Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co jest w gminie Łomazy

Utworzony przez Obserwator, 3 lutego 2010 o 11:20
Popatrzymy w jakiej kondycji jest gmina Łomazy?Co piszczy w samej gminie?w gospodarce, edukacji i kulturze? Co wymaga zmiana a co tylko poprawy?Kto się stara coś robić a kto udaje ze robi?Wpisujcie swoje opinie i rozwińcie dyskusję.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Obserwator napisał:
Popatrzymy w jakiej kondycji jest gmina Łomazy?Co piszczy w samej gminie?w gospodarce, edukacji i kulturze? Co wymaga zmiana a co tylko poprawy?Kto się stara coś robić a kto udaje ze robi?Wpisujcie swoje opinie i rozwińcie dyskusję.
No to moze ja zaczne. slyszalem ze gdzies tam niedaleko łomaz w lesie chały czy jakos tak podobno żydzi czy niemcy kogos zamordowali ale nie bardzo wiem o co chodzi. jest tam jakis pomnik czy tablica ? bede wdzieczny za informacje.
0
chały napisał:
No to moze ja zaczne. slyszalem ze gdzies tam niedaleko łomaz w lesie chały czy jakos tak podobno żydzi czy niemcy kogos zamordowali ale nie bardzo wiem o co chodzi. jest tam jakis pomnik czy tablica ? bede wdzieczny za informacje.
Masz rację, tak było, ale bardzo dawno, w czasie wojny. Radny Potocki zajmuje się Żydami w Łomazach, więc zwróć się do Niego, a zapewne uzyskasz więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam.
0
Gość napisał:
Masz rację, tak było, ale bardzo dawno, w czasie wojny. Radny Potocki zajmuje się Żydami w Łomazach, więc zwróć się do Niego, a zapewne uzyskasz więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam.
Panie Radny Potocki, a wiec zwracam sie do Pana. Kto tam w czasie wojny w tych Chalach i kogo rozstrzelal ? Mnie bardzo interesuje historia Łamaz chociaz tam nie mieszkam. Chcialbym coś wiedziec.
0
Hały przez "H" więcej o Hałach można poczytać: http://marcinpotocki.blogspot.com/search/label/Ha%C5%82y
0
Obserwator napisał:
Hały przez "H" więcej o Hałach można poczytać: http://marcinpotocki.blogspot.com/search/label/Ha%C5%82y
Panie Potocki, dlaczegoś nie napisał Pan na swoim blogu KTO STRZELAŁ ŁOMASKICH ŻYDÓW? KTO? Jakoś tak Pan tajemniczo napisałeś, że ja nie wiem KTO ZAMORDOWAŁ ŁOMASKICH ŻYDÓW. Podaje cytaty z Pana bloga: "18 sierpnia 1942 roku okupanci dokonali jednej ze straszniejszych egzekucji na ludności żydowskiej" "mord dokonywany przez 101 policyjny batalion rezerwy porucznika Gnade" "Hiwi oraz funkcjonariusze" "naziści hitlerowscy dokonali mordu na prawie dwóch tysiącach Polaków wyznania mojżeszowego" "w 66. rocznicę mordu dokonanego na ludności pochodzenia żydowskiego w lesie Hały" "dokonany przez hitlerowców w 1942 roku mord na prawie 2000 łomaskich Żydów w pobliskim lesie „Hały” Pani Potocki, KTO TO BYŁY te: "okupanci", "101 policyjny batalion", "Hiwi", "funkcjonariusze", "naziści hitlerowscy", "hitlerowcy"? Dasz Pan radę napisać na swoim blogu KTO TO BYŁ? A może czegoś się Pan obawiasz?
