Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

7 lipca 2017 r.
13:20

Które powiaty najlepsze na maturze? Duże różnice między liceami a technikami

16 15 A A

Wiemy już, jak poszło maturzystom w powiatach. Z danych Centralnej komisji Egzaminacyjnej wynika, że na podium w zdawalności poszczególnych przedmiotów najczęściej pojawiają się absolwenci szkół średnich z Lublina i powiatu łukowskiego. Statystyki pokazują też duże dysproporcje między uczniami liceów ogólnokształcących i techników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najwyższym wynikiem z języka polskiego mogą się poszczycić maturzyści z Zamościa. Do matury podchodziło tam 1670 osób, które osiągnęły średni wynik 64 proc. Kolejni byli uczniowie z powiatu łukowskiego (62 proc.), powiatu włodawskiego (59 proc.) oraz tomaszowskiego i bialskiego (po 58 proc.). Najniższy średni wynik 48 proc. uzyskali maturzyści z powiatu parczewskiego.

Obowiązkowy egzamin dojrzałości z matematyki najlepiej poszedł uczniom z Lublina i z pow. łukowskiego, którzy uzyskali średnio 60 proc. Tylko jeden punkt procentowy mniej uzyskali uczniowie z powiatu puławskiego. W statystykach najgorzej wypadają natomiast uczniowie z pow. chełmskiego (32 proc.).

Ostatnim obowiązkowym egzaminem maturalnym był język obcy. Z językiem angielskim najlepiej poradzili sobie maturzyści z Lublina (4002 osoby – 76 proc.), Białej Podlaskiej (921 osoby – 72 proc.) i powiatu puławskiego (1026 osób – 71 proc.).

Z kolei w języku niemieckim bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z powiatu ryckiego (ale pisały go tam tylko dwie osoby), otrzymując średnio 98 proc. Jedna osoba zdająca w pow. hrubieszowskim otrzymała 96 proc., a pięciu maturzystów z powiatu włodawskiego zdobyło 85 proc.

Tegoroczni maturzyści mogli też wybierać wśród 13 przedmiotów dodatkowych. W biologii najlepiej wypadli uczniowie z Lublina, zdobywając średnio 44 proc., z Chełma – 42 proc. i pow. łukowskiego – 41 proc. Najlepszą znajomością chemii wykazali się uczniowie z pow. łukowskiego (61 proc.). Za nimi z 50 proc. wynikiem uplasowali się uczniowie z Lublina i pow. biłgorajskiego (46 proc.). Egzaminem z fizyki mogą pochwalić się ponownie uczniowie z pow. łukowskiego (51 proc.), Białej Podlaskiej (50 proc.) i pow. krasnostawskiego (49 proc.). W geografii najlepsi byli uczniowie z pow. krasnostawskiego (38 proc.), Lublina (37 proc.) oraz pow. hrubieszowskiego i łukowskiego (po 36 proc.).

Historia to kolejny sukces uczniów z pow. łukowskiego (36 proc.), tomaszowskiego (35 proc.) i Lublina (34 proc.). Informatyka przyniosła szczęście maturzystom z pow. biłgorajskiego (45 proc.), włodawskiego (41 proc.) oraz Lublina i pow. parczewskiego (po 39 proc.). Z egzaminu z wiedzy o społeczeństwie najwięcej, bo 38 proc., otrzymali absolwenci szkół średnich z pow. biłgorajskiego. Za nimi w statystykach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną uplasowali się uczniowie pow. łukowskiego, włodawskiego i z Lublina (po 30 proc.).

W rozszerzonym egzaminie z matematyki najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zamościa (48 proc.), Lublina (44 proc.) oraz pow. łukowskiego i puławskiego (po 43 proc.). W zmaganiach z językiem polskim wysoka wiedzą wykazali się uczniowie z pow. lubelskiego (63 proc.), z Lublina (59 proc.) oraz powiatu krasnostawskiego (55 proc.), a z językiem angielskim – pow. łukowskiego (65 proc.), Lublina (64 proc.) i pow. puławskiego (63 proc.).

