czwartek, 21 września 2017 r.

Edukacja

Matura 2017 matematyka rozszerzona: Mamy arkusze, jakie zadania sprawiły trudność?

Dodano: 9 maja 2017, 12:54
Autor: pab

Matura 2017 z matematyki rozszerzonej. Geometria przestrzenna i optymalizacja - tematy tych zadań mogły sprawić uczniom najwięcej problemów. Sprawdź jak ci poszło. Odpowiedzi, rozwiązania zadań i arkusze z CKE opublikujemy na naszej stronie.

Marcin Kosikowski z III LO w Lublinie mówi, że do matury rozszerzonej z matematyki przygotowywał się tylko rok. Chodził do klasy biologiczno-chemicznej, ale rok temu dowiedział się, że jeśli chce studiować medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie musi zdawać właśnie matematykę.

– Byłem na matmie tylko dlatego, ale nie uważam, żeby była jakaś specjalnie trudna – mówi Marcin Kosikowski. – Największą trudność sprawiła mi stereometria z kulą wpisaną w ostrosłup, ale to dlatego, że nie przerabiałem tego tematu.

– W tym roku nie było aż tak prosto jak się spodziewałem. Rachunek prawdopodobieństwa był całkiem skomplikowany – mówi Rafał Kloc. – Ale ogólnie myślę, że matura była do napisania, tylko trzeba było więcej myślenia niż w poprzednich latach.

Matura 2017 matematyka rozszerzona. Jakie zadania sprawiły trudność uczniom?

WIDEO

Matura 2017 z rozszerzonej matematyki. Jakie były zadania? Co sprawiło trudność?

– Nic nie było trudnego ponieważ byliśmy świetnie przygotowani do matematyki. Nie było żadnego zaskoczenia. No, jedynym zaskoczeniem było ostatnie zadanie optymalizacyjne – mówi Mikołaj.

– Myślę, że były zadania bardzo łatwe, albo bardzo trudne. Z tym, że tych bardzo trudnych była raczej mniejszość. Ale ogólnie jestem zadowolony – mówi Maciej Żejmo, który dodaje, że problemy mogła mu sprawić jedynie geometria przestrzenna.

– Myślę, że poszło mi dobrze. Koledzy mówią, że trudne było, jak zawsze, zadanie z figur przestrzennych. Trudne były przekroje i ogólnie dużo geometrii – komentuje Ryszard Rogalski, maturzysta III LO z klasy III b.

Matura 2017 rozszerzona matematyka. Rozwiązania zadań, odpowiedzi i arkusze CKE

Matura 2017 z matematyki rozszerzonej już się zakończyła. Teraz czekamy na publikację arkuszy z zadaniami z 2017 roku przez CKE. Po publikacji arkuszy będziemy na naszej stronie zamieszczać sugerowane odpowiedzi i rozwiązania zadań. Czekamy też na Wasze propozycje. Możecie je wysyłać na adres alarm24@dziennikwschodni.pl lub w komentarzach do tego artykułu.

 

SONDA
Liczba głosów: 272

Jak oceniasz maturę 2017 z rozszerzonej matematyki?

22.79 %
Była łatwa
77.21 %
Była trudna
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!