0
MEZERIŚ do p. Potockiego napisał:
Panie Potocki, dlaczegoś nie napisał Pan na swoim blogu KTO STRZELAŁ ŁOMASKICH ŻYDÓW? KTO? Jakoś tak Pan tajemniczo napisałeś, że ja nie wiem KTO ZAMORDOWAŁ ŁOMASKICH ŻYDÓW. Podaje cytaty z Pana bloga: "18 sierpnia 1942 roku okupanci dokonali jednej ze straszniejszych egzekucji na ludności żydowskiej" "mord dokonywany przez 101 policyjny batalion rezerwy porucznika Gnade" "Hiwi oraz funkcjonariusze" "naziści hitlerowscy dokonali mordu na prawie dwóch tysiącach Polaków wyznania mojżeszowego" "w 66. rocznicę mordu dokonanego na ludności pochodzenia żydowskiego w lesie Hały" "dokonany przez hitlerowców w 1942 roku mord na prawie 2000 łomaskich Żydów w pobliskim lesie „Hały” Pani Potocki, KTO TO BYŁY te: "okupanci", "101 policyjny batalion", "Hiwi", "funkcjonariusze", "naziści hitlerowscy", "hitlerowcy"? Dasz Pan radę napisać na swoim blogu KTO TO BYŁ? A może czegoś się Pan obawiasz?
Do Mezeriś : A na tej stronie M.Potockiego jest jeszcze ciekawy tekst "Las pamięci". Tam mowa m.in. o tym ze w lesie Chały spotkali się dwaj goście : były senator a obecnie rzeżbiarz Mieczysław Trochimiuk i porucznik Bolesław Ługowski. Ten ostatni, jak pisze radny Potocki, urodził się w 1926 r. a "w 1994 wstapil w szeregi Wojska Polskiego" czyli do tego "Wojska" wstapil jak mial 68 lat ? No panie Potocki bez jaj ! Ale mniejsza o to. A dlaczego nie napisal pan w którym roku "porucznik" B.Ł. wstapil w szeregi ORMO ? Tylko nie mow pan że o tym nie wiedzialeś ! Obiecaj więc że nastepny artykul bedzie o ormowcu Ługowskim ! Obiecujesz ? I jeszcze : a o kim to mowi Ługowski "milo mi poznać mlodego radnego tak wrażliwego na sprawy spoleczne" ? Co to za tajemniczy "mlody radny" ? że RADNY to domyślam sie z kontekstu że chodzi o PANA POTOCKIGO, ale dlaczego "młody" ? no bez przesady ! ile można być mlodym ? Narcyz ? Piotruś Pan ? Panie radny Potocki ! nie zadawaj się też z tym "byłym senatorem" Trochimiukiem bo zaczniesz tak jak on wierzyć w Boga Słońce. Uważaj !
0
ormowiec napisał:
Do Mezeriś : A na tej stronie M.Potockiego jest jeszcze ciekawy tekst "Las pamięci". Tam mowa m.in. o tym ze w lesie Chały spotkali się dwaj goście : były senator a obecnie rzeżbiarz Mieczysław Trochimiuk i porucznik Bolesław Ługowski. Ten ostatni, jak pisze radny Potocki, urodził się w 1926 r. a "w 1994 wstapil w szeregi Wojska Polskiego" czyli do tego "Wojska" wstapil jak mial 68 lat ? No panie Potocki bez jaj ! Ale mniejsza o to. A dlaczego nie napisal pan w którym roku "porucznik" B.Ł. wstapil w szeregi ORMO ? Tylko nie mow pan że o tym nie wiedzialeś ! Obiecaj więc że nastepny artykul bedzie o ormowcu Ługowskim ! Obiecujesz ? I jeszcze : a o kim to mowi Ługowski "milo mi poznać mlodego radnego tak wrażliwego na sprawy spoleczne" ? Co to za tajemniczy "mlody radny" ? że RADNY to domyślam sie z kontekstu że chodzi o PANA POTOCKIGO, ale dlaczego "młody" ? no bez przesady ! ile można być mlodym ? Narcyz ? Piotruś Pan ? Panie radny Potocki ! nie zadawaj się też z tym "byłym senatorem" Trochimiukiem bo zaczniesz tak jak on wierzyć w Boga Słońce. Uważaj !
