niedziela, 18 marca 2018 r.

Dom

Wybór podczas projektowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2004, 17:30


Agnieszka Głębicka, specjalistka do spraw sprzedaży w firmie BalexMetal
– Warto wiedzieć, że w przypadku budowy domku jednorodzinnego trzeba bardzo wcześnie, bo już w fazie projektowania, podjąć decyzję o wyborze pokrycia dachowego. Stawiając na blachodachówkę preferujemy budynek o lżejszych fundamentach i prostej więźbie dachowej.
To efektowne pokrycie nie wymaga dużych nakładów, jest w zasięgu średniozamożnego klienta. Jego dodatkową zaletą, która ma szczególne znaczenie przy remontach jest możliwość dostosowania przez producenta modułu do rozstawu łat. Natomiast dużym walorem estetycznym blachodachówki jest możliwość dobrania koloru do najbliższego otoczenie. Efekt ten dodatkowo wzmacnia rodzaj powłoki, która fabrycznie może być lakierowana na połysk lub mat
Metalowy dach jest lekki, ale jednocześnie szczelny, dzięki tym przymiotom ma coraz więcej zwolenników. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom producenci, dzięki programom komputerowym precyzyjnie określają ilość potrzebnych na budowie arkuszy. Wyliczeń takich mogą dokonać zarówno według projektu, jak i rzeczywistych wymiarów dachu. Opierając się na tych danych można do minimum zmniejszyć odpady.
Najmniej odrzutów jest przy dachach dwuspadowych, a w praktyce prawie wcale nie występują. Natomiast będzie ich nieco więcej przy bardziej skomplikowanych i trudniejszych technicznie połaciach.
Przy zakupie nie należy kierować się wyłącznie ceną. Warto sprawdzić producenta i skąd pochodzi blacha. Trzeba także uważać, aby miała ona metalowy rdzeń o minimalnej grubości 0,5 mm.
Blachodachówki sprzedaje się w komplecie ze wszystkimi niezbędnymi dodatkami. Nasza firma wydaje na takie pokrycie 10-letnią gwarancję, Natomiast jego żywotność oblicza się, na co najmniej 40 lat.
Długoletnie funkcjonowanie dachu jest możliwe pod warunkiem jego okresowych kontroli i usuwania zebranej na połączeniach, w załomach ziemi i liści. Miejscach przetarte należy zabezpieczyć farbą zaprawkową. (zk)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!