Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

15-latka i 17-latek ranni wypadkach na skuterach

Utworzony przez Don, 2 lipca 2010 r. o 14:20
15 latka i 17 latek. A czy nie jest tak, że prowadzić skuter można od 18 lat? No chyba, że ma się kartę motorowerową. Ale do rzeczy. Jako użytkownik tego typu pojazdu jestem za tym, żeby wprowadzić jednak to prawko na skuter dla takich dzieci, ponieważ częstokroć nie mają one pojęcia o zasadach ruchu drogowego i powodują wypadki. Skuter to fajna rzecz, szczególnie w letnie dni, choć nie rozwija jakiś niebezpiecznych prędkości to taki dzieciak nie będzie miał szans przy zderzeniu czołowym z samochodem. A potem pretensja rodziców do Pana Boga, że tak się skończyło. Jak z każdą zabawką należy pamiętać, że trzeba mimo wszystko być ostrożnym, raz się przewróci - nic się nie stanie, drugi - też nic nie będzie, trzeci - może się zabić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
15 latka i 17 latek. A czy nie jest tak, że prowadzić skuter można od 18 lat? No chyba, że ma się kartę motorowerową. Ale do rzeczy. Jako użytkownik tego typu pojazdu jestem za tym, żeby wprowadzić jednak to prawko na skuter dla takich dzieci, ponieważ częstokroć nie mają one pojęcia o zasadach ruchu drogowego i powodują wypadki.
Wystarczy, że przed wydaniem karty motorowerowej powinno się faktycznie prowadzić szkolenie, natomiast obecnie jest to czysta fikcja a kartę wydaje się od ręki. Ja natomiast jestem za tym, żeby osoby powyżej 18 roku życia do jazdy skuterem też powinny mieć kartę motorowerową lub prawo jazdy. Skąd pogląd, że ktoś kto ma 18 lat na pewno zna przepisy i zasady jazdy a ktoś kto ma 17 lat ich nie zna? Akurat tutaj to problem jest z tym, że oboje(albo tylko dziewczyna nie wiem jak ten chłopak w końcu jechał) jechali bez kasków, a to jest głupota niewiele mająca wspólnego z kartami motorowerowymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też jestem użytkownikiem samochodu, motocykla i skutera i wiem jaka jest różnica w panowaniu nad kontrolą jazdy skuterem jadąc dziurawą, koleinową drogą, gdy masz za sobą wyprzedzającego Tira ;-(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
15 latka i 17 latek. A czy nie jest tak, że prowadzić skuter można od 18 lat?
no właśnie niestety nie. już od 16 roku życia można z kartą, a od 18 już bez. rodzice zrobili prezencik, a nie pomyśleli o bezpieczenstwie. pogratulowac...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam , w Polsce to nie dziwne ze ludzie wywracają się na prostych drogach wystarczy zobaczyc na drogi które sa głowna przyczyna wywrotek na prostych drogach .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...