Euro 2016

EURO 2016: Austria - Węgry 0:2

Dodano: 14 czerwca 2016, 21:05

Węgry, w swoim pierwszym meczu na EURO 2016, pokonały reprezentację Austrii 2:0. Bramki dla podopiecznych Bernda Storcka strzelali Adam Szalai oraz Zoltan Stieber.

Lepiej w mecz weszli Austriacy, którzy już w 30 sekundzie mogli wyjść na prowadzenie. Po strzale Davida Alaby piłka trafiła jednak w słupek. Gracz Beyernu Monachium swoją sytuację miał jeszcze kilka minut póżniej, dobrze w bramce Węgier spisywał się jednak Gabor Kiraly.

W 41 minucie, po zagraniu Arnautovicia, piłki to pustej bramki nie potrafił skierować Marc Janko. Jeszcze przed przerwą swoją okazję miał Balazs Dzsudzsak. Węgier nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron dominowali Austriacy. Grając bardziej ofensywnie narażali się jednak na niebezieczne kontry. W 62 minucie, po jednej z nich, Adam Szalai dał prowadznie reprezentacji Węgier. Drugie trafienie, w 88 minucie dołożył  Bernd Storck. Mecz zakończył się zwycięstwem Madziarów 2:0.

Austria - Węgry 0:2 (0:0)

Bramki: Szalai (62), Stieber (88).

Austria: Almer - Klein, Dragović, Hinteregger, Fuchs - Alaba, Baumgartlinger - Harnik (77 Shoepf), Junuzović (59 Sabitzer), Arnautović - Janko (65 Okotie).

Węgry: Kiraly - Fiola, Guzmics, Lang,  Kadar -  Gera - Nemeth (89 Pinter),  Nagy, Kleinheisler (79 Stieber),Dzsudzsak -  Szalai (69Priskin).

Czerwona kartka: Dragović (Austria).

Sędzia: Clement Turpin (Francja).

Gość (15 czerwca 2016 o 16:17) 0
A w której lidze gra "Beyern" Monachium??
Gość (15 czerwca 2016 o 12:34) 0