niedziela, 18 lutego 2018 r.

Edukacja

Rekrutacja krok po kroku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2007, 11:20

Maturzyści nie znają jeszcze wyników egzaminów, ale już mogą zacząć myśleć o przyjęciu na studia.

Elektroniczna rekrutacja na największych lubelskich uczelniach już ruszyła. Na tych, które wymagają złożenia dokumentów, rozpocznie się na początku czerwca.Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Wszystkich chętnych do studiowania w największej uczelni w regionie obowiązuje rejestracja internetowa. Każdy z kandydatów powinien wejść na stronę internetową: https://irk.umcs.lublin.pl/, tam się zarejestrować i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Dla kandydatów przystępujących do egzaminów wstępnych (np. tych ze starą maturą) rejestracja kończy się 10 czerwca. Egzaminy zaplanowano na drugą połowę czerwca. Nieco później odbywa się rekrutacja na Wydział Artystyczny, gdzie termin zapisów mija 30 czerwca, a egzaminy zaplanowano na pierwsze dni lipca.
Terminy dla kandydatów z nową maturą są różne dla różnych kierunków studiów. Na przykład na prawo, internetowa rejestracja kończy się 3 lipca. Listy osób przyjętych na studia zostaną wywieszone ok. 9 lipca. Dopiero po tym terminie trzeba będzie dostarczyć wszelkie wymagane dokumenty.

Politechnika Lubelska

Politechnika wprowadza w tym roku system elektronicznej rejestracji kandydatów na studia, który uzupełni tradycyjne składanie dokumentów. Rejestracja potrwa od 1 czerwca do 7 lipca. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, komisje wydziałowe od 25 czerwca przygotują odpowiednią liczbę stanowisk (komputerów) do elektronicznej rejestracji. Także od 25 rozpocznie się dostarczanie wymaganych dokumentów, skończy - 7 lipca.
Przyjmowanie dokumentów i elektroniczna rejestracja kandydatów na kierunek architektura i urbanistyka (studia stacjonarne i niestacjonarne) potrwa od 1 czerwca do 2 lipca. Egzamin z rysunku na ten kierunek zaplanowano na 5 i 6 lipca. Wyniki postępowania kwalifikacyjnego zostaną zamieszczone na tablicach ogłoszeń wydziałowych komisji rekrutacyjnych 14 lipca.

Akademia Rolnicza

Uczelnia prowadzi rekrutację metodą tradycyjną - przez dostarczenie dokumentów. Dział Organizacji Studiów wydaje i przyjmuje dokumenty w sali 3 AGRO II od 1 czerwca.
Kandydaci ze starą maturą mogą składać "papiery” do 30 czerwca, kandydaci z nową maturą - do 10 lipca.
Dzień później przewidziano sprawdziany: z rysunku na kierunek architektura krajobrazu i z jazdy konnej dla specjalności hodowla koni i jeździectwo. Z kolei 12 lipca odbędą się egzaminy testowe i pisemne dla kandydatów ze starą i mieszaną maturą.
Listy przyjętych zostaną wywieszone 17 lipca.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Zainteresowani studiami w KUL muszą przebrnąć przez rekrutację internetową. Rejestracja i przyjmowanie zgłoszeń odbywa się na stronie internetowej http://rekrut.kul.lublin.pl.
Podczas rejestracji nie składa się żadnych dokumentów papierowych. Wyjątkami są jedynie laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego, kandydaci z maturą międzynarodową IB, a także kandydaci do Kolegium MISH.
Rejestracja kandydatów z nową maturą trwa do 5 lipca. Chętni do studiowania po starej maturze powinni się rejestrować do 19 czerwca. Kilka dni później dla tych drugich odbędą się dodatkowe egzaminy wstępne.
A listy osób przyjętych zostaną opublikowane w pierwszych dniach lipca. Później przyjedzie czas na dostarczenie wymaganych w rekrutacji dokumentów.
Nowa matura: 15 maja - 5 lipca 2007 (rejestracja elektroniczna)

Akademia Medyczna

Uczelnia od tego roku wprowadza elektroniczny system rejestracji kandydatów na i rok studiów. System obejmuje wszystkich kandydatów na studia (bez względu na formę podjęcia studiów - stacjonarne i niestacjonarne, i rodzaj matury). Szczegóły na stronie: http://rekrutacja.am.lublin.pl.
Rejestracja na jednolite studia magisterskie i studia I stopnia trwa maksymalnie do 5 lipca. Choć na niektórych kierunkach termin może być nieco inny. W terminach rejestracji kandydaci na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja i analityka medyczna nie będą zobowiązani do składania dokumentów.
Natomiast kandydaci rejestrujący się na kierunki: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne w terminach rejestracji zobowiązani są złożyć formularz rejestracyjny, dowód opłaty rekrutacyjnej i koperty.
Z kolei komplet wymaganych dokumentów będą musieli złożyć wszyscy, którzy zostaną zakwalifikowani na I rok studiów.
Listy przyjętych zostaną wywieszone w pierwszych dniach lipca.

Uczelnie prywatne

Tu rekrutacja odbywa się zazwyczaj na podstawie konkursu świadectw i trwa do wyczerpania limitów miejsc. Przyjmowanie dokumentów w większości szkół rozpoczyna się na początku czerwca i trwa do nawet do września.
Na przykład Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu rozpoczyna rekrutację na studia stacjonarne 11 czerwca, a zamyka 13 lipca. W przypadku nie wyczerpania limitu miejsc, przewidziano rekrutację uzupełniającą - od 16 sierpnia do 14 września.
W lubelskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji rekrutacja trwa od 4 czerwca do 31 sierpnia. Rekrutacja odbywa się według kolejności zgłoszeń, bez egzaminów wstępnych. Trzeba jedynie zdać egzamin maturalny i złożyć komplet dokumentów.
Inaczej jest w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Białej Podlaskiej, gdzie w drodze konkursu świadectw przyjmowani są kandydaci z nową maturą. Tych po starym egzaminie dojrzałości czeka postępowanie kwalifikacyjne, zazwyczaj w formie rozmowy. Termin składania dokumentów na studia stacjonarne mija tu 14 lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!