Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co słychać w bialskim i lubelskim PO?

Utworzony przez Gość, 8 kwietnia 2010 r. o 21:53
Proszę jeżeli ktoś coś wie to piszcie co nowego w bialskim i lubelskim PO przed wyborami,rozwińcie temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Proszę jeżeli ktoś coś wie to piszcie co nowego w bialskim i lubelskim PO przed wyborami,rozwińcie temat.
U nas w Białej to wszyscy wiedza że peło to jest partia pruska czyli niemiecka i dlatego praktycznie nie istnieje na naszym terenie, no może oprócz kilku żałosnych renegatów których w Wolnej Polsce powiesimy zamiast liści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Proszę jeżeli ktoś coś wie to piszcie co nowego w bialskim i lubelskim PO przed wyborami,rozwińcie temat.
Przecież tu same pisiory i Marian !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
komuch napisał:
Przecież tu same pisiory i Marian !!!
A Stacho z M. , a Joszik z B. przecie obaj z bialskiego i co? Stawiają na różne kunie. Stacho jak widać jest za kotem który pali skutecznie wszystko co tylko można by to peo nie ostało się. Tak trzymać. Stacho się już nabył, zarobił pierwszego miliona i nic dla swego miasta nie zrobił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
]ZOSTAŁA ZŁOŻONA NAJWYŻSZA OFIARA NARODU POLSKIEGO W IMIĘ OCALENIA PRAWDY. PRAWDY KATYŃSKIEJ. MÓDLMY SIĘ ZA ICH DUSZE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
]ZOSTAŁA ZŁOŻONA NAJWYŻSZA OFIARA NARODU POLSKIEGO W IMIĘ OCALENIA PRAWDY. PRAWDY KATYŃSKIEJ. MÓDLMY SIĘ ZA ICH DUSZE.
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bialska PO liczy na zmiany, dość medialnych kreacji i obrażania najcenniejszych synów polskiego narodu. Przyszedł czas podsumowań i rachunków. Jest nadzieja, że niektóre postacie znikna z życia publicznego . Nie dajmy się omamić fałszywym patriotom. Wara im od Polski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przed napisał:
Bialska PO liczy na zmiany, dość medialnych kreacji i obrażania najcenniejszych synów polskiego narodu. Przyszedł czas podsumowań i rachunków. Jest nadzieja, że niektóre postacie znikna z życia publicznego . Nie dajmy się omamić fałszywym patriotom. Wara im od Polski.
Apeluję do uczciwych czlonków PO, patriotów, Polaków : pogońcie te zdradziecka bandę sprzedawczyków Polski z własnych szeregów. Nie głosujcie na zdrajców Polski !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prusak napisał:
Apeluję do uczciwych czlonków PO, patriotów, Polaków : pogońcie te zdradziecka bandę sprzedawczyków Polski z własnych szeregów. Nie głosujcie na zdrajców Polski !