Mnie martwi jedno jak już się wszystko upamiętni i uhonoruje łącznie z beretem z antenką Bolka, golenią Olka, gruzem z murka, to czym się wykaże taki młody Radny, nic tylko będzie musiał się za robotę wziąć na rzecz Gminy, a to zajęcie niewdzięczne i narobić się trzeba i splendoru nie ma.
0
No to Żydów już mamy opisanych, a co tam w innych dziedzinach życia. Nie wierzę, że w Łomazach mówi się wyłącznie o radnym Potockim i o Żydach. Jak tam wodociąg do Burwina, czy mieszkańcy mają wodę obiecaną przez wójta, a jeśli nie to dlaczego. Może ktoś wie. Chętnie przeczytamy
0
Gość napisał:
No to Żydów już mamy opisanych, a co tam w innych dziedzinach życia. Nie wierzę, że w Łomazach mówi się wyłącznie o radnym Potockim i o Żydach. Jak tam wodociąg do Burwina, czy mieszkańcy mają wodę obiecaną przez wójta, a jeśli nie to dlaczego. Może ktoś wie. Chętnie przeczytamy
No nie koniecznie ciekaw jestem kiedy zacznie się mówić o Żydowskim Związku Wojskowym , lub z innej beczki Szeryńskim, Czerniaków, Lejkinie. To taka ogólna uwaga. Wiele spraw zasługuje na rzetelne zbadanie.
0
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH !!! Zachęcaj WSZYSTKICH, kogo tylko możesz, aby w jesiennych wyborach samorządowych, KAŻDY Z NAS zagłosował PRZECIWKO PSL-owcom !!! NASZ GŁOS - "PRZECIWKO IM" - DLA DOBRA NASZEJ PODLASKIE ZIEMI !!!
0
W Łomazach Orlik już jest coś tam w parku działają ale jak narazie z kampanią wyborczą cisza. Jacyś kandydaci są czy nic sie nie zmieni?
0
popieram kandydaturę pana Lesiuka... W POPRZEDNICH WYBORACH Z RODZINĄ GŁOSOWALIŚMY NA p. GRZYBA, ALE SIĘ ROZCZAROWALIŚMY... po trzech latach uważam, że była to ogromna pomyłka, dałam się zmanipulować PSLowskiej propagandzie... pan Grzyb już się nabył, już mu wystarczy tego stołka... niech wraca rządzić na swoim.......... ~ZA LESIUKIEM~ 23.10.2009, 19:39:12 Wpis #3 Goście CYTAT(popieram Lesiuka @ 23.10.2009, 19:07:38) popieram kandydaturę pana Lesiuka... pan Grzyb już się nabył, już mu wystarczy tego stołka... niech wraca rządzić na swoim.......... CAŁKOWICIE SIĘ Z TYM ZGADZAM! PAN GRZYB OGROMNIE ROZCZAROWAŁ CAŁE SPOŁECZEŃSTWO, TYLE OBIECYWAŁ. PAMIĘTAJMY O TYCH OBIETNICACH I GWARANCJACH Z 2006 ROKU: Kandydat na burmistrza MIĘDZYRZECA PODLASKIEGO Artur Jan Grzyb gwarantuje: 1) pozyskanie dla M-c środów unijnych, odpowiednich do potrzeb i możliwości miasta oraz jego mieszkańców, 2) promocję i wspieranie rodzimych podmiotów gospodarczych, 3) pozyskanie inwestorów, którzy stworza nowe miejsca pracy, 4) adresowanie skutecznej pomocy społecznej do osób rzeczywiście potrzebujacych, 5) podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, 6) utworzenie nowych agend administracji publicznej w M-C, 7) niedpouszczenie do likwidacji i prywatyzacji naszego szpitala, 8) rozszerzenie oferty edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, utworzenie trwałej bazy akademickiej w naszym miescie, 9) sprawną, kompetentną i przyjazną obsługę mieszkańców przez miejskich urzedników, 10) utrzymanie stabilnych cen ciepła w naszych blokach, 11) kompleksowe zagospodarowanie Zwirowni do 2009 roku, 12) zatrzymanie emigracji młodzieży, stworzenie jej warunków do rozwoju w M-C, 13) bezpłatny Internet dla wszystkich mieszkańców, STANISŁAW LESIUK NA BURMISTRZA!!!!!