Maturalne statystyki pokazują też ogromne dysproporcje absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Egzamin obowiązkowy z języka polskiego we wszystkich ogólniakach Lubelszczyzny najlepiej napisali absolwenci Zamościa, otrzymując średnio 68 proc. Najlepsi uczniowie techników z pow. łukowskiego otrzymali natomiast jedynie 58 proc. To bardzo mało biorąc pod uwagę, że najgorsze wyniki wśród licealistów to 52 proc. (w pow. zamojskim i hrubieszowskim). W przypadku egzaminu z matematyki najlepszy wynik wśród licealistów osiągnęli uczniowie z pow. łukowskiego (66 proc.), a wśród absolwentów techników – pow. puławskiego (54 proc.). Obowiązkowy egzamin z jęz. angielskiego najlepiej napisali licealiści z Lublina (79 proc.), a najgorzej z pow. chełmskiego (51 proc.). W technikach to odpowiednio 68 proc. w Lublinie i zaledwie 41 proc. w pow. janowskim.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 20:44
Przecież napisałem, że w powiecie jest b. mało szkół ponadgimnazjalnych. Przecież prosiłem, żeby mnie poprawić, jeśli nie chodziło tylko o 2 klasy liceum w Siedliszczu. Olaboga! Faktycznie, istnieje jeszcze liceum w Dubience. Więc nie jedno, a dwa licea na cały powiat! To faktycznie wywraca do góry nogami sens tego, co napisałem! Przy okazji, pomóż mi, bo nie potrafię dojść, co Ci dolega: zwykłe buractwo czy braki umysłowe? Czy może kombinacja powyższych połączona z tym, że zupełnie przypadkiem mieszkasz w Dubience?
Avatar
areka / 10 lipca 2017 o 19:09
Jakaś humanistka z Wygody pisze?
Avatar
gość / 9 lipca 2017 o 10:01
Do gościa z 1.53.. miło, że zacząłeś od przedstawienia się i tezy a później już trzymałeś poziom dowodząc wspomnianą tezę! Jeśli już starasz się o bycie autorytetem to sparwdź o czym piszesz. W powiecie chełmskim są dwa licea ogólnokształcące- w Siedliszczu jak piszesz i Dubience, o czym nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć. Porównaj wyniki tych dwóch szkół i wypowiadaj się dopiero wtedy. W jednym więc zgodzę się z Tobą, "półgłówki są, ale głównie w komentarzach".
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 01:53
Półgłówki są, ale głównie w komentarzach. W Powiecie chełmskim jest bardzo mało szkół ponadgimnazjalnych, dlatego statystyka dla powiatu świadczy w zasadzie o pojedynczych szkołach, a nie o powiecie jako takim. Te 40 osób to, poprawcie mnie, zapewne 2 klasy liceum w Siedliszczu, które, umówmy się, z wysokiego poziomu nie słynie. Młodzież z powiatu woli się uczyć w samym Chełmie, dlatego padło m.in liceum w Rudzie-Hucie. Ze statystyki wynika, że zdawalność wśród uczniów LO jest w Chełmie wyższa niż w Lublinie, Zamościu i Bialej. Interesujące, zważywszy że w ostatnich latach chełmskie licea lecą w rankingach. Ogólną statystykę w mieście zaburzają słabsze wyniki wśród uczniów techników, co nie dziwi, bo w mieście chyba tylko w ZST walczy się o jakiś wynik. Tak czy siak, chełmscy licealiści nie mają się czego wstydzić.
Półgłówki są, ale głównie w komentarzach. W Powiecie chełmskim jest bardzo mało szkół ponadgimnazjalnych, dlatego statystyka dla powiatu świadczy w zasadzie o pojedynczych szkołach, a nie o powiecie jako takim. Te 40 osób to, poprawcie mnie, zapewne 2 klasy liceum w Siedliszczu, które, umówmy się, z wysokiego poziomu nie słynie. Młodzież z powiatu woli się uczyć w samym Chełmie, dlatego padło m.in liceum w Rudzie-Hucie. Ze statystyki wynika, że zdawalność wśród uczniów LO jest w Chełmie wyższa niż w Lublinie, Zamościu i Bialej. Interesujące,... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 14:58
