poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Edukacja

Nudzisz się w wakacje? Przeznacz ten czas na naukę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2008, 10:30

Lato inspiracji - to projekt szkoleniowy skierowany do uczniów 3 klas liceów i studentów, który w drugiej połowie lipca ruszy w Lublinie.

Młodzi lublinianie będą mogli nauczyć się, jak zrealizować swój pomysł. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać.

- To propozycja dla tych, którzy, zamiast nudzić się w wakacje, chcą zrobić coś ciekawego - mówi Marek Urban z firmy IMP Szkolenia, która organizuje program razem z lubelską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji. - Zamierzamy udowodnić, że latem Lublin jest miejscem naprawdę ciekawym, w którym można robić wiele interesujących rzeczy.

Uczestnicy Lata inspiracji mają przygotować, a potem wprowadzić w życie wymyślony przez siebie projekt.

- Może to być akcja społeczna czy propozycja kulturalna - mówi Urban. - Jedno jest pewne: projekt będzie wpisywał się w hasło "Lublin żyje latem” i będzie pokazywał aktywną stronę miasta.

Ale żeby młodzi lublinianie przygotowali taki projekt, sami muszą zostać do tego przygotowani. Temu będą służyły rozpoczynające się 21 lipca,
tygodniowe warsztaty.

- Pokażemy im, że tak naprawdę, aby działać aktywnie, potrzebne są tylko chęci i motywacja, bo przecież ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia - podkreśla Marek Urban.

Pierwszy blok szkoleń będzie poświęcony kreatywności. Jego celem jest wykazanie, że w każdym drzemią pokłady kreatywności - trzeba tylko wiedzieć, z której strony je "ugryźć”. Potem przyjdzie pora na pracę w zespole. Poprzez szereg praktycznych ćwiczeń uczestnicy poznają zasady pracy grupy i reguły tworzenia zgranej drużyny, gotowej podjąć każde wyzwanie.

Następnie młodzież przystąpi do prac na projektem. W trakcie zajęć uczestnicy poznają zasady rządzące życiem projektu i będą mieli okazję do dokładnego rozplanowania działań zmierzających do realizacji ich pomysłu. Część szkoleń zostanie poświęcona kwestiom związanym z promocją i mediami, w innej części uczestnicy poznają zasady finansowania swoich przedsięwzięć oraz dowiedzą się skąd można uzyskać środki na ich realizację.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!