poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Edukacja

Mądry uczestnik po Lubelskim Festiwalu Nauki (zdjęcia)

Dodano: 27 września 2015, 07:48
Autor: toma

Ok. 50 tys. osób mogło odwiedzić XII Lubelski Festiwal Nauki. Imprezę zakończyła piątkowa uroczystość wręczenia tzw. Nobli Festiwalowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nagrody przyznano w 12 kategoriach. Najpopularniejszym projektem festiwalowym okazał się spektakl Teatru im. Andersena „Teatr – światło i dźwięk”, który zobaczyło ponad 800 osób.

Największą popularnością podczas Pikniku Naukowego cieszyły się natomiast pokazy chemiczne pod hasłem „Nauka, która można odtworzyć w domu” prowadzone przez mgr Dawida Myśliwca z Wydziału Chemii UMCS. W kategorii najbardziej innowacyjny projekt wyróżniono z kolei po jednym z wydarzeń organizowanych przez każdą z pięciu lubelskich uczelni.

W ramach festiwalu przygotowano w sumie 1130 projektów. By wziąć udział w niektórych z nich, trzeba było wcześniej zarezerwować miejsce.

– W tych wydarzeniach uczestniczyło w sumie ponad 35 tys. osób. Ale wiele projektów było nielimitowanych, więc możemy założyć, że na całym festiwalu pojawiło się ok. 50 tys. osób – mówi dr Andrzej Zykubek z KUL, odpowiedzialny za stronę internetową XII LFN i rejestrację uczestników.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się m. in. otwarte spotkanie z sekretarzem laureatki literackiej nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej czy koncert „Rap vs. Nobliści”, podczas którego lubelski raper Dolar zmierzył się z twórczością Szymborskiej i Czesława Miłosza. Te dwa projekty były blisko związane z hasłem tegorocznego festiwalu „Nauka drogą do Nobla”.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 września 2015 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Narz\ekali na nudę wiejąca z tegorcznego Fastiwalu, a KUL!!! Przeciez specjalisci z KUL-u od zbawienai mogli zaradzić i tak od początku: W KULuarach widnieje baner, a na nim powinna być święta MARYJA KURIA - SKŁODOWSKA! - i uż smiesznie! W owym czasie KUL pogrzebał w Bogdance i odkrył to, co już dawno było wynalezione, a o tym panował święty spokój! Rad, nie rad cały pluton KUL-awych nuakowców powinien Poświecić czas i znów coś odkryć: RAD + (z Krzyżykiem) i Pluton + ( Z krzyżykiem) i śmiechu po pachy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!