A wszyscy tutaj obecni to geniusze?
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 12:08
W Chełmie same pół główki, a kozi gród z ćwierć główka słynie!
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 11:45
Nie przejmujcie się wynikami matur w powiecie chełmskim bo my mamy za to najlepsze drogi. A asfalt kosztuje i nie na wszystko może wystarczyć... Słuszną linię ma nasza partia!
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 10:27
Kiedyś w USA próbowali nagradzać nauczycieli za wyniki, to okazało się, że nauczyciele sami poprawiali uczniom testy egzaminacyjne... (patrz książka Fraekonomia). Nie ma się co podniecać statystykami ogólnymi, bo nie oznaczają one, że w LBN wszyscy są masonami, nawet kibole Motoru :D ), a w Chełmie same półgłówki. Jak dla mnie te statystyki to przede wszystkim argument za podniesieniem jakości kształcenia, wyposażeniem szkół itd na prowincji chełmskiej, janowskiej itd.Poza tym dziś rządzi PiS, więc nie matura lecz szczera miłość do Jarka i znajomość programu partii zrobi z ludzi "elitę"... :/
Kiedyś w USA próbowali nagradzać nauczycieli za wyniki, to okazało się, że nauczyciele sami poprawiali uczniom testy egzaminacyjne... (patrz książka Fraekonomia). Nie ma się co podniecać statystykami ogólnymi, bo nie oznaczają one, że w LBN wszyscy są masonami, nawet kibole Motoru :D ), a w Chełmie same półgłówki. Jak dla mnie te statystyki to przede wszystkim argument za podniesieniem jakości kształcenia, wyposażeniem szkół itd na prowincji chełmskiej, janowskiej itd.Poza tym dziś rządzi PiS, więc nie matura lecz szczera miłość do Jarka i z... rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 8 lipca 2017 o 10:06
  DAWKA!!! Niby uczony głos zabiera i tępaka wspiera, a że główka byle jaka, wyszedł na frajera, czyli frajer i tępawa ptasie móżdżki mają, pojęć nie pojmują, no i niskie IQ posiadają fisia bzika mają i za mądrych się uważają!                     >>>>>>> Jeżeli historię znacie, to napiszcie do PAN, żeby znawcy historii, zmienili obecny stan, gdyż przeszłość, dzisiaj nie ma znaczenia, i że Chełmska Ziemia - to lubelska ziemia, Lubelszczyzna, której na mapach nie ma!                    >>>>>>> Morał!! Tępaki pofikajcie z mądrzejszymi i pokażcie, iż jesteście znawcami lepszymi! Historii nie zmienicie, PAN nie przekupicie bo Wasze myślenie, to Lubelskie złudzenie!
  DAWKA!!! Niby uczony głos zabiera i tępaka wspiera, a że główka byle jaka, wyszedł na frajera, czyli frajer i tępawa ptasie móżdżki mają, pojęć nie pojmują, no i niskie IQ posiadają fisia bzika mają i za mądrych się uważają!                     >>>>>>> Jeżeli historię znacie, to napiszcie do PAN, żeby znawcy historii, zmienili obecny stan, gdyż przeszłość, dzisiaj nie ma znaczenia, i że Chełmska Ziemia - to lubelska ziemia, Lubelszczyzna, której na mapach nie ma!                    >>>>>>&... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 21:52
