poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Dom

Wykończenie naroży w łazience

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2002, 18:20


– Chciałbym ładnie i estetycznie wykończyć narożniki w łazience. Gdzie zastosować silikon, gdzie tradycyjną fugę, a gdzie plastikową lub aluminiową listewkę – pyta pan Józef Kolasiński z Lubartowa.
Pytanie wydaje się dość proste, ale w łazience która stanowi miejsce o podwyższonej wilgotno-ści, nic nie jest proste. Rozwiązanie, jakie zastosujemy, będzie bowiem miało wpływ na trwałość i komfort użytkowania tego pomieszczenia.
Silikonu, bo głównie ta masa występuje w łazience, nie można zastosować na wypukłych na-rożnikach – tzw. zewnętrznych i tu zastosujemy listy lub zamiennie szlifujemy płytki ceramiczne pod katem 45 st., a przestrzeń między nimi wypełniamy zaprawą do fugowania. W celu zwięk-szenia jej elastyczności do wody, z którą rozrabiać będziemy suchą zaprawę można dodać emul-sję elastyczną Atlasa.
Dla odmiany flizówek nie można zastosować nigdzie tam, gdzie zależy nam na szczelności na-roży. A zatem miejsca połączenia podłogi ze ścianą bez wątpienia wypełnimy silikonem. Podob-nie miejsce styku umywalki i wanny ze ścianą – tutaj szczelność uzyskamy wyłącznie przez zastosowanie silikonu.
Ponieważ silikon i flizówka, wraz z zaprawą do fugowania, mają być uzupełnieniem i ozdobą płytki, należy starannie dobrać kolory tych materiałów. W przypadku zakupu silikonu, należy wybrać silikon sanitarny. Zawiera on specjalne konserwanty, zabezpieczające przed pleśnią i wykwitami. Trzeba pamiętać także o tym, że miękkość masy silikonowej, co stanowi o jej zale-cie, powoduje co jakiś czas konieczność wymiany masy wypełniającej przestrzeń pomiędzy płytkami. Ostrym narzędziem usuwa się stary silikon, a na jego miejsca wkłada się nową masę. (UK, RK)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!