wtorek, 20 marca 2018 r.

Edukacja

Kursy przygotowawcze do matury w Lublinie: Wkrótce ruszają zapisy

  Edytuj ten wpis

Ruszają zapisy na kursy przygotowawcze<br />
 (sxc.hu)
Ruszają zapisy na kursy przygotowawcze
(sxc.hu)

Boisz się, że nie poradzisz sobie z majowymi egzaminami? Jeśli szkolne zajęcia ci nie wystarczają, możesz zapisać się na dodatkowe płatne kursy. Pierwsze ruszają już za kilka dni.

Takie kursy z języka angielskiego, polskiego, matematyki, fizyki, historii, WOS, biologii i geografii organizuje między innymi Fundacja UMCS.

– Zapisy trwają do rozpoczęcia zajęć. Cześć kursów zaczyna się 7, a część 15 października. Po rozpoczęciu, jeśli będą jeszcze miejsca w grupach, będzie można się dopisywać – mówi Magdalena Wawer z Fundacji UMCS.

Kursanci mogą uczyć się nie tylko pod okiem nauczycieli ze szkół średnich, którzy są jednocześnie egzaminatorami, ale również pod kierunkiem nauczycieli akademickich. – Po zakończeniu kursów zbieramy opinie od uczestników. Są bardzo dobre i dlatego mamy stałą grupę nauczycieli – mówi Wawer.

Kursy Fundacji UMCS potrwają do kwietnia. Zajęcia z przedmiotów ogólnych kosztują 940 zł, a z języka obcego – 840 zł.

Droższe mogą być kursy organizowane przez Centrum Edukacji Matematyczno-Informatycznej w Lublinie. Również tutaj kadra składa się z nauczycieli akademickich i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. W zależności od przedmiotu, miesięczne opłaty za kursy wahają się od 210 zł na poziomie podstawowym do 400 zł na poziomie rozszerzonym. Firma oferuje matematykę i informatykę na obu poziomach, a także język polski i WOS.

W przypadku tych dwóch ostatnich przedmiotów, utworzenie oddzielnych grup dla poziomu podstawowego i rozszerzonego będzie zależało od liczby chętnych. Kursy rozpoczną się 17 października i potrwają do kwietnia.

Kursy oferowane przez Instytut Medicus są prowadzone wyłącznie przez nauczycieli akademickich. W Lublinie firma przygotowuje do matury z dwóch przedmiotów przyrodniczych. – Prowadzimy zajęcia dla specyficznej grupy osób, które chcą dostać się na studia medyczne, a na medycynie wymagana jest biologia i chemia. W praktyce wygląda to tak, że trzeba zdobyć 90 proc. punktów z tych przedmiotów, żeby się dostać – tłumaczy Piotr Kot z Instytutu Medicus.

Kurs obejmujący oba przedmioty kosztuje 2660 zł przy jednorazowej wpłacie, a zapisy na niego potrwają jeszcze dwa tygodnie. Instytut Medicus przekonuje, że warto zainwestować w taką naukę, bo wiedza ze szkoły może się okazać za mała.

– Staramy się utrzymywać kontakt z kursantami i na ile jest to możliwe, prowadzić statystyki. Wygląda na to, że po naszych kursach na wybrane studia dostaje się około 40 proc. kursantów – przekonuje Kot.

Z nauczycielami wychodzi taniej

Na tańsze zajęcia można się zapisać w ośrodkach, w których pracują nauczyciele ze szkół średnich z uprawnieniami egzaminatorów zewnętrznych.

Takie kursy z przedmiotów ogólnokształcących i języków obcych organizuje między innymi lubelski oddział szkoły Cosinus.

Na zapisy pozostał jeszcze tydzień, a zajęcia ruszą z tych przedmiotów, na które zbierze się grupa chętnych. Już teraz wiadomo, że uda się zorganizować kurs z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, WOS i historii, a prawdopodobnie również z języka rosyjskiego.

Kursy z przedmiotów ogólnokształcących kosztują tutaj 490 zł, a z języków obcych – 750 zł. Potrwają do kwietnia.

W podobnym terminie będą się także odbywały kursy organizowane przez Liceum Ogólnokształcące im. E. Orzeszkowej w Lublinie. Szkoła oferuje język polski, matematykę, historię, chemię, fizykę, biologię, geografię i WOS, a oprócz tego język angielski.

Z grupami pracują doświadczeni egzaminatorzy. Pierwsze zajęcia ruszają już dziś, ale cały czas będzie można dopisywać się do grup. Miesiąc zajęć z jednego przedmiotu kosztuje 100 zł.

Bez pośpiechu

Jeszcze więcej czasu na zapisy mają także ci maturzyści, którzy zdecydują się na kurs w szkole Futura Edukacja&Przyszłość w Lublinie. Zajęcia na poziomie podstawowym zaczynają się w październiku, a poziom rozszerzony ruszy w grudniu. Wszystkie potrwają do marca.

Futura oferuje zajęcia ze wszystkich ogólnokształcących przedmiotów maturalnych, a z języków obcych proponuje angielski. Zapisy są prowadzone telefonicznie, w siedzibie firmy i przez stronę internetową. Kursy na poziomie podstawowym kosztują 690 zł, a na rozszerzonym 890 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
FROL
Agacia
Papla-nina
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

FROL
FROL (2 stycznia 2012 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam,
Za 100 dni Matura, a Ty nie pomyślałeś jeszcze o egzaminie z matematyki?!
Nic straconego!!!

Serdecznie zapraszam wszystkich Maturzystów na intensywny "Kurs Przygotowawczy do Matury z Matematyki 2012" organizowany przez Fundację Rozwoju Oświaty Lubelskiej.

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE NA STRONIE: http://www.frol.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=108

Serdecznie zapraszam!!!
Małgorzata Śmiech
Rozwiń
Agacia
Agacia (21 października 2011 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepiej trochę dorzucić i wykupić sobie kurs w speak upie. Zrobiłam tak i rozszerzona przestała być przerażająca. No a na studiach niestety poziom języków kiepściutki.
Rozwiń
Papla-nina
Papla-nina (19 października 2011 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tanio to nie jest chyba wyznacznik… No może w przypadku przedmiotów to mogą być niezłe kursy, ale jezyki na uniwerkach raczej kuleją…
Rozwiń
Gosiak
Gosiak (14 października 2011 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fajnie fajnie i dość tanio :D
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!