@Chełmianin N z lubelszczyzny... zmień dawkę lub tabletki, bo przestały działać ;) Co do chełmskiego technikum "elektryka". Ja po II Liceum dostalem się na politechnikę. Pierwszy rok był pieruńsko strudny. Odrzucono 40% naboru. Za rok pojawili się moi koledzy z podstawowki po technikum. Było ich czterech. Pierwszy nawet do egzaminów nie został dopuszczony. Brak zaliczeń. Drugi odpadł w pierwszym trymestrze, a z dwoma kolejnymi pożegnałem się po drugim trymestrze. Jeżeli ktoś myśli o tytule inżyniera, to w Chełmie musi iść do Liceum. Szokująca prawda.
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 20:44
Przecież napisałem, że w powiecie jest b. mało szkół ponadgimnazjalnych. Przecież prosiłem, żeby mnie poprawić, jeśli nie chodziło tylko o 2 klasy liceum w Siedliszczu. Olaboga! Faktycznie, istnieje jeszcze liceum w Dubience. Więc nie jedno, a dwa licea na cały powiat! To faktycznie wywraca do góry nogami sens tego, co napisałem! Przy okazji, pomóż mi, bo nie potrafię dojść, co Ci dolega: zwykłe buractwo czy braki umysłowe? Czy może kombinacja powyższych połączona z tym, że zupełnie przypadkiem mieszkasz w Dubience?
Avatar
areka / 10 lipca 2017 o 19:09
Jakaś humanistka z Wygody pisze?
Avatar
gość / 9 lipca 2017 o 10:01
Do gościa z 1.53.. miło, że zacząłeś od przedstawienia się i tezy a później już trzymałeś poziom dowodząc wspomnianą tezę! Jeśli już starasz się o bycie autorytetem to sparwdź o czym piszesz. W powiecie chełmskim są dwa licea ogólnokształcące- w Siedliszczu jak piszesz i Dubience, o czym nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć. Porównaj wyniki tych dwóch szkół i wypowiadaj się dopiero wtedy. W jednym więc zgodzę się z Tobą, "półgłówki są, ale głównie w komentarzach".
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 01:53
Półgłówki są, ale głównie w komentarzach. W Powiecie chełmskim jest bardzo mało szkół ponadgimnazjalnych, dlatego statystyka dla powiatu świadczy w zasadzie o pojedynczych szkołach, a nie o powiecie jako takim. Te 40 osób to, poprawcie mnie, zapewne 2 klasy liceum w Siedliszczu, które, umówmy się, z wysokiego poziomu nie słynie. Młodzież z powiatu woli się uczyć w samym Chełmie, dlatego padło m.in liceum w Rudzie-Hucie. Ze statystyki wynika, że zdawalność wśród uczniów LO jest w Chełmie wyższa niż w Lublinie, Zamościu i Bialej. Interesujące, zważywszy że w ostatnich latach chełmskie licea lecą w rankingach. Ogólną statystykę w mieście zaburzają słabsze wyniki wśród uczniów techników, co nie dziwi, bo w mieście chyba tylko w ZST walczy się o jakiś wynik. Tak czy siak, chełmscy licealiści nie mają się czego wstydzić.
Półgłówki są, ale głównie w komentarzach. W Powiecie chełmskim jest bardzo mało szkół ponadgimnazjalnych, dlatego statystyka dla powiatu świadczy w zasadzie o pojedynczych szkołach, a nie o powiecie jako takim. Te 40 osób to, poprawcie mnie, zapewne 2 klasy liceum w Siedliszczu, które, umówmy się, z wysokiego poziomu nie słynie. Młodzież z powiatu woli się uczyć w samym Chełmie, dlatego padło m.in liceum w Rudzie-Hucie. Ze statystyki wynika, że zdawalność wśród uczniów LO jest w Chełmie wyższa niż w Lublinie, Zamościu i Bialej. Interesujące,... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 14:58
A wszyscy tutaj obecni to geniusze?
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 12:08
W Chełmie same pół główki, a kozi gród z ćwierć główka słynie!
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 11:45
Nie przejmujcie się wynikami matur w powiecie chełmskim bo my mamy za to najlepsze drogi. A asfalt kosztuje i nie na wszystko może wystarczyć... Słuszną linię ma nasza partia!
