sobota, 24 marca 2018 r.

Edukacja

Sosnowica: Szkoła zdobyła milion zł na pomoc dla młodzieży

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2009, 15:23
Autor: Marek Kliza

183 uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy (pow. parczewski) korzysta z tego, że ich szkoła bierze udział w projekcie "Lepszy start”. Niemal wszyscy: ogółem w sosnowickim ZSP i jego filii wiedzę zgłębia 226 uczniów.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Trwa od 1 października 2008 r. Na jego przeprowadzenie szkoła ma 1 077 119 zł.

- Zakupiliśmy wyposażenie laboratorium językowego do nauczania języka angielskiego, tablicę interaktywną, mikroskopy, programy komputerowe, plansze interaktywne, aparaty i drukarki fotograficzne, komputer przenośny, telewizor z DVD, kserokopiarkę oraz wiele innych pomocy dydaktycznych. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele pozycji z literatury popularno-naukowej i psychologicznej, zarówno dla rodziców, nauczycieli, jak i dla dzieci - wylicza dyrektor ZSP w Sosnowicy Teresa Paluch-Kasprzyk.

- Uczniowie otrzymali teczki, długopisy, notesy, pendrive, plecaki - dodaje koordynator projektu Małgorzata Maryjewska. - Na bieżąco kupujemy pomoce dydaktyczne do realizowanych zajęć, które uatrakcyjniają je, jak też pozwalają w sposób poglądowy przyswajać wiedzę i umiejętności programowe i ponadprogramowe.

Gimnazjalistom doradca zawodowy udziela pomocy w formie indywidualnych i grupowych porad w wyborze kierunku dalszego kształcenia. Opieką psychologiczno-pedagogiczną objęci są uczniowie i rodzice potrzebujący pomocy. Podczas warsztatów psycholog uczy uczniów umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, unikania zagrożeń, skutecznego szukania pomocy. Integruje też klasy, pomaga uczniom budować pozytywny wizerunek własnej osoby, klasy, szkoły i rodziny.

W ramach projektu dzieci i młodzież z sosnowickich szkół jeździły już na zajęcia dydaktyczne do Białowieży. W Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie poznawały sposób produkcji płótna w czasach ich babć, wykonywanie codziennych obowiązków w domu i wokół niego, same (ale pod czujnym okiem artysty) lepiły dzbanki z gliny oraz piekły smakowite rogaliki. Przed nimi jeszcze wyjazdy w Tatry, do Trójmiasta i Warszawy, na zajęcia plenerowe w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie i w Poleskim Parku Narodowym, na pokazy doświadczalno-naukowe na UMCS w Lublinie, na targi edukacyjne.

(bmk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!