środa, 21 marca 2018 r.

Edukacja

Zobacz uczelnię od kuchni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2007, 13:52

Wybierasz się na studia i wahasz się, która uczelnię wybrać? Nie wiesz, czy dany kierunek studiów Ci odpowiada? A może nie znasz zasad rekrutacji?

- Idź na dni otwartych drzwi. Tam dowiesz się wszystkiego.

Jako pierwsza kandydatów na studia zaprasza Akademia Rolnicza. Tam drzwi otwarte odbędą się jutro w Centrum Kongresowym, gdzie swoje stoiska wystawią wszystkie wydziały i organizacje działające na uczelni. Od godz. 10 będzie można spotkać się z władzami uczelni i jej wykładowcami, poznać szczegółowe zasady przejęć na studia i samego studiowania na uczelni, a także porozmawiać ze studentami.

W przyszły piątek do studiowania przy ul. Nadbystrzyckiej będą zachęcali pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej. Oprócz spotkania z władzami uczelni (o godz. 10 w auli im. Rektora Stanisława Podkowy na Wydziale Mechanicznym), przewidziano m.in. zwiedzanie laboratoriów i pracowni technicznych uczelni. Zainteresowani uzyskają też wszelkie informacje na temat rekrutacji.
Dzień później (w sobotę) swoje drzwi otworzy Katolicki Uniwersytet Lubelski. - Szczegółowy harmonogram imprezy opublikujemy w najbliższych dniach - wyjaśnia Beata Górka, rzecznik uczelni. - Ale już teraz zachęcam wszystkich kandydatów do przyjścia, porozmawiania z naszymi pracownikami, żakami, a także zapoznania się z ofertą naszej uczelni.
Z kolei na wtorek 27 marca swoje drzwi otwarte zaplanowała Akademia Medyczna. Od godz. 9.30 w Collegium Maius będzie można spotkać się z przedstawicielami uczelni i poznać szczegóły na temat zasad przyjęć na studia. W godz. 11-16 przewidziano zwiedzanie poszczególnych katedr i wydziałów akademii.
Na koniec kandydatów na studia zaprosi największa uczelnia w regionie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Tam drzwi otwarte podzielono na dwa dni. 30 i 31 marca w godz. 9-14, oprócz przedstawienia oferty uczelni, zaplanowano także wykłady, warsztaty, koncerty, wystawy, spektakle teatralne i projekcje filmów, a nawet wieczór literacki w języku francuskim i możliwość otrzymania bezpłatnych wejść na trwające w tym czasie VIII Międzynarodowe Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy”.
Dni otwartych drzwi organizują też prawie wszystkie prywatne uczelnie z naszego regionu. Informacji na ten temat należy szukać na ich stronach internetowych.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!