piątek, 19 stycznia 2018 r.

Dom

Zanim kupisz klej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2003, 17:18

Jakim klejem przykleić płytki ceramiczne na wylewce betonowej, a jaki nadaje się na płyty gipsowo-kartonowe? Który stosować można w systemie ogrzewania podłogowego? Czym przykleić nową glazurę na starą? Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, przeczytaj informacje na opakowaniu albo najlepiej – kartę techniczną wyrobu.
Zaprawy klejące do okładzin ceramicznych sprzedawane są w postaci suchych mieszanek, z których tworzy się masę klejącą. Ogólną zasadą jest dodawanie suchej mieszanki do wody, nigdy odwrotnie. Zaprawy klejące należy odpowiednio dobierać, dostosowując je do rodzaju podłoża, płytek i warunków eksploatacji. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każdy klej nadaje się do wszystkiego.

Zaprawy klejące do płytek ceramicznych możemy podzielić na cztery grupy:
* podstawowe – tanie wyroby do przyklejania glazury i terakoty na podłożach mineralnych tylko wewnątrz pomieszczeń
* zwykłe – o podobnym zastosowaniu, ale nadają się również do prac na zewnątrz budynku
* elastyczne – o podwyższonej elastyczności i przyczepności
· specjalistyczne – przeznaczone do ściśle określonych podłoży lub konkretnych okładzin
· KONIEC PODDRUKU
Z reguły im więcej za klej zapłacimy, tym lepsze ma parametry, przede wszystkim te, związane z elastycznością i przyczepnością. Dlatego, zanim zdecydujemy się na stosowanie któregoś z nich, zapoznajmy się z informacjami producenta, umieszczonymi na opakowaniu. Jest wiele szczegółów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze materiału. Informacje zawarte na opakowaniu lub w karcie technicznej wyrobu powinny określać: rodzaj okładziny, którą można przyklejać tą zaprawą, podłoże na którym można ją stosować, właściwości zaprawy takie jak mrozo- i wodoodporność, główne jej składniki, sposób przygotowania kleju (ilość wody na 1 kg suchej mieszanki) i sposób nakładania go na podłoże. Nie mniej ważne informacje to zużycie materiału, zalecana grubość warstwy sklejenia i data produkcji. (SI, Elle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!