czwartek, 22 marca 2018 r.

Edukacja

Powalcz o Złote Pióro

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2009, 15:27

Znasz język polski? Stań do walki o Złote Pióro Burmistrza Świdnika. 23 kwietnia rozegrana zostanie kolejna edycja świdnickiego dyktanda.

Organizatorzy: serdecznie zapraszają do zmierzenia swych sił wszystkich dorosłych mieszkańców województwa lubelskiego oraz uczniów III klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku, z okazji 55-lecia nadania praw miejskich Świdnikowi, konkurs obejmie bowiem obszar całego województwa. Na pomysł tego sposobu edukacji i porównywania umiejętności w dziedzinie ortografii wpadł przed laty nauczyciel I LO im. Władysława Broniewskiego, radny miejski i regionalista dr Sławomir Myk.

Teraz, po jego śmierci, współpracownicy postanowili kontynuować dyktando, nadając mu imię dotychczasowego organizatora i pomysłodawcy. Zachęcają w tym roku do uczestnictwa w dyktandzie hasłem: "Bądź odważny, nie lękliwy, z ortografią zmierz swe siły.”

O udziale w konkursie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Warunkiem jest dostarczenie do 16 kwietnia 2009 r. wypełnionej karty zgłoszenia uczestnictwa. Karty można pobrać z kancelarii urzędu miasta, ze strony internetowej www.swidnik.pl lub z sekretariatu gimnazjum nr 3.

W ocenie pisowni za miarodajne przyjęto słowniki poprawnościowe wydane po 2000 roku. Każdy błąd będzie traktowany jednakowo - jednym punktem karnym.
Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, wszyscy - nowa porcję wiedzy o ojczystym języku, satysfakcję z udziału w konkursie i okolicznościowe dyplomy.
(zof)

DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELAJĄ:

Piotr Jankowski telefon 81 751-76-68 (w godzinach od 9 do 15 ) oraz Monika Lechnio-Lewicka tel. 501 38 32 13 (od godz. 15 do 18).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!