Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

4 maja 2017 r.
12:42

Matura 2017 - język polski. Mamy ODPOWIEDZI. Sprawdź, jak napisać rozprawkę

181 10 A A

Matura 2017 z polskiego. Sprawdź odpowiedzi i arkusze egzaminacyjne z CKE. – Egzamin maturalny z języka polskiego nie był trudny – mówią maturzyści.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezentujemy sugerowane odpowiedzi do matury 2017 z polskiego autorstwa Izabeli Kasperek, nauczycielki VI LO w Lublinie i egzaminatorki Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i autorki kanału "Wiedza z wami" na YouTube.

Tradycyjnie największe emocje wśród uczniów budził temat wypracowania. Maturzyści mieli do wyboru interpretację wiersza i napisanie rozprawki nt. „Praca – obowiązek czy pasja?”. Większość napisała rozprawkę i przyznaje, że matura była łatwa. – Matura nie była trudna. Zaskoczył mnie tak łatwy temat rozprawki – mówi Konrad z V LO im Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

>> TUTAJ ZNAJDZIESZ ARKUSZE I ODPOWIEDZI Z MATURY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Uczniowie przyznają jednak, że część zadań mogła sprawić trudność. – Musieliśmy rozpoznać fragment książki. Trzeba było napisać, jaki jest jej tytuł oraz kto jest autorem. Było to "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, ale jeżeli ktoś go nie czytał, raczej nie był w stanie rozwiązać tego zadania – mówi Angelika z II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

Maturzystka przyznaje też, że zaskoczyło ją zadanie z gramatyki, która rzadko pojawia się na maturze. – Musieliśmy napisać, jaką częścią jest podkreślony fragment zdania.

Przed najważniejszym egzaminem w życiu wielu maturzystów miało problemy ze snem. – W nocy prawie nie spałam. Na egzaminie wybrałam rozprawkę – mówi Maja z V LO.

Podobnie swoje uczucia opisuje Kasia – Nie mogłam spać, położyłam się o 3 nad ranem – przyznaje.

Część maturzystów obawia się jutrzejszego egzaminu z matematyki. – Dla mnie to będzie loteria. Nie jestem pewna czy zdam, bo uczyłam się w klasie humanistycznej i nie lubię tego przedmiotu. Chciałabym studiować italianistykę w Warszawie – zdradza Ola.

Podobnie swoje uczucia opisuje Bartek. – Boję się jutrzejszego egzaminu – mówi. Część maturzystów jest jednak spokojna. – Nie boję się podstawowego egzaminu z matematyki – mówi Konrad.

Matura 2017 z języka polskiego w III LO w Lublinie

Sonda: Jak oceniasz maturę 2017 z języka polskiego?

