czwartek, 22 lutego 2018 r.

Edukacja

Świętuje kuratorium i lubelskie szkoły (zdjęcia, wideo)

Dodano: 18 września 2015, 19:28
Autor: ask

Trwa jubileusz 90-lecia lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz imprezy związane z 25-leciem XIV Liceum Ogólnokształcącego. Swoje święta zakończył już Biskupiak i Staszic.

• Lubelskie Kuratorium Oświaty rozpoczęło działalność 1 września 1925 r. Żeby uczcić rocznicę, w piątek odprawiono mszę świętą w intencji byłych i obecnych pracowników oraz przedstawicieli środowiska oświatowego województwa lubelskiego. W sobotę w Urzędzie Wojewódzkim wręczone zostaną natomiast odznaczenia i nagrody.

• W piątek swoje święto patronalne obchodziło Gimnazjum i XXI Liceum Ogólnokształcące
im. św. Stanisława Kostki, czyli popularny Biskupiak. Z tej okazji podczas mszy w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli ślubowanie złożyły klasy pierwsze.

• Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie w ten weekend hucznie obchodzi 25-lecie. Z tej okazji w czwartek i piątek zorganizowano XVII Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół, do którego należy 19 szkół z Polski i jedna z Nowego Jorku. Podczas cyklicznie organizowanych spotkań ich uczniowie biorą udział w warsztatach literackich, konkursach, czy panelach dyskusyjnych. Gościem honorowym była Katarzyna Herbert, żona patrona. Z kolei w sobotę z okazji jubileuszu odbędzie się II Zjazd Absolwentów. Impreza rozpocznie się w samo południe w szkole przy ul. Radzyńskiej.

• Także w piątek spotkaniami z absolwentami świętowano 10-lecia istnienia klasy IB w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica. Klasa jest szczególna, ponieważ jej uczniowie, jako jedyni w szkole zdają Międzynarodową Maturę.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 września 2015 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakoś o MszyJubileuszowej panuje świety Spokój. Widać, ze Lublinianie się NAWRACJĄ prosto do DOMU! Może wreszcie KUR(i)Atorium pojęło, że jest KURATORIUM!
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2015 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy nie zauważyliście, że jest to kampania wyborcza pana Sprawki, który przed wyborami pcha się do ołtarza, by elektorat moherowych beretów głosował na niego. Czy to prawda, że pan poseł, zanim stał się "prawicowym działaczem", najpierw karierę polityczną rozpoczynał w PZPR?
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2015 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przyszłe Matki Polki, teraz na kolana, a potem rodzić tuziny dzieci na chwałę i kasę dla jedynego prawdziwego kościoła. Wasze wykształcenie kościołowi nie jest do niczego potrzebne, ale Wasze dzieci już tak. Chrzty, komunie, bierzmowania, Wasze pogrzeby..... Nic za darmo, zawsze kasa dla służebnego wiernym kościoła. Tak Wam dopomóż....
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2015 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z informacji zdobytych przeze mnie wynika niezbicie, że Kuratorium Oświaty i Wychowania jest instytucją państwową. W Ustawie Zasadniczej Rzeczpospolitej Polskiej jest jednoznaczny zapis o rozdziale Państwa i Kościoła. W związku z tym, uważam, że instytucje państwowe funkcjonują na prawach obowiązujących w RP, niezależnie oo praw Kościoła Katolickiego. Dlaczego w takim razie Dziennik Wschodni, informując o jubileuszu Lubelskiego Kuratorium (świeckiego) łączy tę informację nierozerwalnie z uroczystościami w szkole podporządkowanej rozdzielonej z Państwem Polskim religii Katolickiej? Do tego reklama rewords, skasowana w artykule zasadniczym przekierowuje natychmiast do fotoreportażu z biskupiaka. Szanowny Dzienniku Wschodni zacznij szanować swoją opinię i nie daj się sklerykalizować, chociaż na to ostatnie chyba już za późno
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2015 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bez mszy i kasy ani rusz
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!