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 10:27
Kiedyś w USA próbowali nagradzać nauczycieli za wyniki, to okazało się, że nauczyciele sami poprawiali uczniom testy egzaminacyjne... (patrz książka Fraekonomia). Nie ma się co podniecać statystykami ogólnymi, bo nie oznaczają one, że w LBN wszyscy są masonami, nawet kibole Motoru :D ), a w Chełmie same półgłówki. Jak dla mnie te statystyki to przede wszystkim argument za podniesieniem jakości kształcenia, wyposażeniem szkół itd na prowincji chełmskiej, janowskiej itd.Poza tym dziś rządzi PiS, więc nie matura lecz szczera miłość do Jarka i znajomość programu partii zrobi z ludzi "elitę"... :/
Kiedyś w USA próbowali nagradzać nauczycieli za wyniki, to okazało się, że nauczyciele sami poprawiali uczniom testy egzaminacyjne... (patrz książka Fraekonomia). Nie ma się co podniecać statystykami ogólnymi, bo nie oznaczają one, że w LBN wszyscy są masonami, nawet kibole Motoru :D ), a w Chełmie same półgłówki. Jak dla mnie te statystyki to przede wszystkim argument za podniesieniem jakości kształcenia, wyposażeniem szkół itd na prowincji chełmskiej, janowskiej itd.Poza tym dziś rządzi PiS, więc nie matura lecz szczera miłość do Jarka i z... rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 8 lipca 2017 o 10:06
  DAWKA!!! Niby uczony głos zabiera i tępaka wspiera, a że główka byle jaka, wyszedł na frajera, czyli frajer i tępawa ptasie móżdżki mają, pojęć nie pojmują, no i niskie IQ posiadają fisia bzika mają i za mądrych się uważają!                     >>>>>>> Jeżeli historię znacie, to napiszcie do PAN, żeby znawcy historii, zmienili obecny stan, gdyż przeszłość, dzisiaj nie ma znaczenia, i że Chełmska Ziemia - to lubelska ziemia, Lubelszczyzna, której na mapach nie ma!                    >>>>>>> Morał!! Tępaki pofikajcie z mądrzejszymi i pokażcie, iż jesteście znawcami lepszymi! Historii nie zmienicie, PAN nie przekupicie bo Wasze myślenie, to Lubelskie złudzenie!
  DAWKA!!! Niby uczony głos zabiera i tępaka wspiera, a że główka byle jaka, wyszedł na frajera, czyli frajer i tępawa ptasie móżdżki mają, pojęć nie pojmują, no i niskie IQ posiadają fisia bzika mają i za mądrych się uważają!                     >>>>>>> Jeżeli historię znacie, to napiszcie do PAN, żeby znawcy historii, zmienili obecny stan, gdyż przeszłość, dzisiaj nie ma znaczenia, i że Chełmska Ziemia - to lubelska ziemia, Lubelszczyzna, której na mapach nie ma!                    >>>>>>&... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 21:52
@Chełmianin N z lubelszczyzny... zmień dawkę lub tabletki, bo przestały działać ;) Co do chełmskiego technikum "elektryka". Ja po II Liceum dostalem się na politechnikę. Pierwszy rok był pieruńsko strudny. Odrzucono 40% naboru. Za rok pojawili się moi koledzy z podstawowki po technikum. Było ich czterech. Pierwszy nawet do egzaminów nie został dopuszczony. Brak zaliczeń. Drugi odpadł w pierwszym trymestrze, a z dwoma kolejnymi pożegnałem się po drugim trymestrze. Jeżeli ktoś myśli o tytule inżyniera, to w Chełmie musi iść do Liceum. Szokująca prawda.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 2 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 11 4

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 50 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół