Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Biała Podlaska. Mieszkańcy poczekają na nowe autobusy

Utworzony przez Lechu, 20 czerwca 2011 r. o 15:46
Bravo, bravo, bravo.... to są nasi urzędnicy właśnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powinien wejść Garden na linie miejskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znów ktoś z UM chciał ukręcić prywatny interes na przetargu publicznym ale tym razem się nie udało Mam cichą nadzieję, że nie będziemy musieli płacić za niewygodne i drogie taczki Mercedesa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze niech wygra Autosan i przegonić tego turka Mercedesa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jarek napisał:
I dobrze niech wygra Autosan i przegonić tego turka Mercedesa.
Przepraszam ale spotkałem się z super ofertą grila, oczywiście w superrrrrrrrmarkecie za jednego zeta, I Love Supermarkety. Dzięki Prezydencie teraz każdy może poznać uroki grilowania. http://img37.imageshack.us/img37/9213/wozeknagrilu.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak, czy ty zdajesz sobie sprawe, ze niesiesz kaganek oswiaty miedzy prosty lud bialski tym obrazkiem? ;-) Tani, solidny i dosyc duzy grill z prawdopodobnie nienagrzewajaca sie raczka. Az mnie zdopingowales, by jutro wskoczyc do jakiegos marketu na Boze Cialo zanabyc ow wynalazek. Tylko cholera, trzeba miec kombiaka do przewozu tego grilla...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xeron napisał:
Pawlak, czy ty zdajesz sobie sprawe, ze niesiesz kaganek oswiaty miedzy prosty lud bialski tym obrazkiem? ;-) Tani, solidny i dosyc duzy grill z prawdopodobnie nienagrzewajaca sie raczka. Az mnie zdopingowales, by jutro wskoczyc do jakiegos marketu na Boze Cialo zanabyc ow wynalazek. Tylko cholera, trzeba miec kombiaka do przewozu tego grilla...
To nie ja, to dzięki Prezydentowi i Superrrrrrrmarketom mamy praktycznie niewyczerpany zasób grili. Startuję w następnych wyborach na Prezydenta z hasłem "Ja was urządzę - grill dla każdego i kilo kiełbasy na początek".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajny wózek dla naszych urzedników od zamówień publicznych ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe co zadecydowało że wygrała oferta turka o 0,3 mln za autobus droższa niż u konkurencji! Może jakieś jawne uzasadnienie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadecydowało to, że pozostałe oferty zostały odrzucone przez zamawiającego. Nie można przegrać jak nie ma się z kim przegrać. Powody odrzucenia były mniej lub bardziej naciągane przez Urząd Miejski. Mniej w przypadku "dealera" firmy Otokar, który przesadził z utajnianiem oferty - zastrzegł elementy podlegające ocenie czy np. odpis ubezpieczenia. Takiej oferty nie można było rozpatrywać i odwołanie jest raczej dla zasady. Dość niejasna jest sprawa w przypadku firmy Lider Trading (oferująca polskie autobusy marki Solbus) - zamawiający wymagałaby oferowany model był już eksploatowany u innego przewoźnika. O ile sam Solbus SM12 już jeździ, o tyle wersja z silnikiem Iveco jeszcze nie istnieje. Na pytanie czy zmiana silnika (a więc i masy, parametrów itp) jest wystarczająca musi odpowiedzieć Krajowa Izba Odwoławcza (KIO). Autosan został "wyrzucony" z jeszcze innego powodu. Wykonawca zamówienia musiał wykazać się dostawą min. 12 autobusów niskopodłogowych bez słowa o tym żeby niska podłoga występowała na całej długości. Tymczasem jest to istotny szczegół ponieważ zgodnie z prawem autobus niskopodłogowy to taki, który ma min. 30% niskiej podłogi. Autosan wykazał dostawę 12 autobusów z niską podłogą na ok. 60% długości. Dla bardziej wtajemniczonych w temat są to pojazdy niskowejściowe, jednak kierując się literą prawa mieszczą się w definicji niskopodłogowców. Urząd Miejski posłużył się definicją techniczną, niestety dla nich KIO pod uwagę bierze głównie zapisy prawne. Dlatego według mnie odwołanie Autosana będzie skuteczne i wygra on cały przetarg. Dlaczego? Ponieważ nawet jakby uwzględniono również odwołanie firm Lider/Solbus to sanocki producent złożył tańszą ofertę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zadecydowało to, że pozostałe oferty zostały odrzucone przez zamawiającego. Nie można przegrać jak nie ma się z kim przegrać. Powody odrzucenia były mniej lub bardziej naciągane przez Urząd Miejski. Mniej w przypadku "dealera" firmy Otokar, który przesadził z utajnianiem oferty - zastrzegł elementy podlegające ocenie czy np. odpis ubezpieczenia. Takiej oferty nie można było rozpatrywać i odwołanie jest raczej dla zasady. Dość niejasna jest sprawa w przypadku firmy Lider Trading (oferująca polskie autobusy marki Solbus) - zamawiający wymagałaby oferowany model był już eksploatowany u innego przewoźnika. O ile sam Solbus SM12 już jeździ, o tyle wersja z silnikiem Iveco jeszcze nie istnieje. Na pytanie czy zmiana silnika (a więc i masy, parametrów itp) jest wystarczająca musi odpowiedzieć Krajowa Izba Odwoławcza (KIO). Autosan został "wyrzucony" z jeszcze innego powodu. Wykonawca zamówienia musiał wykazać się dostawą min. 12 autobusów niskopodłogowych bez słowa o tym żeby niska podłoga występowała na całej długości. Tymczasem jest to istotny szczegół ponieważ zgodnie z prawem autobus niskopodłogowy to taki, który ma min. 30% niskiej podłogi. Autosan wykazał dostawę 12 autobusów z niską podłogą na ok. 60% długości. Dla bardziej wtajemniczonych w temat są to pojazdy niskowejściowe, jednak kierując się literą prawa mieszczą się w definicji niskopodłogowców. Urząd Miejski posłużył się definicją techniczną, niestety dla nich KIO pod uwagę bierze głównie zapisy prawne. Dlatego według mnie odwołanie Autosana będzie skuteczne i wygra on cały przetarg. Dlaczego? Ponieważ nawet jakby uwzględniono również odwołanie firm Lider/Solbus to sanocki producent złożył tańszą ofertę. Niestety tak sie rozpisałeś ale nie masz racji . Otokara odwołanie jest zasadne według obowiązujących przepisów. Urzędnicy studiują nieaktualną lekturę. W przypadku Solbusa niestety Zamawiający ma rację ,taki model nie jest eksploatowany. Jeśli chodzi o Autosan to Zamawiający nie miał racji bo niskowejsciowe to również niskopodłogowe ale Model 12LF czyli model zaoferowany w przetargu nie jest eksploatowany(podobnie jak solbus) a dodatkowo doszły jeszcze inne nieprawidłowości wychwycone przez Solbusa. Reasumując: otokar przejdzie na 90%,solbus na 20%,autosan na 50%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety tak sie rozpisałeś ale nie masz racji . Otokara odwołanie jest zasadne według obowiązujących przepisów. Urzędnicy studiują nieaktualną lekturę. W przypadku Solbusa niestety Zamawiający ma rację ,taki model nie jest eksploatowany. Jeśli chodzi o Autosan to Zamawiający nie miał racji bo niskowejsciowe to również niskopodłogowe ale Model 12LF czyli model zaoferowany w przetargu nie jest eksploatowany(podobnie jak solbus) a dodatkowo doszły jeszcze inne nieprawidłowości wychwycone przez Solbusa. Reasumując: otokar przejdzie na 90%,solbus na 20%,autosan na 50%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odwołanie Otokara jest niezasadne, KIO miała już styczność z podobnymi sprawami (gdy wykonawca utajnił zbyt dużo) i zawsze kończyło się to odrzuceniem protestu. Model 12LF w dniu otwarcia ofert był eksploatowany w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HAha ha kolega z autosana? Ja mówie z własnego doświadczenia . Kiedyś tak ,ale obecnie oferta nie może być odrzucona z powodu utajnienia części oferty. Zamawiający powinien co najwyżej odtajnić a nie odrzucać . Autosan oświadczył że oferowany model (LF) jest użytkowany w bielsku białej i sanoku a chyba nikomu ne trzeba tłumaczyć że tam takich autobusów nie ma:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vania napisał:
HAha ha kolega z autosana? Ja mówie z własnego doświadczenia . Kiedyś tak ,ale obecnie oferta nie może być odrzucona z powodu utajnienia części oferty. Zamawiający powinien co najwyżej odtajnić a nie odrzucać . Autosan oświadczył że oferowany model (LF) jest użytkowany w bielsku białej i sanoku a chyba nikomu ne trzeba tłumaczyć że tam takich autobusów nie ma:)
Panowie chyba próbujecie rozmyć temat, a fakty są takie że autobusów nie ma, czyli ktoś zawalił przetarg. Potwierdzona skuteczność, oczywiście niech to nie zepsuje wam samopoczucia bo tak jest w całym naszym Burakistanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vania napisał:
HAha ha kolega z autosana? Ja mówie z własnego doświadczenia . Kiedyś tak ,ale obecnie oferta nie może być odrzucona z powodu utajnienia części oferty. Zamawiający powinien co najwyżej odtajnić a nie odrzucać . Autosan oświadczył że oferowany model (LF) jest użytkowany w bielsku białej i sanoku a chyba nikomu ne trzeba tłumaczyć że tam takich autobusów nie ma:)
Potwierdzam masz rację -sprawdziłem to. Wygra Otokar (już lepiej niż solbus).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie to można sprawdzić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyrk, cyrk, cyrk. Ustawa o Zamówieniach publicznych sobie a urzędnik sobie. Cyrk cyrk cyrk.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
super cyrk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym tygodniu KIO ujawni jakich mądrych mamy urzędników w B Podlaskiej. Takie kombinacje jak urzędnicy odstawili ,zawsze źle się kończą. Tyle czasu było na napisanie dobrej specyfikacji i wybranie takiego wykonawcy który odpowiadałby wymaganią. A oni schrzanili specyfikację a teraz kombinują (Panowie i Panie kombinuje się dużo wcześniej bo na obecnym etapie tylko się kompromitujecie !!!)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...