Euro 2016

Portugalia ograła Chorwację 1:0 i w ćwierćfinale zagra z Polską

Dodano: 26 czerwca 2016, 00:07

Portugalia będzie ćwierćfinałowym rywalem reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy we Francji. Cristiano Ronaldo i jego koledzy pokonali w sobotni wieczór Chorwację 1:0, a decydującego o awansie gola zdobyli tuż przed zakończeniem dogrywki

Powiedzieć, że to nie był najlepszy występ drużyny trenera Fernando Santosa, to nic nie powiedzieć. Portugalia nie miała w przeciągu 115 minut zbyt wielu okazji do otwarcia wyniku. A kiedy znajdowała się już pod bramką przeciwnika, to nie potrafiła nawet „zatrudnić” Danijela Subsasica.

Pierwsze 45 minut mocno rozczarowały. Druga odsłona, to przede wszystkim dobra okazja Domagoja Vidy, który w 67 minucie uderzał głową, ale fatalnie się pomylił. Sporo ożywienia w szeregi Portugalczyków wniósł z kolei Renato Sanchez. Nowy nabytek Bayernu Monachium miał świetną okazję, ale źle trafił w piłkę i posłał ją daleko obok bramki.

Po 90 minutach był bezbramkowy remis i sędzia zarządził dogrywkę. W niej najpierw to Chorwacji powinni zdobyć gola. Znowu Vida nie potrafił skierować piłki do siatki po strzale głową. W 115 minucie bliski szczęścia był Ivan Perisieć, ale trafił w słupek. Szybką kontrę wyprowadzili rywale. Renato Sanchez zagrał do Ronaldo, a ten oddał… pierwszy celny strzał swojego zespołu w tym meczu. Subasić zdołał go odbić jednak na piłkę nabiegał Ricardo Quaresma i to on z bliska zdobył zwycięską bramkę.

Polska i Portugalia w ćwierćfinale zmierzą się w najbliższy czwartek, o godz. 21. Spotkanie zostanie rozegrane w Marsylii.

Chorwacja – Portugalia 0:1 (0:0)

Bramka: Quaresma (117)

Chorwacja: Subasić – Srna, Corluka (120 Kramarić), Vida, Strinić – Brozović, Modrić, Rakitić (110 Pjaca), Badelj, Perisić – Mandzukić (88 Kalinić).

Portugalia: Rui Patricio – Cedric, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro – Joao Mario (87 Quaresma), Adrien Silva (108, Danilo), William Carvalho, Andre Gomes (50 Renato Sanches) – Nani, Cristiano Ronaldo.

Żółta kartka: William Carvalho (Portugalia).

Sędziował: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Widzów: 34000.

Liczba głosów: 103

Czy jesteś zadowolony/a z wyniku Polaków, jaki osiągnęli na Euro 2016?

Czy wiesz, że:

Trofeum dla mistrza Europy nigdy nie stanie się własnością zwycięzcy turnieju. Mierzący 60 centymetrów i ważący osiem kilogramów posrebrzany Puchar Henri Delaunaya należy do UEFA, która wypożycza go aktualnemu triumfatorowi na okres czterech lat. Trofeum zostało zaprojektowane przez londyńską firmę jubilerską Asprey. Kosztowało 30 tysięcy euro. Nazwano je na cześć sekretarza generalnego UEFA, z którego inicjatywy odbyły się pierwsze mistrzostwa Europy.