dla swoich pociech rzeczy na wyrost. (Jan Kasprzak)

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24