Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bezrobotni: Urzędnicy nas lekceważą!

Utworzony przez podatnik, 10 lutego 2009 o 10:53
W dobie gdzie pracodawcy szukają pracowników, a ta Pani ma możliwość podjęcia zatrudnienia moim zdaniem OPS słusznie postąpił ograniczając zakres pomocy. To właśnie ta pani powinna współpracować z prac. socj. i dążyć do poprawy swojej sytuacji dochodowej. Nic tu nie da postawa roszczeniowa. Ośrodek nie jest od utrzymywania rodzin tylko od aktywizacji i wspomagania osób i rodzin korzystających z ops. Rodzina winna chcieć sobie sama pomóc . Poza tym ustawa o pomocy społecznej jednoznacznie o tym mówi, że klient winien uczestniczyć czynnie w rozwiązaniu swojej trudnej sytuacji i ma obowiązek współpracować z pracownikiem socjalnym. Dziennikarze też winni zapoznać się dobrze z tematem, żeby nie wprowadzać w błąd czytelników. Ustawa o pomocy społecznej mówi nawet , że w przypadku braku współpracy, zakres pomocy może być ograniczony lub może nastąpić odmowa jej przyznania. To pracownik socj. i kierownik podejmują decyzję i odpowiadają za nią. Osoba ma prawo odwołać się od swojej decyzji do SKO. Ale mówić takie bzdury na łamach prasy to już przesada. Może rzeczywiście jest tak , że rodzina zamiast poszukiwać zatrudnienia i wymagać od siebie wymaga od opieki społecznej, a sama nie robi nic lub nie wiele w tym zakresie, aby poprawić swoją sytuację. Państwo pisząc takie artykuły uderzacie w pomoc społeczną i dajecie poczucie ludziom, że to ktoś za nich rozwiąże wszystkie problemy, utrzyma ich , a zapłacą za to wszyscy podatnicy. I tak wyrośnie nam następne pokolenie nic nie robiących ludzi ,młodych i jeszcze bardziej roszczeniowych. I kto ich wtedy utrzyma z rodzinami? Nawet najbogatsze Państwo nie może sobie na to pozwolić. Poza tym pozostawanie bez jakiegokolwiek zatrudnienia może doprowadzić do marginalizacji rodziny. Praca jest wartością sama w sobie i najlepszą terapią. Brawo dziennikarze.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zbywają mnie i lekceważą. Kontrolują, czy płacę za światło. Denerwuję się na myśl o tym, że nie mam pieniędzy na życie, a jestem nadzorowana - żali się Maria Makaruk" Masz rację raczej powinni dawać ci pieniądze
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bierz się kobieto za robotę, bo jeszcze dobrze wyglądasz. ... praca uszlachetnia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ona nigdy nie weźmie się do roboty. ona całe życie się obijała, a mąż nie jest lepszy !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a "interes" już się im nie kręci?
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: