czwartek, 22 lutego 2018 r.

Dom

Wielkie targowanie w Zamościu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2002, 20:10

W najbliższą sobotę, w największej na Zamojszczyźnie hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, rozpoczną się, jubileuszowe, dziesiąte, Targi Budowlane „BUD-ZAM”. Będzie na nich prezentowana budowlana oferta począwszy od fundamentów, a na dachu skończywszy.

Wiadomo, że na targach znajdą się nie tylko podstawowe materiały budowlane, ale także wykończeniowe, stolarka budowlana, kominki, marmury, przęsła ogrodzeniowe i bramy z napędami, kotły c.o. i instalacje grzewcze, pokrycia dachowe, farby, lakiery i silikony, kostki brukowe, piły i kosiarki. Obecni będą także dealerzy z samochodami dostawczymi.
Ale nie tylko. Niewątpliwą atrakcją stanie się zapewne duży jacht, wyprodukowany przez zakład szkutniczy z Zamościa. Swoje usługi oferować mają też banki PKO BP, BGŻ i Kredyt Bank oraz firmy ubezpieczeniowe.

To już 10 lat

Targi w Zamościu mają już kilkunastoletnią tradycję. Początkowo funkcjonowały pod nazwą Giełda Inicjatyw Gospodarczych, której organizatorem był Urząd Wojewódzki w Zamościu. Gdy funkcję wojewody piastował Marcin Zamoyski, targi przybrały nazwę Salonu Zamojskiego. Od dziesięciu lat organizowaniem targów zajmuje się zamojska firma Interedam, a impreza nosiła nazwę Międzynarodowe Targi Zamojskie. Goście ze Wschodu nie zawsze dopisywali, mimo że bardzo ich w Zamościu oczekiwano. W tym roku zamojskie targi nie mają w nazwie przymiotnika „Międzynarodowe”. Za każdym razem jest to jednak zorganizowana profesjonalnie, na bardzo wys

Rzeczywistość zmusza do ograniczeń

Jej organizator jest właścicielem specjalistycznej zabudowy targowej o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Kilka imprez handlowych organizowanych w ciągu roku w Zamościu nie zapewnia firmie odpowiednich warunków ekonomicznych, toteż zamojska zabudowa obsługuje również targi m.in. w Lublinie, Radomiu, Suwałkach, a ostatnio w Hrubieszowie.
– To czyste pieniądze, nie mamy kłopotów z organizacją imprez, nie ponosimy żadnego ryzyka – mówią pracownicy.
Poprzednie targi w Zamościu rozłożone były na trzy dni. – Zeszliśmy z tej formuły – słyszę – bo dla wystawiających wiązały się z tym zbyt wysokie koszty, na przykład noclegów, itp.

Targi połączone z festynem

Na zamojskich targach wystawiają się firmy, chcące się spotkać z bezpośrednimi potencjalnymi klientami. A tych przewija się przez targi każdorazowo 8–10 tys. Wielu mieszkańców Zamojszczyzny odwiedza targi dla relaksu. Zawsze bowiem można tam spotkać coś atrakcyjnego.
Jubileuszowa impreza organizowana jest na zasadzie festynu – zabawy. Stąd będzie w niej wiele pokazów, konkursów. W tym roku wiele niespodzianek szykuje np. Centrum Budowlane „Arcada”. Odbędzie się praktyczny pokaz wyładunku materiałów budowlanych na placu budowy przy zastosowaniu specjalnych samochodów. Sprowadzono je aż z Niemiec, np. pełnowymiarowy balon, którym – kto wie – być może będzie można polatać. „Pollift” z Tomaszowa Lub., specjalizujący się w sprzedaży dźwigów, będzie montować to urządzenie na oczach widzów. Jeszcze inna firma, tomaszowski „Jacker” zaprasza na konkursy, w których nagrodami są napędy elektroniczne bram. Także wiele innych wystawców zapowiedziało konkursy dla odwiedzających targi.

Buławy i nagrody

To oczywiste, że wystawiające się w Zamościu firmy będą nagradzane. Za najbardziej atrakcyjnie urządzone stoisko dyplomy wręczy starosta powiatu zamojskiego. Z kolei prezydent Zamościa uhonoruje Buławami Hetmańskimi te firmy, które popiszą się najciekawszymi formami promocji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!