sobota, 24 marca 2018 r.

Edukacja

Olimpiada Zwolnieni z Teorii: Zwycięstwo uczniów z Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2015, 14:29
Autor: (aa)

Uczniowie z Lublina i Olsztyna otrzymali Grand Prix Olimpiady Zwolnieni z Teorii – na najlepsze projekty społeczne w Polsce. Nagrody wręczył prezydent RP Bronisław Komorowski. Licealiści z Lublina zorganizowali cykl spotkań z osobami, które osiągnęły sukces.

Zwolnieni z Teorii to olimpiada, która jest adresowana do uczniów szkół średnich. Zadaniem młodych ludzi jest zrobienie po lekcjach prawdziwego projektu społecznego. Na konkurs, który organizuje Fundacja Social Wolves przygotowano 339 projektów w całej Polsce. W czwartek, podczas uroczystej gali w Warszawie najlepsze zespołu uczniowie zostały nagrodzone.

Laureaci głównej nagrody – pięcioro uczniów dwóch lubelskich szkół – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica i III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej przygotowali projekt "Droga do sukcesu”. Był to cykl siedmiu spotkań, podczas których uczniowie mogli spotkać się m.in. z prezydentem Lublina – Krzysztofem Żukiem czy liderem Budki Suflera Krzysztofem Cugowskim. Wśród zaproszonych gości byli też m.in. prawnik, architekt i sportowiec. Spotkania miały na celu pomoc młodym ludziom w wyborze swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

– Nasz pomysł wziął się stąd, że młodzi ludzie muszą wcześnie podejmować decyzję co będą robić w przyszłości i często nie wiedzą co wybrać – mówi Paulina Barbucha, kierownik projektu "Droga do sukcesu”. – My chcieliśmy im to ułatwić, zapraszając na spotkania osoby, które mają ciekawy zawód. Drugą sprawą było to, że lublinianie i osoby z mniejszych miejscowości w siebie nie wierzą. Stąd nasz dobór gości – każdy z nich ma związek z Lublinem i odniósł sukces. Chcieliśmy podkreślić, że określenie "Polska B” to już przeszłość, a o tym czy odniesiemy sukces zawodowy decyduje nasz zapał, chęci i wiara we własne możliwości.

Pomysł uczniów z Lublina nagrodzono też w innych kategoriach m.in. za najlepszy projekt edukacyjny i wydarzenie publiczne w Polsce . Z kolei uczniowie z Olsztyna dostali główną nagrodę za turniej piłkarski, odbywający się pod hasłem "Ku chwale Wyklętych”. Ich pomysł uznano też za najlepszy projekt sportowy i w kategorii wydarzenie publiczne.

Na tym nie koniec sukcesów młodych ludzi z Lublina. Doceniono też projekt charytatywny "(Uśmiechy) dzieci dla dzieci”, który przygotowali uczniowie z I LO w Lublinie. "Podwójne złoto !! Mamy Złote Wilki za najlepszą zbiórkę charytatywną i najlepszy projekt charytatywny” – piszą na Facebooku autorzy tego projektu. "Jesteśmy bardzo podekscytowani, wciąż nie możemy w to do końca uwierzyć. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za włożone serce i pomoc naszemu projektowi”.

Organizatorzy olimpiady docenili też inny projekt uczniów z Lublina "THINeKO”.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!