0
Heloł, wpis powyżej, to chyba ci się działy pomyliły, tu Łomazy nie Międzyrzec. A co do Łomaz - Droździuk wygra znowu? Bo widzę ożywienie jak nigdy w naszej gminie, chyba chrapkę mają kandydaci i na wójta, albo co najmniej radnych. Obstawiam, że będą startować na wójta Droździuk i Bajkowski, pewnie też Uściński, może Potocki. Ale też Stowarzyszenie nie dawno powstało, czyżby Hryniewicz też miał chęć? Do koryta chętnych dużo...
0
Stowarzyszenie te to te samo bo istniało,a jakie tam ruchy nadal nic sie nie dzieje Wójt się nie zmieni i tak.
0
łomazik napisał:
Heloł, wpis powyżej, to chyba ci się działy pomyliły, tu Łomazy nie Międzyrzec. A co do Łomaz - Droździuk wygra znowu? Bo widzę ożywienie jak nigdy w naszej gminie, chyba chrapkę mają kandydaci i na wójta, albo co najmniej radnych. Obstawiam, że będą startować na wójta Droździuk i Bajkowski, pewnie też Uściński, może Potocki. Ale też Stowarzyszenie nie dawno powstało, czyżby Hryniewicz też miał chęć? Do koryta chętnych dużo...
Słyszalem że Pototzky to już sobie da spokój tym razem. Skompromitowal sie doszczetnie jak w lesie Hały nocami potajemnie spotykal sie z ormowcami. On już leży i kwiczy ! Szkoda chlopa ale sam sobie winien.
0
ormowiec napisał:
Słyszalem że Pototzky to już sobie da spokój tym razem. Skompromitowal sie doszczetnie jak w lesie Hały nocami potajemnie spotykal sie z ormowcami. On już leży i kwiczy ! Szkoda chlopa ale sam sobie winien.
0
"TYGODNIK PODLASKI" - "Łomaskie ułeczki", wywiad ukazał się 19 lutego Rozmowa z Marcinem Potockim, przedsiębiorcą, radnym gminy Łomazy, autorem bloga „Łomaskie ułeczki” -Jest Pan radnym w gminie Łomazy, prowadzi blog o Łomazach, czyli można rozumieć, że ta miejscowość jest Panu bliska. Pamiętam, jak pierwszy raz przyjechałem do Łomaz, był to rok 1995. Nie mogłem wówczas oprzeć się urokowi tej miejscowości, która skojarzyła mi się z serialem "Przystanek Alaska", a obecnie można to rozumieć dosłownie, gdyż jest ku temu sprzyjająca aura.. Odpowiadając na Pana pytanie - tak, czuję się związany z Łomazami, mam tu wielu znajomych i przyjaciół. Cały swój wolny czas oddaję działalności społecznej. To, że zostałem radnym świadczy o tym, iż w jakimś stopniu zostałem nagrodzony przez mieszkańców. Tym bardziej czuję się zobowiązany. -Przedstawia Pan Łomazy w swoim blogu nieco przejaskrawione , wydawałoby się pozbawione problemów, bez jakichkolwiek konfliktów. Czy nie kłoci się to z z pozycją radnego? Na blogu staram się przedstawiać wszystkie informacje dotyczące walorów tej miejscowości oraz wydarzenia, które mają miejsce w sferze kultury, samorządu. W ten sposób chcę zachęcić innych czytelników do odwiedzenia Łomaz, a mieszkańców do włączenia się w aktywne kształtowanie swojej małej ojczyzny. Jako radny przedstawiam sprawozdania z posiedzeń rady gminy oraz komisji i zawsze czekam na uwagi, które pomagają mi w pracy radnego. Nie widzę tutaj żadnego konfliktu, a raczej same pozytywne aspekty. Dzięki pełnionej funkcji radnego