A DONALD MA TO WSZYSTKO W du*** I BRATA SIĘ Z PUTINEM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tytuł tego watku jest "co slychać w bialskiej PO ?" Wiem co slychać bo tam dzisiaj niedaleko przechodziłem. Słyszałem strzelajace korki od szampana i okrzyki : "Wataha dorżnięta ! Vivat !" "Dobry kaczor to martwy kaczor !" "Mieliśmy durnia za Prezydenta !" "Ośmieszał Polskę na arenie międzynarodowej !" "Były kartofle dwa ! został się jeden !" "Polowanie na kaczki zakończone !" "IPN - odzyskane ! BBN - odzyskane ! Belweder - odzyskany ! WSI - odzyskane !"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~GOŚĆ~ napisał:
A DONALD MA TO WSZYSTKO W du*** I BRATA SIĘ Z PUTINEM
a tzw. salon wykorzystuje tragedię, żeby robić dobry pijar kagiebistom rządzącym Rosją. a przecież każdy normalny Polak wie, że dobry kagiebista to martwy kagiebista...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zero kultury i szacunku dla zmarłych Wschodnia hołota
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hhhmmm... a u mnie po Ruskiej Stronie tek że mości kawalerze http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruska_Strona Ruska Strona – do 1795 r. lewobrzeżna część Drohiczyna, w latach 1795-1863 miasto Drohiczyn (Ruski), następnie wieś, a obecnie przysiółek będący częścią wsi Góry w Polsce położony w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim, w gminie Korczew. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa siedleckiego. Spis treści [ukryj] * 1 Położenie * 2 Historia * 3 Zobacz też * 4 Linki zewnętrzne * 5 Przypisy Położenie [edytuj] Na północ od wsi Góry w Polsce nad Bugiem, naprzeciwko Drohiczyna. Historia [edytuj] Do 1795 roku ściśle związana z historią Drohiczyna, którego Ruska Strona była częścią zamieszkaną głównie przez ludność pochodzenia rusińskiego. Przywilej lokujący miasto na prawie magdeburskim, wydany 4 października 1498 przez Aleksandra Jagiellończyka, wymienia Drohiczyn Lacki na pn. (prawym) brzegu i Drohiczyn Ruski na płd. brzegu Bugu. Ze 126 włók ziemi (przeszło 2,2 tys. ha) należącej do miasta 44 znajdowały się na lewym brzegu rzeki. Na przełomie XV i XVI wieku na Ruskiej Stronie powstał monaster z cerkwią Przemienienia Pańskiego – Spasa. Do klasztoru należała również cerkiew parafialna pw. św. Eliasza. Następstwem unii brzeskiej był w I poł. XVII w. spór unitów i nieunitów o prawo posiadania monasteru. Decyzją komisarzy królewskich w 1636 r. klasztor otrzymują dyzunici. Prawo to 22 maja 1640 r. potwierdził król Władysław IV Waza. Dodatkowo, działającemu przy cerkwi Bractwu Przemienienia Pańskiego, nadał on 20 kwietnia 1645 r. pozwolenie na wybudowanie przy monasterze przytułku i szpitala. Początek II poł. XVII w., tak jak w całej Rzeczypospolitej, tak i w Drohiczynie był niespokojny. 3 lipca 1652 r. miał miejsce proces przed sądem grodzkim, w którym szlachcic ziemi drohickiej Hieronim Chalecki oskarżył ihumena monasteru o spowodowanie rozruchów i wystąpień przeciwko religii katolickiej i narodowi polskiemu, utrzymywanie kontaktów z Bohdanem Chmielnickim oraz organizowanie procesji i manifestacji fetujących, które zostały rozpędzone przez chorągwie wojewody podlaskiego. W 1656 r. Drohiczyn zniszczyli Tatarzy, a w 1657, podczas potopu szwedzkiego Szwedzi, Kozacy i, ostatecznie paląc miasto, a wraz z nim monaster i cerkiew św. Spasa, książę siedmiogrodzki Jerzy II Rakoczy. Prawa monasteru potwierdza 7 czerwca 1659 r. król Jan Kazimierz, 28 marca 1670 r. król Michał Korybut Wiśniowiecki i 24 marca 1676 r. król Jan III Sobieski, który poza tym zwalnia klasztor od opłat z łowienia ryb w Bugu, mielenia zboża w młynach i od drew w lasach. Parafia prawosławna w Drohiczynie Ruskim istnieje do początku XX w. W 1775 r. taryfa podymnego wymienia na Ruskiej Stronie