niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Dom

Wirtualna kuchnia

Dodano: 7 maja 2003, 11:40


Coraz częściej decydujemy się na zabudowę pomieszczeń kuchennych, rezygnując z gotowych zestawów szafek. Takie rozwiązanie jest nie tylko modne, ale i funkcjonalne.
Zaletą takiego urządzenia kuchni jest wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego po-wierzchni, cennej zwłaszcza w małych mieszkaniach. Żeby powierzchnie pomieszczenia kuchen-nego wykorzystać jak najlepiej, zestawy szafek projektuje się na indywidualne zamówienia. Taki system sprzedaży ma dla klienta mnóstwo zalet, ale i jedna wadę: płaci się za towar, nie wiedząc, jak w całości, w konkretnym pomieszczeniu, będzie on wyglądał. A zrezygnować z zamówionej kuchni nie można, jak ze wszystkiego, co jest produkowane albo sprowadzane z zagranicy dla konkretnego klienta.
Nie wszystkim wystarcza wyobraźni, żeby na podstawie wzorów mieć obraz własnej kuchni, z konkretnymi meblami. Nieoceniona jest tu pomoc komputera. Zastosowanie programów kom-puterowych do projektowania i aranżacji stało się w branży kuchennej codziennością.
W salonach z meblami kuchennymi (które często nazywa się studiami) należy wiec pytać o możliwość zobaczenia kuchni wirtualnej, zanim zamówimy konkretne meble. Powstały bowiem specjalistyczne programy pozwalające zaprezentować klientom przestrzenny obraz wnętrza przy-szłej kuchni w kolorach prawie naturalnych. Są również programy, które same projektują zabu-dowę kuchenna w sposób optymalny dla danego wnętrza z uwzględnieniem życzeń mieszkańców.
W wielu problemach, jakie mamy z aranżacją naszej kuchni, z powodzeniem może nam pomóc komputer. (e)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24