poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Dom

Zanim kupisz kuchenny automat

Dodano: 9 kwietnia 2003, 12:12

Waldemar Zagórski, kierownik stoiska w firmie Dukat
– Przed zakupem robota kuchennego trzeba wiedzieć, że istnieją jego dwie wersje, prosta z kilkoma funkcjami, jak i bogatsza wieloczynnościowa. W pierwszym przypadku oznacza to, że można nim między innymi miksować, rozdrabniać, kroić w plastry. Natomiast w drugim, dzięki dodatkowym urządzeniom, jak kubki do koktajli, sokowirówka, wyciskarka do cytrusów, funkcja ubijania piany, młynek do ziół, może przyśpieszyć pracę i poprawić smak potraw. Ponadto pełniejszy program wiąże się z lepszą jakością rozdrabniania, które w zależności od potrzeb polega na ścieraniu na miazgę, krojeniu na plastry o regulowanej grubości, robieniu koktajli i drinków.
* Wcześniej, przed dokonaniem zakupu należy ustalić miejsce jego przechowywania. Najlepiej, żeby było ono łatwo dostępne, gdyż w przeciwnym wypadku będzie on rzadko używany. Zmierzenie wymiarów schowka pozwoli na wybranie modelu o odpowiednich gabarytach
* Kupując to urządzenie należy zwrócić uwagę na jego moc, od niej zależy ilość funkcji, jakie może pełnić. Większość tych urządzeń posiada ją w przedziale od 400 do 800 Wat.
*Kolejną sprawą wartą uwagi jest sprawdzenie czy istnieje możliwość regulowania prędkości pracy końcówek, co pozwala na dokładniejsze obrabianie różnorodnych produktów. W codziennym użytkowaniu liczy się także pojemność naczyń, gdyż od tego zależy wielkość przygotowywanych potraw.
* Dobry robot powinien charakteryzować się cichą pracą. Warto jednak pamiętać, że na ogół tego warunku nie spełniają tańsze modele.
* Wiele firm sprzedaje swoje produkty w skromnej wersji podstawowej obejmującej napęd i kilka końcówek. Natomiast z bogatej oferty dodatkowego osprzętu można zakupić, to co jest najbardziej potrzebne. O tym, że jest to czasami spory wydatek, świadczy przykład najdroższego modelu robota firmy Bosch, którego wersja podstawowa kosztuje 1000 zł, zaś wszystkie urządzenia peryferyjne 1500 zł.
* Ważną sprawą dla nabywcy kuchennego automatu jest serwis, który nie tylko dokona niezbędnej naprawy, ale często jest również miejscem, gdzie można kupić oryginalne części. Dlatego, aby w przyszłości nie mieć kłopotów, należy zasięgnąć bliższych o nim informacji. zk
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24