czwartek, 22 marca 2018 r.

Edukacja

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków: Jak zmienia się mój świat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2011, 17:59

Sztalugi, "zestawy małego artysty”, gry i zabawki edukacyjne, a dla najlepszego przedszkola - tablica interaktywna z oprogramowaniem i akcesoriami, to nagrody jakie czekają na uczestników konkursu plastycznego pod hasłem Jak zmienia się mój świat dla przedszkolaków z całego województwa lubelskiego.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawach w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej i Zamościu oraz wydrukowane w specjalnych kalendarzach na 2012 rok.

Konkurs trwa od 26 września do 25 października 2011 r. Jego organizatorem jest Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie a patronat honorowy objął Lubelski Kurator Oświaty.

Uczestnikiem może być każde dziecko uczęszczające do przedszkola na terenie Lubelszczyzny. Liczy się trafność doboru tematu, jakość wykonania, oryginalność i ogólne wrażenie artystyczne.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną w ramach określonej kategorii: rysunek (ołówek, kredka, itp.), obraz malowany (dowolne farby) lub inna technika (dowolny materiał).


Organizator konkursu oczekuje, że prace będą tematycznie związane z korzyściami płynącymi z projektów finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (tzw. projekty miękkie) i mają pokazać, że w otoczeniu dzieci zachodzą pozytywne zmiany, mające wpływ na ich życie, ich rodziców, bliskich i reszty mieszkańców województwa lubelskiego.

Przypomnijmy, że w ww. program skierowany jest do wielu grup społecznych, w tym między innymi osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, pragnących się kształcić i zdobywać nowe umiejętności, pomaga założyć firmę. Skierowany jest także do uczniów szkół – umożliwia prowadzenie dodatkowych zajęć w szkole, jak również do najmłodszych – ze środków EFS dofinansowanych zostało 227 przedszkoli na Lubelszczyźnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!