poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Dom

Warto wiedzieć

Dodano: 23 kwietnia 2003, 14:42


* Szyby zespolone
Są to dwie lub trzy tafle szkła o grubości od 4 do 12 mm rozstawione w niewielkich odległo-ściach (od 8 do 16 mm) i ustabilizowane na obwodzie okna aluminiowymi ramkami. Między szybami jest suche powietrze albo argon, tworzące warstwę termoizolacyjną.
* Współczynnik przenikalności akustycznej (Rw).
To stopień, w jakim okno chroni nas przed hałasem. Gdy okna wychodzą na cichą uliczkę wy-starczy, że będą miały współczynnik od 25 do 30 dB, przy ulicy o średnim natężeniu ruchu po-winny mieć od 30 do 35 dB, natomiast przy ruchliwych arteriach warto mieć okna o Rw powyżej 35 dB.
* Współczynnik przenikalności cieplnej (U).
Oznacza izolacyjność termiczną okna. Im jest ona lepsza, tym niższą wartość ma współczynnik U. Zalecane jest, by U wynosiło około 2.
* Współczynnik przepływu powietrza (a).
Określa, ile powietrza przenika przez zamknięte okno. Jeśli wynosi od 0,5 do 1 w mieszkaniu panuje najwłaściwszy mikroklimat. Wyższa wartość oznacza zbyt dużą wymianę powietrza, natomiast niższa – zbyt małą. W wielu sprzedawanych oknach współczynnik (a) wynosi od 0,1 do 0,3, a więc są one zbyt szczelne i wówczas powinny mieć okucia umożliwiające rozszczelnianie. (e)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!