czwartek, 22 marca 2018 r.

Dom


* Szyby zespolone
Są to dwie lub trzy tafle szkła o grubości od 4 do 12 mm rozstawione w niewielkich odległo-ściach (od 8 do 16 mm) i ustabilizowane na obwodzie okna aluminiowymi ramkami. Między szybami jest suche powietrze albo argon, tworzące warstwę termoizolacyjną.
* Współczynnik przenikalności akustycznej (Rw).
To stopień, w jakim okno chroni nas przed hałasem. Gdy okna wychodzą na cichą uliczkę wy-starczy, że będą miały współczynnik od 25 do 30 dB, przy ulicy o średnim natężeniu ruchu po-winny mieć od 30 do 35 dB, natomiast przy ruchliwych arteriach warto mieć okna o Rw powyżej 35 dB.
* Współczynnik przenikalności cieplnej (U).
Oznacza izolacyjność termiczną okna. Im jest ona lepsza, tym niższą wartość ma współczynnik U. Zalecane jest, by U wynosiło około 2.
* Współczynnik przepływu powietrza (a).
Określa, ile powietrza przenika przez zamknięte okno. Jeśli wynosi od 0,5 do 1 w mieszkaniu panuje najwłaściwszy mikroklimat. Wyższa wartość oznacza zbyt dużą wymianę powietrza, natomiast niższa – zbyt małą. W wielu sprzedawanych oknach współczynnik (a) wynosi od 0,1 do 0,3, a więc są one zbyt szczelne i wówczas powinny mieć okucia umożliwiające rozszczelnianie. (e)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!