środa, 21 lutego 2018 r.

Edukacja

Nauka języków obcych: Ucz się efektywnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2011, 16:07
Autor: Kmo

Rekrutacja do szkoły językowej to ważny moment, ponieważ na jej podstawie osoba jest przyporządkowywana do odpowiedniej grupy. W większości szkół polega to na wypełnieniu formularza składającego się z kilkunastu pytań i odpowiedzi.

Na tej podstawie uczeń trafia do grupy, w której wszyscy powinni być na mniej więcej podobnym poziomie. Rekrutacja poprzez test jest szybka i wygodna, ale czy najlepsza? W jednej z warszawskich szkół angielskiego wprowadzono odmienny system.

Zainteresowani muszą tam przetłumaczyć zdania, spróbować napisać krótki tekst, a także porozmawiać z osobą rekrutującą. Pozwala to na diagnozę umiejętności na kilku płaszczyznach: słownictwa, gramatyki i mówienia. Nigdy nie jest tak, że ktoś jest w tych elementach tak samo dobry lub tak samo przeciętny.

– Takie indywidualne podejście sprawia, że uczeń od początku czuje jak dużo uwagi mu się poświęca – mówi Piotr Witkowski z warszawskiej szkoły EnglishForYou.pl.

– Informacja na temat jego lepszych i słabszych stron zostaje potem przekazana lektorom, którzy kładą nacisk w trakcie lekcji na to nad czym trzeba więcej popracować. Uwzględniamy również wiek i zainteresowania potencjalnego uczestnika kursu, trudno bowiem oczekiwać, że senior będzie się dobrze czuł w grupie gimnazjalistów.

W szkole EnglishForYou.pl radzą: warto oglądać filmy z napisami po angielsku. Śledzenie i porównywanie dialogów z ich tekstowym odpowiednikiem to bardzo dobra metoda dla wzrokowców. Nie trzeba przejmować się trudnościami z odbiorem, zwłaszcza na początku. Nawet jeśli przyswajamy tylko 20-30proc. treści filmu, stopień zrozumienia będzie ulegał regularnej poprawie i owocował lepszą znajomością języka obcego.

Szkoły językowe powoli przestają być miejscem, w którym odbywają się wyłącznie lekcje – stają się one ośrodkiem aktywnego życia społecznego. Dobrze, jeśli uczestnicy kursów mogą spotykać się po zajęciach w kawiarence dyskusyjnej. Nawet ktoś biegły w obcojęzycznej gramatyce musi przełamać bariery w mówieniu. Nie ma na to lepszej recepty niż regularna praktyka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!