wtorek, 23 maja 2017 r.

Dom

Zabawa ze światłem

Dodano: 3 czerwca 2003, 13:05

Każde pomieszczenie domaga się innego oświetlenia. To, jak je rozmieścimy, jakie będzie jego natężenie i liczba punktów świetlnych, w dużym stopniu zależy od funkcji pomieszczenia i na-szych wyobrażeń o jego wyglądzie.
W sypialni należy unikać jasnego, rażącego światła. Jeśli znajduje się tu także garderoba, warto ją oświetlić punktowo. Osoby, które preferują czytać w łóżku, powinny pamiętać o dopasowanej do własnych potrzeb lampce nocnej. Dobrze, jeśli wyłącznik światła znajduje się pod ręką. Oświetlenie w sypialni musi spełniać wiele różnych wymogów.
W sypialni najlepszym rozwiązaniem jest kombinacja różnych rodzajów oświetlenia zapewnia-jąca równowagę niezbędną dla idealnego urządzenia tego pomieszczenia.
* Zacznijmy od oświetlenia ogólnego. Powinno być neutralne i relaksacyjne. Efekt ten osiąga się najlepiej stosując więcej niż jeden punkt oświetlenia. Następnie należy wziąć pod uwagę praktyczne wymagania oświetleniowe: jaśniejsze światło przy toaletce, garderobie oraz światło do czytania przy łóżku.
* Ostateczny efekt można uzyskać przy użyciu specjalnych żarówek, które wyeksponują wnę-trze, nadadzą mu łagodny charakter. Można to połączyć z reflektorkami punktowymi, które uwy-datnią konkretne przedmioty lub elementy wystroju.
* Dobierając oświetlenie do toaletki zadbajmy o to, żeby światło było identyczne z obu stron lustra. Unikniemy kłopotliwych cieni na twarzy .


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24