poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Edukacja

Spotkania z fizyką. Wykłady z doświadczeniami na UMCS

Dodano: 4 marca 2016, 14:21
Autor: reda

- Spotkania z fizyką to jedna z form popularyzacji tej dziedziny nauki, mająca na celu przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych, nauczycielom, a także innym zainteresowanym - ciekawych zagadnień fizycznych.

Wykłady, uzupełnione atrakcyjnymi doświadczeniami, prowadzą wykładowcy uniwersyteccy – zachęcają marcowych, sobotnich spotkań z fizyką. W Auli Instytutu Fizyki UMCS (ul. Radziszewskiego 10) o godz. 10.15 zacznie się wykład prof. dr hab. Marka Rogatko „Przebudzenie mocy - czarne dziury” a o godz. 11.30 prof. dr hab. Krzysztof Murawski opowie o „Pogodzie kosmicznej”.

Na pierwszym przedstawione zostaną najnowsze dane obserwacyjne dotyczące czarnych dziur we wczesnym Wszechświecie a na drugim poznamy ogół zjawisk obserwowanych na Słońcu i w ziemskiej magnetosferze (do 50000 km od Ziemi), wykazujących pewne analogie do pogody w atmosferze Ziemi i wpływającej na atmosferę i być może na klimat.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jesteś samotny/samotna? poznajmy się :) http://www.poznajki.pl

Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2016 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem sprawiedliwy. Dowód: THE GENERALIZATION OF FERMAT'S LAST THEOREM. ONLINE.
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2016 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwie pięknotki z UMCS zapisały mi moje odrycie w TYPESED. Marysia i Wiesia już wtedy były prof. dr. habilitowanymi. Gdyby moje wyniki były znane albo niezrozumiałe, to na pewno nie traciłyby czasu na ich zapisanie. Wtedy nie umiałem pisać nawet na maszynie. Nie odpuszczę, bo moje wnioski twórcze są o zasięgu światowym. To co, że są na poziomie gimnazjum.
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2016 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Absolutnie tak nie będzie. CO ZROBISZ? Nic, ale zawsze będziecie niewolnikami!!!! W Jenike były brednie! W Kamińskim były brednie! I w wielu innych podręcznikach były brednie! Teraz ruch jednostajny po okręgu jest zrozumiały. Nikt już nie się nie myli, bo wie, że droga liczbowa n, częstość obiegów (prędkość ilorazowa) v i predkość kątowa "omega" są parami różne. Zrozumiano!!!! Zbędne są tu przymiotniki, w których jestem doskonały.
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2016 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale n/t=n/(nT)=1/T nie zauważyli. Nigdy nie odpuszczę. Nie obchodzi mnie to, że mój wynik jest trywialny. Klasyczną definicję częstości obiegów odkryłem 12 stycznia 1997 roku. Zbrodnią jest zlekceważenie mojego wyniku. Od razu dostajemy klasyczną definicję przyśpieszenia dośrodkowego i przyśpieszenie ilorazowe (częstosciowe obiegów). To jest potworna zbrodnia na mojej osobie i na narodowości polskiej!!!! Pan Michał z FIZYKON mi to rąbnął. Tak nie będzie!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!