poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Edukacja

"Nieustannie goniąc sny". Licealista z Lublina i marzenia o Belgii

Dodano: 31 stycznia 2018, 21:37

Michał Goch
Michał Goch (fot. Aleksandra Gielara/archiwum prywatne)

Michał jest licealistą, który chce przez rok mieszkać i uczyć się w flamandzkiej części Belgii. Umożliwia mu to udział w programie AFS. Żeby marzenie się spełniło potrzebne są jednak pieniądze. Na ich zebranie są zaledwie dwa tygodnie.

– Pochodzę z małej wsi w gminie Zakrzew, ale mieszkam w Lublinie – opowiada Michał Goch. – Uczę się, ale staram się też pracować nad sobą i znajduję okazje, żeby przeżyć coś nowego. Stąd staż w telewizyjnym programie „The Voice of Poland”, uczestniczenie w obradach polskiego parlamentu, czy występy z chórem szkolnym „Kantylena” na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Dobrze radzę sobie także z nauką. W ubiegłym roku udało mi się zakwalifikować do trzech konkursów o mediach, prawach człowieka i wiedzy o społeczeństwie – opowiada 17-letni uczeń i przewodniczący samorządu szkolnego III Liceum Ogólnokształcącego.

W ubiegłym roku nastolatek zaangażował się w wymianę międzynarodową. Najpierw gościł u siebie kolegę z Niemiec, a potem pojechał do niego z rewizytą.

Goch zamarzył o włączeniu się w program AFS Programy Międzykulturowe. W rekrutacji udział biorą osoby w wieku 14-18 lat. Kwalifikowane są te, które mogą się m.in. poszczycić dobrymi wynikami w szkole oraz ciekawymi zainteresowania i działalnością pozaszkolną.

– W jego ramach możliwy jest wyjazd na rok szkolny do jednego z kilkudziesięciu krajów na wymianę międzykulturową – mówi.

Przeszkodą w osiągnięciu celu są pieniądze. Umowę podpisać można najpóźniej 9 lutego dlatego do tego czasu chłopak musi zebrać brakujące 10 tys. zł (koszt udziału w rocznym przedsięwzięciu to 5800 euro).

– Jeśli uda mi się zebrać te pieniądze i wyjechać to nie będę chciał zatrzymać tych doświadczeń tylko dla siebie – planuje. – Stworzę kanał na YouTube, gdzie będę dzielić się moim życiem z innymi ludźmi, którzy są ciekawi świata. Chcę pokazać belgijską kulturę poprzez tematyczne filmy, które będą powstawać razem z innymi uczestnikami wymiany z całego świata. Podczas wymiany chciałbym wziąć również udział jako uczestnik w belgijskiej wersji programu „The Voice”, który w Polsce cieszy się dużą popularnością. Wiem już jak ten program wygląda od kuchni, teraz chcę wiedzieć jakie emocje towarzyszą uczestnikowi, który stoi na scenie przed rodziną, znajomymi i tak naprawdę całym krajem.

Osoby, które mogą pomóc Michałowi w spełnianiu jego marzeń mogą to robić za pośrednictwem www.zrzutka.pl/zyytg2 Zbiórka zatytułowana jest "Nieustannie goniąc sny".

Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Lubelak
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2018 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie po co te złośliwości ma chłopak pasję .Prosi o pomoc jak ktoś nie chce dać wcale nie musi ale niech nie wypisuje głupot. Trzymam kciuki żeby się udało. Pozdrawiam młody człowieku.
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2018 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaja sobie robisz gościu?
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (1 lutego 2018 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wole dać na chore dzieci.
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2018 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzymam mocno kciuki, że się uda!
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2018 o 02:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Belgii to jakiś żart. Belgowie to kretyni do potęgi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!