piątek, 23 lutego 2018 r.

Dom

"Złote Kielnie” rozdane po raz siódmy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 listopada 2009, 17:00

Kryteria były surowe, konkurencja spora, wygrali najlepsi - tak w telegraficznym skrócie podsumowac można tegoroczną VII edycję konkursu Budowa Roku "Złota Kielnia” w woj. lubelskim .

W tym roku do konkursu na budowę roku "Złota Kielnia” wykonawcy i inwestorzy zgłosili aż szesnaście obiektów. To rekord. Przesądni twierdzą, że wpływ na to miał fakt, że tegoroczna edycja konkursu "Złota Kielnia” nosiła numer 7.


– Oceniliśmy wszystkie zgłoszone obiekty, choć nie w każdej kategorii przyznaliśmy pierwsze miejsce. Tak było w przypadku budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego, gdzie była tylko II lokata.


Komisja uznała, że walory ocenianego obiektu w porównaniu z poprzednimi edycjami mogły być lepsze – wyjaśnia Kazimierz Imbor, prezes lubelskiego oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.


Komisja przyznała dziesięć pierwszych miejsc. Zajęły je:
* zbiornik wodny Nielisz wraz z budynkiem administracyjno-biurowym zaplecza eksploatacyjnego (kategoria "budownictwo inżynieryjne”),
* Szpital Rejonowy w Łęcznej (kategoria "obiekty użyteczności publicznej”),


* oczyszczalnia ścieków w Piotrowicach, gm. Strzyżewice (kategoria "obiekty ekologiczne”),
* hala sportowa i pływalnia w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (kategoria "obiekty sportowe”),


* Galeria Handlowa Olimp IV w Lublinie (kategoria "obiekty handlowe i usługowe”),
* kompleks magazynowo-przechowalniczy w Polubiczach Dworskich, gm. Wisznice, ex equo z halą produkcyjną firmy "Kartonex” w Krasnymstawie (kategoria "obiekty magazynowe i przemysłowe”),


* budynek magazynowy cukrowni w Opolu Lubelskim (kategoria "rozbudowa i przebudowa obiektów”),
* kotłownia węglowa w Oddziale KSC SA Cukrownia "Krasnystaw” w Siennicy Nadolnej (kategoria "zastosowanie nowych technologii”),


* kamienica staromiejska przy ul. Grodzkiej 15 w Lublinie (kategoria "obiekty zabytkowe”).


Jak twierdzą eksperci, każdy z nagrodzonych obiektów był w swoim rodzaju ciekawy.
– Ale nie brakowało również niespodzianek, jak chociażby kotłownia węglowa w Cukrowni "Krasnystaw”. Powstała w ciągu roku, zachowując jednocześnie wysoki standard – komentuje prezes Imbor.


Uczestnicy potwierdzają wysoki poziom tegorocznej edycji.
– Kryteria oceny rzeczywiście były surowe, poza tym była spora konkurencja. Sadzę, że w naszym przypadku o wygranej zadecydowały względy technologiczne, techniczne i wizualne. Powstało prawdziwe "cacko”, spełniające jednocześnie wymagane standardy – ocenia wójt gminy Strzyżewice Jan Dąbrowski, która zgłosiła oczyszczalnię ścieków w Piotrowicach.


– U nas przeważyła skala inwestycji, której całkowity koszt wyniósł 90 mln zł, szybkość wykonania, rozbudowany system instalacji teletechnicznych i komputerowych. Dlatego ten projekt został tak wysoko oceniony – komentuje Stanisław Cholewa, prezes PBP Puławy Dombud sp. z o.o., który do VII edycji konkursu budowa roku "Złota Kielnia” w woj. lubelskim zgłosił szpital w Łęcznej.

FOT. ORGANIZATORZY KONKURSU ZŁOTA KIELNIA (4)

Podpisy pod fot.
IMG_4499.jpg.
Reaktor biologiczny oczyszczalni ścieków w Piotrowicach (gm. Strzyżewice)

077.jpg
Łącznik nad wewnętrzną ulicą pomiędzy dwoma częściami Galerii Olimp to w Lublinie rozwiązanie unikalne
03.jpg
Grodzka 15 przed remontem…

A03.jpg
… i po remoncie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!