jedynie monaster z cerkwią św. Spasa i 30 domów drewnianych, gdy tymczasem w części prawobrzeżnej ponad 200 domów. W wyniku III rozbioru Polski nastąpił podział miasta na część prawobrzeżną zajętą przez Prusy i lewobrzeżną, która dostała się pod władzę Austrii. Obie części zachowały przy tym prawa miejskie[1]. Po wojnie polsko-austriackiej Drohiczyn Lewobrzeżny wszedł w skład Księstwa Warszawskiego, a po ustaleniach kongresu wiedeńskiego znalazł się w granicach Królestwa Polskiego. Upadku Drohiczyna Ruskiego dopełniły pożar z 1805 i powódź z 1813 roku. Wszystko to sprawiło, że część mieszkańców przeniosła się na skraj gruntów miejskich zakładając wieś Góry. W 1863 roku Drohiczyn Ruski stracił prawa miejskie i w dalszych latach dzielił koleje losu Gminy Korczew w powiecie sokołowskim. Nastąpiło dalsze wyludnianie wsi. Po I wojnie światowej z nazwy znika człon Drohiczyn i ukształtowała się dzisiejsza nazwa. Wg stanu z 1921 roku Ruska Strona liczyła 16 mieszkańców[2]. Na przestrzeni XX w., w miarę malejącej liczby ludności, miała miejsce utrata statusu wsi i miejscowości, by ostatecznie na początku XXI w. stać się opuszczonym przysiółkiem, częścią wsi Góry. Zobacz też [edytuj] * miejscowości w Polsce pozbawione praw miejskich * Ciechanowiec (Nowe Miasto)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto mi zabrał moją cerkiew w Wysokiem Mazowieckim? I gdzie mam się teraz modlić do boga? W początkach polskiej państwowości było to pogranicze Mazowsza z Rusią, a później Polski i Litwy. Kościół filialny p.w. Narodzenia N.P.Marii [edytuj] http://pl.wikipedia.org/wiki/Wysokie_Mazowieckie Pierwotnie cerkiew prawosławna uposażona m.in. przez Zygmunta Augusta. Usytuowana w obrębie dawnego cmentarza cerkiewnego. Po roku 1596 cerkiew unicka. W 1798 w miejscu drewnianej wzniesiono późnobarokowa cerkiew murowaną. Ponownie jako cerkiew prawosławna po skasowaniu unii w roku 1875. W 1896 do istniejącej cerkwi dobudowano prostokątną nawę z wieżą. Po roku 1918 przejęta przez parafię rzymsko-katolicką jako kościół filialny. cerkiew unicka, obecnie kościół rzym.-kat. fil. p.w. Najśw. Marii Panny, 1798, 1896, nr rej.: A-226 z 5.09.1986 http://plfoto.com/zdjecie,architektura,tro...ku,1699507.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wołodia Łukasiuk napisał:
A kto mi zabrał moją cerkiew w Wysokiem Mazowieckim?
Niech zgadne... PiS ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wołodia Łukasiuk ps. Młot napisał:
Upadku Drohiczyna Ruskiego dopełniły pożar z 1805 i powódź z 1813 roku. Wszystko to sprawiło, że część mieszkańców przeniosła się na skraj gruntów miejskich zakładając wieś Góry.
To też wina PiS-u i tych wstrętnych Kaczorów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Niech zgadne... PiS ?
I tu się z Tobą zgodzę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wołodia Łukasiuk ps. Młot napisał:
I tu się z Tobą zgodzę
Wklej coś jeszcze Wolodzia ! Ale koniecznie o PiS-ie ! Slyszalem że podobno Ziobro z PiS-u palił cerkwie prawoslawne na Podlasiu w 1938. Prawda to czy pełowska propaganda ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wklej coś jeszcze Wolodzia ! Ale koniecznie o PiS-ie ! Slyszalem że podobno Ziobro z PiS-u palił cerkwie prawoslawne na Podlasiu w 1938. Prawda to czy pełowska propaganda ?
Nie wiem kto palił cerkwie w 1938 roku na Podlasiu ,tak samo jak nie wiem kto spalił moją cerkiew na łemkowszczyźnie http://www.youtube.com/watch?v=rWScrW_4HGY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wołodia Łukasiuk napisał:
...nie wiem kto spalił moją cerkiew na łemkowszczyźnie
Nie wiesz ? poważnie ? no to ci powiem : karły moralne z PiS-u ! Ale teraz już sie nie bój, wataha dorżnięta ! możesz spać spokojnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...