czwartek, 22 marca 2018 r.

Dom

Wodne ogrzewanie podłogowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 września 2003, 16:52

Podstawowym elementem systemu ogrzewania podłogowego Purmo są rury grzejne, ułożone na warstwie izolacji cieplnej i zalane warstwą jastrychu.

Na całą grubość podłogi grzejnej składają się następujące warstwy:
I. Izolacja cieplna i akustyczna
Układa się ją bezpośrednio na podłożu nośnym. W przypadku parteru jest to warstwa podkładowa, czyli tzw. „chudy beton”, a jeśli wykonujemy ogrzewanie podłogowe na piętrze warstwę tę układamy bezpośrednio na stropie. pomieszczenia. System Purmo proponuje dwa rodzaje izolacji:
* rolljet - izolacja wykonana ze styropianu pokrytego na wierzchu warstwą przeciwwilgociowej folii.
* faltjet – izolacja z twardej pianki poliuretanowej, która ma doskonałe właściwości izolacyjności termicznej.
Rury grzejne
Rury grzejne stosowane w systemie wodnego ogrzewania podłogowego Purmo wykonane są z polietylenu usieciowanego (PE-Xa). Charakteryzują się one dużą trwałością, małymi oporami przewodzenia ciepła i przepływu wody, a także elastycznością. Rury mogą być układane na różne sposoby.
2. Jastrych
W jastrychu, czyli wylewce, zatopione są rury grzejne ułożone na izolacji cieplnej. Grubość i rodzaj tej wylewki zależy od przewidywanych obciążeń podłogi w ogrzewanym pomieszczeniu.
Zaprawa lub klej pod właściwą podłogę (płytki, panele itp.)
W zależności od wybranego przez inwestora materiału, jakim zamierza wykończyć podłogę, stosujemy tu kleje do gresów i terakoty, kleje do parkietów lub inne odpowiednie materiały chemii budowlanej, przystosowane do pracy w podwyższonej temperaturze
i trwale elastyczne.
Warstwa wykończeniowa podłogi
Instalując wodne ogrzewanie podłogowe zastosować możemy wszelkie dostępne materiały wykończeniowe podłogi, ale decyzja o rodzaju wykończenia powinna być podjęta na etapie projektowania instalacji ogrzewania. Najbardziej polecane są płytki ceramiczne, gresy, czy naturalny kamień. Producent – firma Rettig Heating zapewnia kompletny zestaw wszystkich elementów składowych, potrzebnych do wykonania instalacji. (e)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!