środa, 21 lutego 2018 r.

Dom

Zadbać o każdy centymetr

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2002, 18:11

Przed wyborem konkretnego urządzenia kuchni, warto skonsultować nasze pomysły z radami projektanta. Nie powinniśmy mieć z tym kłopotu, ponieważ każda szanująca się firma, handlująca wyposażeniem do tego domowego pomieszczenia, współpracuje z fachowymi projektantami.
Zamówić projekt
Są to na ogół architekci, doskonale zorientowani w możliwościach wykorzystania przestrzeni w domu. Kontakt klienta z firmą, oferującą kuchnię do zabudowy, zaczyna się właściwie zawsze od wizyty projektanta w domu klienta. Mierzy on pomieszczenie i po uwzględnieniu naszych uwag oraz możliwości, jakie ma firma, tworzy wstępny projekt kuchni. Cena takiego projektu uzależ-niona jest od powierzchni kuchni i charakteru samego zamówienia. Im bardziej skomplikowana zabudowa i bogatsze wyposażenie w różne urządzenia, tym projekt droższy. Niektóre firmy stosują zasadę, że jeśli po zapłaceniu za projekt, klient zdecyduje się na podpisanie umowy, to od ceny zestawu kuchennego odliczają albo cały koszt projektu albo jego część.
Fantazja ułańska - cena wysoka
Dokładna cena indywidualnie projektowanej kuchni zależy od wielu elementów i nie da się stworzyć ogólnie dostępnego cennika. Wszystko zależy po pierwsze od wielkości samej kuchni. Po drugie od tego, jakie materiały i wyposażenie dodatkowe klient zamówi.
Wybór materiału na szafki, to dopiero początek układania kosztorysu. Dalej trzeba zdecydo-wać, ile dodatkowych elementów znajdzie się w nowej kuchni. Wybieranie można zacząć od różnych systemów oświetlenia, relingów, czyli mosiężnych albo chromowanych prętów, monto-wanych wzdłuż blatów, po różne półki obrotowe, drzwi, stoliki na przyprawy, wmontowane w meble składane stoły, czy nawet deski do prasowania.
Kuchnia na raty
Na koszt kuchni wpływ mają również ceny urządzeń. Większość firm ma w swojej ofercie wszystkie niezbędne urządzenia - od lodówek, pralek i zmywarek, po roboty kuchenne, czy kuchenki mikrofalowe. Wszystko to, da się estetycznie obudować.
Kiedy wybierzemy wszystkie urządzenia można wreszcie poznać ostateczną cenę takiej kuch-ni. Wartość zestawów, najczęściej zamawianych w salonach lubelskich (wraz z urządzeniami) kształtuje się na poziomie od 10-20 tys. zł. Zdarzają się jednak zamówienia, których kosztorys przekracza nawet 50 tys. zł. Większość studiów kuchennych oferuje jednak dogodne systemy sprzedaży ratalnej, które obejmują koszty całej usługi. Pozwalają one na realizację marzeń o własnej kuchni niejednej pani domu. Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!