jestem na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Internet jest medium o globalnym zasięgu. Czy przedstawianie problemów, konfliktów, nawet jeżeli one istnieją, jest zasadne. A poza tym z natury jestem idealistą. -Jest Pan osobą o wielu talentach, prowadzi firmę, jest radnym, autorem bloga. W której z tych ról czuje się Pan najlepiej? Panie redaktorze, talent to za duże słowo. Nie uważam się za osobę szczególnie utalentowaną. Do prowadzenia działalności gospodarczej zmusiła mnie sytuacja, jaka zaistniała w 2002 r. Wcześniej zajmowałem się działalnością polityczną. W której roli czuję się najlepiej? Najbardziej lubię poświęcać czas na zbieranie relacji historycznych z okresu II wojny światowej, a jeżeli chodzi o sprawy zawodowe to bardzo odpowiadała mi wcześniejsza praca. -Skąd Pan czerpie tematy do Łomaskich Ułeczek”? Z samych Łomaz. Kiedy zacząłem prowadzić "Łomaskie Ułeczki" to poza stroną www.lomazy.eu nie można było doszukać się informacji o tej miejscowości, strona gminy de facto nie funkcjonowała. Uważam, iż w samych Łomazach dzieje się wiele interesujących rzeczy, mieszka tutaj wiele ciekawych osób, które należy prezentować i promować. Cieszę się, że w prace nad blogiem włączył się Kamil Szostakiewicz z orkiestry strażackiej, kolega radny Andrzej Wiński. Liczę na większe grono chętne do redagowania "Łomaskich Ułeczek". - Czy jest oddźwięk ze strony mieszkańców Łomaz na Pana stronę internetową? Panie redaktorze, sam fakt, że Pan mnie pyta o "Łomaskie Ułeczki" świadczy o tym, że blog jakoś funkcjonuje, co mnie bardzo cieszy. Nie spodziewałem się, że jak będę przeprowadzał modernizację strony związaną z wyłączeniem dostępu dla czytelników, na forach pojawią się komentarze: "czy radny Potocki nie chce nieść już pomocy mieszkańcom?" Blog ma przede wszystkim charakter informacyjny. W jakim stopniu jest odwiedzany przez mieszkańców Łomaz to nie wiem, wyłączyłem licznik. Panie redaktorze dziękuję za te pytania, odpowiedź na nie sprawiła mi wielką przyjemność.
0
Ten caly wywiad to jest jedno wielkie lizanie d.upy radnemu Pototzkiemu przez radaktora ! Żenada ! Facet prowadzi blog ale "ma wylaczony licznik" odwiedzin więc nie wie czy ktokolwiek to czyta, komentować jego wypocin też nie można. Czyli żadnej krytyki ! żadnej dyskusji ! To jest blog ? To czysta propaganda pana radnego. Panie Pototzky, "z natury jestem idealista" ? No chyba pękne ze smiechu ! No i to zakonczenie:"Panie redaktorze dziękuje za te pytania, odpowiedż na nie sprawila mi wielka przyjemność." No boki można zrywać ! Panie Pototzky idż ty już w ... gdzieś ! wstydu oszczędż !
0
rinik napisał:
"TYGODNIK PODLASKI" - "Łomaskie ułeczki", wywiad ukazał się 19 lutego Rozmowa z Marcinem Potockim, przedsiębiorcą, radnym gminy Łomazy, autorem bloga „Łomaskie ułeczki” ........ A poza tym z natury jestem idealistą.........
Ciekawe co na ten jego idealizm jego rodzina, cała rodzina?
0
Strona 1 z 10

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: