wtorek, 20 marca 2018 r.

Edukacja

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w Puławach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2012, 18:02
Autor: MB

Wakacje zbliżają się dopiero do półmetka, ale lubelskie Kuratorium Oświaty już przypomina o nowym roku szkolnym.

Właśnie ogłosiło, że wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach.

– Mając na uwadze promocję reformy szkolnictwa zawodowego, jako organizatora uroczystości wytypowano Zespół Szkół Technicznych. Szkoła ta wyróżnia się w kształceniu zawodowym, zarówno w powiecie puławskim, jak i województwie lubelskim – uzasadnia kuratorium.

To szkoła, której tradycje sięgają połowy lat 70. zeszłego wieku. W 1964 r., przy budującym się Kombinacie Nawozów Sztucznych w Puławach, utworzono Zasadniczą Szkołę Przyzakładową, kształcącą w specjalności: aparatowy procesów chemicznych. Trzy lata później powstał Zespół Szkół Chemicznych, którego patronką została M. Skłodowska-Curie, a w roku 1990 – obecny Zespół Szkół Technicznych.

Technikum w ZST kształci w zawodach: technik mechanik, informatyk, teleinformatyk technologii chemicznej, analityk, elektryk, a liceum ogólnokształcące w klasach: matematyczno-informatycznych z rozszerzoną informatyką i matematyką; ekologiczno-przyrodniczych z rozszerzoną biologią i geografią; sportowych z rozszerzoną biologią i chemią oraz dyscyplinami sportowymi: piłką nożną lub lekkoatletyką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!