niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Edukacja

Egzamin Gimnazjalny 2016 ANGIELSKI, NIEMIECKI. ODPOWIEDZI ARKUSZE CKE

Dodano: 20 kwietnia 2016, 07:45

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2016, 13:32
Wczoraj uczniowie (na zdjęciu jedna z klas Gimnazjum Nr 19 na Czwartku) zmagali się z egzaminem z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki, (fot. Maciej Kaczanowski)
Wczoraj uczniowie (na zdjęciu jedna z klas Gimnazjum Nr 19 na Czwartku) zmagali się z egzaminem z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki, (fot. Maciej Kaczanowski)

Dziś ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego 2016. Czas na język obcy. Gimnazjaliści tradycyjnie najchętniej wybierali angielski. Sprawdź odpowiedzi i arkusze z języka angielskiego i niemieckiego.

Egzamin gimnazjalny rozłożony jest na trzy dni. W poniedziałek nastolatki zdawały test z historii i WOS oraz języka polskiego. Wczoraj uczniowie zmagali się z egzaminem z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

– Najbardziej zaskoczyło mnie pytanie o łuk odruchowy. W ogóle nie wiedziałam, o co w nim chodzi – mówi uczennica Gimnazjum nr 19. – Bardzo trudne były też dla mnie pytania z fizyki i chemii. Nie mam pojęcia, czy dobrze napisałam. Niby długo przygotowywałam się do egzaminu, ale na teście zupełnie się pogubiłam. To była porażka.

– Matematyki bałam się najbardziej, a okazała się prosta. To dla mnie bardzo duże zaskoczenie, bo z tego przedmiotu nie jestem najlepsza. Moi znajomi też komentowali, że matematyka była ogromnym zaskoczeniem ze względu na niski poziom wymagań – komentowała inna.

Egzamin gimnazjalny 2016 - język angielski, poziom podstawowy - arkusze CKE:

Dziś gimnazjaliści odpowiedzą na pytania z języka obcego nowożytnego (m.in. angielskiego i niemieckiego). ODPOWIEDZI I ARKUSZE znajdziecie na naszej stronie po zakończonym egzaminie.

Egzamin gimnazjalny 2016 - język angielski poziom podstawowy sugerowane ODPOWIEDZI:

Zadanie 1

1.1 B

1.2 A

1.3 B

1.4 A

1.5 C

Zadanie 2

2.1 E

2.2 B

2.3 A

2.4 C

Zadanie 3

3.1 P

3.2 F

3.3 F

Zadanie 4

4.1 E

4.2 D

4.3 C

4.4 A

Zadanie 5

5.1 B

5.2 A

5.3 B

Zadanie 6

6.1 A

6.2 B

6.3 B

Zadanie 7

7.1 B

7.2 E

7.3 C

7.4 A

Zadanie 8

8.1 B

8.2 C

8.3 B

8.4 A

Zadanie 9

9.1 C

9.2 A

9.3 B

9.4 C

Zadanie 10

10.1 B

10.2 C

10.3 A

Zadanie 11

11.1 B

11.2 A

11.3 B

 

Tegoroczne egzaminy przebiegają w cieniu przygotowywanej reformy oświaty. To, co czeka polską szkołę, zostanie ogłoszone pod koniec czerwca w Toruniu. Ponieważ wielu nauczycieli krytykowało datę ogłoszenia zmian (już po zakończeniu roku szkolnego) Anna Zalewska, minister edukacji narodowej uspokoiła, że zmiany zostaną wprowadzone dopiero od 2017 roku. Wciąż nie wiadomo jednak, w jakim kierunku pójdą. W tej chwili rozważanych jest podobno pięć możliwych scenariuszy.

Egzamin gimnazjalny 2016 - język angielski - arkusze CKE:

Pierwszy z nich zakładał likwidację gimnazjów i powrót do wcześniejszego systemu ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum. Nieoficjalnie mówi się jednak, że ten pomysł skrytykował Kościół katolicki, który prowadzi wiele prywatnych gimnazjów. W Polsce działa 600 katolickich szkół. 200 z nich to gimnazja. W Zamościu funkcjonuje Katolickie Gimnazjum im. Ojca Pio, w Puławach – im. św. Brata Alberta Chmielowskiego, a w Białej Podlaskiej – Katolickie Gimnazjum im. Cypriana Norwida.

– Od kilku miesięcy mówi się, że Rada Szkół Katolickich próbuje skłonić rząd do rezygnacji z pomysłu – twierdzi nauczyciel języka polskiego w jednej z lubelskich szkół katolickich. – Gdyby projekt wszedł w życie, to pracę stracą też wszyscy gimnazjalni katecheci. To rzesza ludzi duchownych lub świeckich silnie związanych z Kościołem.

Inny z pomysłów zakłada czteroletnią naukę w podstawówce, gimnazjum i liceum. I ten plan jest jednak krytykowany głównie ze względu na niepotrzebne wydłużenie o rok nauczania wczesnoszkolnego.

– Już dziś wielu pedagogów wskazuje na to, że program klas 1–3 powinien być bardziej rozbudowany, bo tak naprawdę w tym czasie dzieci nie wykorzystują swoich możliwości – podkreśla jedna z nauczycielek szkoły podstawowej nr 10.

Kolejnym pomysłem jest system 3 plus 4 plus 5. W tej chwili wszystko wskazuje, że ten pomysł ma największe szanse na realizacje, ale i tu pojawiają się wątpliwości.

– Pracę straciłoby wielu nauczycieli szkół podstawowych. Niewielka ich część znalazłaby zatrudnienie w gimnazjach, ale większość musiałaby rozstać się z zawodem – prognozuje jedna z członkiń lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Czytaj więcej

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 kwietnia 2016 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hej Arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek#!@#!@
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2016 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hej Arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek#@$@#$
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2016 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dajcie mi kurwa te odpowiedzi
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2016 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały ten egzamin gimnazjalny to jedna wielka kicha. Trzy dni męczenia uczniów i rodziców, nerwy, jakby to był egzamin maturalny dla dorosłych. Bez potrzeby naraża się niezwykle wrażliwą w tym okresie życia młodzież na stres. Egzaminy gimnazjalne tak jak gimnazja są potrzebne wyłącznie nauczycielom, którzy stanowią ważną, ale niezwykle roszczeniową grupę społeczną dla utrzymania ich przywilejów wynikających między innymi z i karty nauczyciela, która sprawia, że są niezatapialni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!