czwartek, 22 lutego 2018 r.

Edukacja

Matura 2017 matematyka rozszerzona: Mamy arkusze, jakie zadania sprawiły trudność?

Dodano: 9 maja 2017, 12:54
Autor: pab

Matura 2017 z matematyki rozszerzonej. Geometria przestrzenna i optymalizacja - tematy tych zadań mogły sprawić uczniom najwięcej problemów. Sprawdź jak ci poszło. Odpowiedzi, rozwiązania zadań i arkusze z CKE opublikujemy na naszej stronie.

Marcin Kosikowski z III LO w Lublinie mówi, że do matury rozszerzonej z matematyki przygotowywał się tylko rok. Chodził do klasy biologiczno-chemicznej, ale rok temu dowiedział się, że jeśli chce studiować medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie musi zdawać właśnie matematykę.

– Byłem na matmie tylko dlatego, ale nie uważam, żeby była jakaś specjalnie trudna – mówi Marcin Kosikowski. – Największą trudność sprawiła mi stereometria z kulą wpisaną w ostrosłup, ale to dlatego, że nie przerabiałem tego tematu.

– W tym roku nie było aż tak prosto jak się spodziewałem. Rachunek prawdopodobieństwa był całkiem skomplikowany – mówi Rafał Kloc. – Ale ogólnie myślę, że matura była do napisania, tylko trzeba było więcej myślenia niż w poprzednich latach.

Matura 2017 matematyka rozszerzona. Jakie zadania sprawiły trudność uczniom?

WIDEO

Matura 2017 z rozszerzonej matematyki. Jakie były zadania? Co sprawiło trudność?

– Nic nie było trudnego ponieważ byliśmy świetnie przygotowani do matematyki. Nie było żadnego zaskoczenia. No, jedynym zaskoczeniem było ostatnie zadanie optymalizacyjne – mówi Mikołaj.

– Myślę, że były zadania bardzo łatwe, albo bardzo trudne. Z tym, że tych bardzo trudnych była raczej mniejszość. Ale ogólnie jestem zadowolony – mówi Maciej Żejmo, który dodaje, że problemy mogła mu sprawić jedynie geometria przestrzenna.

– Myślę, że poszło mi dobrze. Koledzy mówią, że trudne było, jak zawsze, zadanie z figur przestrzennych. Trudne były przekroje i ogólnie dużo geometrii – komentuje Ryszard Rogalski, maturzysta III LO z klasy III b.

Matura 2017 rozszerzona matematyka. Rozwiązania zadań, odpowiedzi i arkusze CKE

Matura 2017 z matematyki rozszerzonej już się zakończyła. Teraz czekamy na publikację arkuszy z zadaniami z 2017 roku przez CKE. Po publikacji arkuszy będziemy na naszej stronie zamieszczać sugerowane odpowiedzi i rozwiązania zadań. Czekamy też na Wasze propozycje. Możecie je wysyłać na adres alarm24@dziennikwschodni.pl lub w komentarzach do tego artykułu.

 

SONDA
Liczba głosów: 272

Jak oceniasz maturę 2017 z rozszerzonej matematyki?

22.79 %
Była łatwa
77.21 %
Była trudna
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!