wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Dom

Wyposaż swoje okna w niezbędne akcesoria

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2004, 17:38


d Planujesz wymianę okien na bezpieczne? Przeczytaj, jakie elementy wpływają na jakość systemów bezpieczeństwa domu.
Ile czasu zajmuje włamywaczowi sforsowanie zwykłego okna? Zwykle wystarczy kilkanaście sekund. Dlatego głównym zadaniem, jakie stawiają sobie producenci okien antywłamaniowych jest maksymalne wydłużenie czasu potrzebnego na jego otwarcie. Nie od dziś wiadomo, że do tego aby potencjalny włamywacz zrezygnował ze swoich zamiarów, często wystarczy solidny wygląd zabezpieczeń antywłamaniowych.
Przeprowadzone przez firmę OKNOPLAST-Kraków badania, jednoznacznie wskazują, że największy wpływ na jakość zabezpieczeń antywłamaniowych w oknie mają: klamka z kluczykiem, okucia antywłamaniowe, szyby antywłamaniowe oraz rolety lub czujniki antywłamaniowe. Najważniejszy dla użytkowników wniosek płynący z tych badań to fakt, że zastosowanie wyłącznie jednego z wymienionych wyżej zabezpieczeń nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Dopiero
instalacja okna, które wyposażone jest w kompleksowy system zabezpieczeń antywłamaniowych pozwoli nam spokojnie myśleć o bezpieczeństwie naszych czterech kątów.
Wspomniane wyżej badania dowodzą także, że okna wykonane w technologii PCV i okna drewniane mogą skutecznie chronić nasz dobytek, jeśli są wyposażone w odpowiednie akcesoria.
Producenci specjalnych okien „antywłamaniowych” stosują wiele środków mających za zadanie zwiększenia ich skuteczności. Wspominając tylko o najważniejszych, wymienić należy między innymi zaczepy przeciwwyważeniowe, które mocowane do stali usztywniają ramę okna i utrudniają próby jego wyważenia.
Specjalne zamknięcia przeciwwyważeniowe zapewniają z kolei odpowiedni docisk skrzydeł okna do ramy, utrudniając jego wyważenie. O skuteczności zabezpieczeń świadczy również obecność w oknie specjalnych wkładek przeciwrozwierceniowych, które zabezpieczają klamki przed rozwierceniem.
Tak więc, planując instalację nowych lub wymianę starych okien pamiętajmy, że tak samo ważne jak własne cztery kąty, ważne jest także to, żeby były one solidnie i odpowiednio zabezpieczone. Zwróćmy również uwagę na to, by o nasze bezpieczeństwo zadbali fachowcy z doświadczeniem. (E, OK)
NA PODDRUKU
Zdaniem ekspertaZdj. DSC 000146 jpg.Rafał Karaś, główny technolog z firmy OKNOPLAST-Kraków– Biorąc pod uwagę analizy statystyczne, przy włamaniach przez okna należy stosować odpowiedni dobór środków tak, aby okno jako całość stanowiło zabezpieczenie, a nie tylko część tego okna. Przykładem często popełnianych błędów jest próba podniesienia skuteczności zabezpieczenia przez zastosowanie szyby „antywłamaniowej” zapominając
o łatwiejszym do pokonania elemencie, jakim jest wyważenie okucia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!