poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Edukacja

Matura 2017 z polskiego już w czwartek. „Moim zdaniem będziemy pisać wypracowanie o Lalce”

Dodano: 3 maja 2017, 14:38

W czwartek rano rozpoczyna się matura 2017. Pierwszego dnia uczniowie będą zdawać pisemną maturę 2017 z języka polskiego na poziomie podstawowym. Odpowiedzi i arkusze z CKE opublikujemy na www.dziennikwschodni.pl po zakończeniu testu i wypracowania z polskiego.

Język polski to, oprócz matematyki i języka obcego, jeden z trzech obowiązkowych przedmiotów do zaliczenia w części pisemnej matury.

Matura 2017 polski - jakie będą tematy? Przewidywania, tematy wypracownia, przecieki z CKE?

Tradycyjnie największe emocje wśród uczniów budzi temat wypracowania. – Moim zdaniem może pojawić się zadanie związane z "Lalką", ponieważ od dawna nie było na maturze tematu dotyczącego tej lektury. Ostatnio dużo mówi się też o Żołnierzach Wyklętych, dlatego nie zdziwiłabym się gdybyśmy mieli napisać coś na ich temat – mówi Gabriela, maturzystka z Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Dziewczyna przyznaje, że jest trochę zestresowana. W podobny sposób swoje odczucia opisuje Mikołaj – maturzysta z III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. – Pocieszam się jednak tym, że w podobnej sytuacji są tysiące osób z całej Polski. Odnośnie tematów wypracowania to nie mam jakichś szczególnych typów – mówi.

Jak co roku maturzyści szukają w internecie przecieków z matury z polskiego. Jednak nie ma raczej na co liczyć. Autorzy wpisów na forach, którzy oferują przecieki z CKE to najczęściej oszuści lub żartownisie.

Przewidywania na maturę z polskiego 2017

WIDEO

Matura - czego nie można wnosić na egzamin?

Marcin Smolik – dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przypomina, że na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić telefonu i innych urządzeń mobilnych. – Samo wniesienie takich przedmiotów oznacza unieważnienie egzaminu i niemożność przystąpienia do sierpniowej poprawki – przestrzega. Maturzyści mogą mieć ze sobą wodę mineralną i chusteczki higieniczne.

Matura z polskiego - ile trwa? Godziny rozpoczęcia

Matura 2017 z polskiego na poziomie podstawowym zaczyna się o godz. 9. Egzamin składający się z testu oraz wypracowania trwa 170 minut. Po przerwie o godz. 14 zaczyna się matura 2017 z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Tegoroczne egzaminy maturalne potrwają do 26 maja. Już w piątek matura 2017 z matematyki na poziomie podstawowym oraz egzamin z wiedzy o tańcu.

Matura 2017 polski odpowiedzi i arkusze z CKE

Po zakończeniu egzaminu maturalnego 2017 z języka polskiego opublikujemy na naszej stronie arkusze z CKE. Komisja zapowiada, że mogą się one pojawić w internecie około godz. 14. Podobnie zrobimy po części rozszerzonej matury z polskiego. W tym przypadku arkusze CKE ma opublikować około godz. 19. Możecie też na naszej stronie publikować w komentarzach sugerowane odpowiedzi z matury 2017 z polskiego. Będziemy je zamieszczać na naszej stronie.

Matura 2016: język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE

Powtórka do matury 2017 z polskiego. Rozprawki, wiersze i odpowiedzi na pytania

WIDEO

Wideo: Wiedza z Wami

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 maja 2017 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przesrane mają maturzyści. Spróbuj rozwiązać zamieszczone testy, a sam się przekonasz. Ja miałem dość na 4 stronie. A jeszcze trzeba napisać wypracowanie. 140minut to za mało.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O unijnym Dyzmie powinni dać temat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!