środa, 24 stycznia 2018 r.

Edukacja

Program Erasmus: Nauka języków biletem do kariery

  Edytuj ten wpis
Autor: oprac. mm

Każdy ma różne metody nauki – czytamy książki, oglądamy filmy, uczęszczamy na kursy językowe lub wyj
Każdy ma różne metody nauki – czytamy książki, oglądamy filmy, uczęszczamy na kursy językowe lub wyj

Nauka języka obcego może okazać się czystą przyjemnością. Coraz więcej młodych osób wyjeżdża za granicę, żeby poznać inną kulturę i obyczaje.

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to podstawa. Młode osoby wiedzą, że obecny rynek pracy wymaga umiejętności posługiwania się więcej niż jednym językiem. Angielski stał się na tyle uniwersalny, że chcemy poznawać inne. Dużym powodzeniem cieszą się hiszpański, francuski, niemiecki.

Jak pokazują badania, to właśnie do Francji, Niemiec i Hiszpanii polscy studenci wyjeżdżają najczęściej.

Taki wyjazd to zarówno doświadczenie jak i swego rodzaju przygoda. Człowiek uczy się nowych sytuacji, odwiedza nieznane dotąd miejsca, poznaje smak innego życia. – Dzięki wyjazdowi do Hiszpanii, zrozumiałem, że gdyby nie nauka hiszpańskiego w szkole językowej, byłoby mi teraz trudniej. Wiem, że znajomość języka pomogła mi z szybszym zaaklimatyzowaniem się w Madrycie – mówi 24-letni Patryk.

Uczmy się języków!

Młode osoby zdają sobie sprawę, że nauka języków poszerza horyzonty. Badania przeprowadzone przez Unię Europejską pokazują, że 62,7 proc. Polaków zna przynajmniej jeden język obcy. Wynik może być satysfakcjonujący, bo na tle innych krajów wypadamy całkiem dobrze. Młodzież chce i czuje potrzebę edukacji.

– Zauważyliśmy wzrost zainteresowania językami obcymi. Mimo wszystko angielski ciągle jest liderem, jednak odnotowujemy także zainteresowanie językiem hiszpańskim i rosyjskim – mówi Andrzej Matysiak, dyrektor jednej ze szkół językowych.

Od przedszkola do Erasmusa

Nauka języków obcych wpajana jest od małego, aż 50 proc. dzieci bierze z nich dodatkowe lekcje. Pierwsze kontakty z obcym językiem mamy już tak naprawdę w przedszkolu. Rodzice dbają o to, żeby od najmłodszych lat ich pociechy, mogły osłuchać się i poznać podstawy gramatyki i słownictwa, np. angielskiego. Dzięki tak szybkiemu rozwojowi i nauce, możemy w przyszłości pozwolić sobie na jeszcze większą znajomość popularnych języków.

Każdy ma różne metody nauki, uczymy się samemu, czytamy książki, oglądamy filmy, uczęszczamy na kursy językowe i wyjeżdżamy za granicę. Dzięki programowi Erasmus, który cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, mamy możliwość zorganizowania nauki poza granicami naszego państwa.

Dane statystyczne pokazują, że już w 2011 roku liczba osób wyjeżdżających na stypendia przekroczyła 14 tys. oraz wzrosła ilość polskich uczelni przystępujących do Erasmusa. Oprócz tego co najważniejsze, czyli zdobycia doświadczenia, szukamy przygody, która może zmienić nasze życie i otworzyć drogę do wielkiej międzynarodowej kariery.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!