niedziela, 25 marca 2018 r.

Edukacja

Wyniki matury 2015. Licealiści z Puław prawie na 100 procent

Dodano: 5 lipca 2015, 17:27

W puławskich szkołach średnich po ogłoszeniu wyników egzaminów maturalnych panuje umiarkowany optymizm. Najwięcej problemów było z matematyką, ale najlepsze licea nie zawiodły. Maturę zdali tam niemal wszyscy.

Wyniki tegorocznych matur w powiecie puławskim pokazują, że nadal do egzaminu dojrzałości najlepiej przygotowują licea o najlepszej opinii. Najlepszy procentowo wynik zdawalności osiągnęli uczniowie „Czartorycha”, ale niemal równie dobrze wypadli absolwenci II i III LO. Kolejne miejsca tego zestawienia należą do Zespołu Szkół Technicznych, którego licealiści o włos wyprzedzili swoich kolegów z technikum chemicznego. Ci ostatni udowodnili, że wśród tego rodzaju szkół w powiecie puławskim nie mają sobie równych. Kolejne technikum zajęło dopiero siódme miejsce ze zdawalnością poniżej 70 procent.

Dobre wyniki kończą się na katolickim liceum, gdzie na siedmioro przystępujących do egzaminu maturalnego, nie zdała jedna osoba. Z uwagi na niewielką grupę uczniów miało to wyraźny wpływ na wynik procentowy. Pozostałe szkoły z maturą poradziły sobie znacznie gorzej. O ile wynik uczniów Technikum nr 2 (68 proc.) nie jest jeszcze powodem do wstydu, tak już w „Garach” (59 proc.), czy kazimierskim Witkiewiczu (53 proc.) jest z tym trochę gorzej.

– To nie jest zły wynik. Musimy pamiętać o tym, jacy uczniowie do nas trafiają. Oczywiście daleko nam do euforii, ale takie są nasze możliwości – przyznaje Barbara Bińczak, dyrektor ZS nr 1 im. S. Sempołowskiej czyli popularnych „Garów”.

Najgorzej poszło maturzystom z VI LO im. M. Dąbrowskiej w Zespole Szkół nr 3 w Puławach („Szpulki”), którzy osiągnęli wynik zdawalności na poziomie 47 procent.

Najwięcej problemów przysporzyła wszystkim matematyka. Część uczniów w sierpniu będzie mogła przystąpić do egzaminów poprawkowych. Ci, którzy nie zdali więcej niż jednego egzaminu, następną szansę dostaną dopiero za rok.

Wyniki procentowe szkół z Puław i powiatu puławskiego:
1. I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego – 99 proc.
2. II LO im KEN (ZSO nr 1 w Puławach) – 98,2 proc.
3. III LO im. F.D. Kniaźnina (ZSO nr 2 w Puławach) – 97,8 proc.
4. V LO im. M. Curie-Skłodowskiej (ZST w Puławach) – 96 proc.
5. Technikum nr 4 im. M. Curie-Skłodowskiej (ZST w Puławach) – 94 proc.
6. LO im. S. Żeromskiego w Nałęczowie – 87 proc.
7. I Katolickie Społeczne Liceum Ogólnokształcące – 83 proc.
8. Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego (ZS nr 2 w Puławach) – 68 proc.
9. Technikum nr 1 im. S. Sempołowskiej (ZS nr 1 w Puławach) – 59 proc.
10. Technikum im. J.K. Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym – 53 proc.
11. VI LO im. M. Dąbrowskiej (ZS nr 3 w Puławach) – 47 proc.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2015 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i super. Teraz jest taka tendencja, że wszyscy narzekają, a jak widać niektórzy potrafią. Teraz mam ważniejsze rzeczy do rozkminy - która uczelnia najlepsza i gdzie się dostanę. Póki co obstawiam Wyższą Szkołę Bankową - takie kierunki biznesowe mnie kręcą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!