Liczba głosów: 977
57.52%
Była łatwa
42.48%
Była trudna

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 4 maja 2017 o 16:38
A może lepiej jest kończyć szkoły po których jest bardzo duża szansa,że raz będziemy mnieli prace,a dwa że będziemy mnieli prace która bedzie sprawiała nam przyjemność.A nie kończenie studiów na kierunkach po których albo w ogóle sie nie ma pracy,lub co najwyżej pracuje sie w Biedronce na kasie lub siedzi sie na sluchawce i wciska sie ludziom jakieś produkty lub towary.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 16:04
pożyczki na dowód w 15min na twoje konto ***kredytyk.pl od 100zł do 200.000zł bez zaswiadczen
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 15:59
dziewczyno z butelką wody na pierwszym zdjeciu jesteś śliczna! powodzenia w pozostałej częsci matury ;)
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:50
Bul w największym polskim radio przyznaje się, że ściągał na maturze z matematyki. To się nie dzieje!
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:48
Duda chodził na roraty - skandal! Komorowski ściągał na maturze - oj tam oj nic takiego
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:47
"​Pracę magisterską napisałem w 11 dni - Ja pisałem rękopis, żona przepisywała go, by był bardziej zrozumiały, zaś teść przepisywał go na maszynie do pisania" - przyznał się 6 lat temu pewien prezydent
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:44
Bronek na polskim ściągał, tak że luzik. Jesteście lepsi niż on.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:49
piękne
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:42
No i niech ktoś mi teraz wytłumaczy dlaczego jest tak że maturzysta potrafi bez problemu napisać maturę która może i łatwa jest dla nich ale większość ludzi 30+ miało by z tym problem , a potem taki maturzysta dodatkowo po skończeniu studiów idzie do pracy i jest jak upośledzony umysłowo , nie potrafi wykonać najprostszych zadań ani odrobinę logicznie pomyśleć. Czy ktoś zadał sobie to pytanie??? Czy szkoła jest naprawdę po to żeby wypuszczać tak wykształconych ludzi aby stali się bezmyślnymi wyborcami lub pomywaczami w UK, komu na tym zależy . Wiedza szkolna nijak się ma do życia, szkoła jest zabójcza dla umysłu a szczególnie do radzenia sobie w życiu. Po co komu daty bitew średniowiecznych , znajomość Pana Tadeusza czy obliczanie całek? Potem mamy takiego Pana Kukiza który pluje na innych bo nie potrafi PITa wypełnić albo ministra spraw zagranicznych bez znajomości żadnego języka obcego. Drodzy maturzyści , kończcie te nauki na tym etapie i uczcie się życia , szkoda czasu na te bzdury w szkołach.
No i niech ktoś mi teraz wytłumaczy dlaczego jest tak że maturzysta potrafi bez problemu napisać maturę która może i łatwa jest dla nich ale większość ludzi 30+ miało by z tym problem , a potem taki maturzysta dodatkowo po skończeniu studiów idzie do pracy i jest jak upośledzony umysłowo , nie potrafi wykonać najprostszych zadań ani odrobinę logicznie pomyśleć. Czy ktoś zadał sobie to pytanie??? Czy szkoła jest naprawdę po to żeby wypuszczać tak wykształconych ludzi aby stali się bezmyślnymi wyborcami lub pomywaczami w UK, komu na tym zależy... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:24
i gdzie te *** odpowiedzi
Avatar
Adam / 4 maja 2017 o 16:38
A może lepiej jest kończyć szkoły po których jest bardzo duża szansa,że raz będziemy mnieli prace,a dwa że będziemy mnieli prace która bedzie sprawiała nam przyjemność.A nie kończenie studiów na kierunkach po których albo w ogóle sie nie ma pracy,lub co najwyżej pracuje sie w Biedronce na kasie lub siedzi sie na sluchawce i wciska sie ludziom jakieś produkty lub towary.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 16:04
pożyczki na dowód w 15min na twoje konto ***kredytyk.pl od 100zł do 200.000zł bez zaswiadczen
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 15:59
dziewczyno z butelką wody na pierwszym zdjeciu jesteś śliczna! powodzenia w pozostałej częsci matury ;)
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:50
Bul w największym polskim radio przyznaje się, że ściągał na maturze z matematyki. To się nie dzieje!
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:48
Duda chodził na roraty - skandal! Komorowski ściągał na maturze - oj tam oj nic takiego
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:47
"​Pracę magisterską napisałem w 11 dni - Ja pisałem rękopis, żona przepisywała go, by był bardziej zrozumiały, zaś teść przepisywał go na maszynie do pisania" - przyznał się 6 lat temu pewien prezydent
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 14:44
Bronek na polskim ściągał, tak że luzik. Jesteście lepsi niż on.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:49
piękne
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:42
No i niech ktoś mi teraz wytłumaczy dlaczego jest tak że maturzysta potrafi bez problemu napisać maturę która może i łatwa jest dla nich ale większość ludzi 30+ miało by z tym problem , a potem taki maturzysta dodatkowo po skończeniu studiów idzie do pracy i jest jak upośledzony umysłowo , nie potrafi wykonać najprostszych zadań ani odrobinę logicznie pomyśleć. Czy ktoś zadał sobie to pytanie??? Czy szkoła jest naprawdę po to żeby wypuszczać tak wykształconych ludzi aby stali się bezmyślnymi wyborcami lub pomywaczami w UK, komu na tym zależy . Wiedza szkolna nijak się ma do życia, szkoła jest zabójcza dla umysłu a szczególnie do radzenia sobie w życiu. Po co komu daty bitew średniowiecznych , znajomość Pana Tadeusza czy obliczanie całek? Potem mamy takiego Pana Kukiza który pluje na innych bo nie potrafi PITa wypełnić albo ministra spraw zagranicznych bez znajomości żadnego języka obcego. Drodzy maturzyści , kończcie te nauki na tym etapie i uczcie się życia , szkoda czasu na te bzdury w szkołach.
No i niech ktoś mi teraz wytłumaczy dlaczego jest tak że maturzysta potrafi bez problemu napisać maturę która może i łatwa jest dla nich ale większość ludzi 30+ miało by z tym problem , a potem taki maturzysta dodatkowo po skończeniu studiów idzie do pracy i jest jak upośledzony umysłowo , nie potrafi wykonać najprostszych zadań ani odrobinę logicznie pomyśleć. Czy ktoś zadał sobie to pytanie??? Czy szkoła jest naprawdę po to żeby wypuszczać tak wykształconych ludzi aby stali się bezmyślnymi wyborcami lub pomywaczami w UK, komu na tym zależy... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:24
i gdzie te *** odpowiedzi