niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Edukacja

Przed nimi kariera w PLK

Dodano: 25 czerwca 2016, 20:11
Autor: dw

Ponad tysiąc uczniów zakończyło kolejny etap nauki w na kierunkach kolejowych. Jedna trzecia z nich korzysta z programu stypendialnego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. To przyszli technicy transportu kolejowego, specjaliści od dróg i mostów kolejowych, którzy w przyszłości zasilą kadry zarządcy infrastruktury.

PLK od pięciu lat aktywnie współpracują ze szkołami ponadgimnazjalnymi. W zeszłym roku na stypendia przeznaczyły ponad 600 tys. złotych. Spółka oferuje placówkom kształcącym na kierunkach kolejowych pomoc w organizowaniu praktyk, wyposażenie pracowni, wsparcie specjalistycznej kadry, najlepszym uczniom stypendia.

PLK doposaża również szkolne pracownie. W bieżącym roku spółka przekazała na potrzeby szkolnych pracowni zawodowych m.in. pulpit dyżurnego ruchu wraz z wyposażeniem oraz 25 komputerów, które trafiły do uczniów kolejowych kierunków w Siedlcach i Dęblinie.

Podobnie, pozyskane po modernizacji urządzenia sterowania ruchem kolejowym, zasiliły szkolne pracownie w Tłuszczu i Małaszewiczach. Dzięki takim działaniom szkoły mogą jeszcze lepiej i ciekawiej prowadzić naukę kolejowych zawodów.

Czytaj więcej o: szkoła edukacja Dęblin
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!