niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Dom

Weryfikacja rynku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2003, 17:14


• Na rynku budowlany daje się zauważyć widoczną recesję. Dotyczy to zarówno firm zajmujących się produkcją materiałów budowlanych jak też sprzedażą. Początek tego roku jest także trudny dla licznych przedsiębiorstw zajmujących się stolarką budowlaną. Czy wobec tego czekają nas kolejne upadłości....
– Sadzę, że firmy które od lat funkcjonują na rynku, są znane i oferują dobry jakościowo pro-dukt obronią się w trudnych czasach. Natomiast kłopoty mogą mieć przedsiębiorstwa, które pro-ponują gorszy wyrób. Problemy mogą mieć także firmy małe, chcące teraz wejść na rynek. Nie jest to dobry okres na rozpoczynanie działalności gospodarczej. Jak mówią prognozy, ten rok dla budownictwa może być najtrudniejszy. Kłopoty gospodarcze są odczuwalne przez całe społe-czeństwo, które systematycznie ubożeje i odkłada na później plany budowlane. Nie ma wobec tego zainteresowania kupnem mieszkań, materiałów budowlanych, czy też akcesoriów do wypo-sażenia wnętrz. Niektóre firmy, żeby przetrzymać ten okres i pozyskać klienta, będą proponowały super ceny, schodząc nawet poniżej kosztów produkcji.
• – Taka polityka prowadzi prosto do upadłości...
– Jeśli taka polityka będzie dotyczyć tylko roku, to dobre firmy, dysponujące odpowiednimi funduszami i mające nowoczesny park maszynowy przetrzymają. Jeśli natomiast ma to trwać dłużej, wówczas mniejsze przedsiębiorstwa nie dadzą sobie rady.
• Jak przedstawia się sytuacja Państwa firmy, zwłaszcza, że przedsiębiorstw produkujących stolarkę budowlaną na rynku w bród i oferują bardzo korzystne dla klientów ceny i wysokiej jakości produkty?
Jest dobra. Wprawdzie odczuliśmy pierwsze miesiące tego roku, jednak jest to typowe dla tej branży. Na dodatek pogoda też nie sprzyjała rozpoczęciu wszelkich inwestycji. Dlatego nie nale-ży się dziwić, że tak jest. Firma nasza jest producentem nie tylko okien drewnianych, ale także drzwi, gdzie możemy pochwalić się własnym, oryginalnym wzornictwem i dobrym jakościowo surowcem.
• Okien na rynku wiele, a klientów coraz mniej ze względu na trudną sytuacje materialną. Nie obawiacie się Państwo tego roku....
Wprawdzie na lubelskim rynku przedsiębiorstw zajmujących się produkcją stolarki drewnianej jest sporo, to liczymy jednak na chłonność rynku. Ludzie zawsze się budowali, budują i budować będą, ponieważ mieszkanie jest podstawowym dobrem potrzebnym wszystkim. Na rynku funk-cjonują dwie grupy klientów. Pierwszą stanowią mieszkańcy z budownictwa blokowego, którzy najczęściej decydują się na okna plastykowe. Drugą natomiast grupę stanowią właściciele dom-ków jednorodzinnych, którzy wolą stolarkę drewnianą. Te dwie grupy pozwolą na utrzymanie produkcji w dobrych i znanych firmach.
Rozmawiała Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!