Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czerwona gwiazda na pomniku przeszkadza mieszkańcom Kodnia

Utworzony przez s, 7 września 2011 r. o 17:49
To całe szczęście, że nie ma podobnej umowy z Niemcami, bo nie wolno by ruszyć swastyki na pomniku. Czerwona gwiazda to znak pod jakim mordowano Polaków - do śmieci z nią!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na jednych działa czerwona płachta, na innych czerwona gwiazda a potem ździwienie że jesteśmy w pierwszej piątce najbardziej nielubianych nacji na świecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i dlatego Polska nie jest i nie będzie znaczącym krajem. Bo POlacy to deb***e. Tyle razy mordował ich ruski, a ani mu jeszcze stawiaja pomniki z gwiazdą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sdf napisał:
i dlatego Polska nie jest i nie będzie znaczącym krajem. Bo POlacy to deb***e. Tyle razy mordował ich ruski, a ani mu jeszcze stawiaja pomniki z gwiazdą.
K.U.T.A.S.Y czerwone co rządzą włażą sowietom w d.u.p.e.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Edzio napisał:
K.U.T.A.S.Y czerwone co rządzą włażą sowietom w d.u.p.e.
POra to czerwone łajno wydymać z tego kraju, Antek Maciarewicz jest potrzebny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
POra to czerwone łajno wydymać z tego kraju, Antek Maciarewicz jest potrzebny.
To jest wolny kraj ? Ruskie zrobiły na cmentarzu "Orląt Lwowskich" śmietnik i było dobrze. A zresztą niech i ta gwiazda zostanie, bo przecież jawna komuna lub ich agenci rządzą, więc po cholerę to mydlenie oczu, przywracanie korony orłowi, nadawanie imienia Piłsudskiego, wywalanie słowa Ludowa. Proponuję postawić jeszcze w każdej mieścinie pomniki SB- kom i Milicjantom bo skoro nie osądzeni to niewinni, a nawet bohaterowie, tablice jeszcze są pewnie. W ogóle odpiepszcie się od generała i czerwonej gwiazdy, a sierp wam w oko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mi być może przeszkadza znak krzyża na kościele ale będę wypisywać obraźliwych słów wobec księży i wam radzę zająć się czymś innym niż pisać na forum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto ty "g" jesteś, żeby mówić, kto ma co robić i pisać. Jakiś, pieprzony dawny sekretarz jedynej partii w prl, czy co. Puknij się w głowę. Komuchu przebrzydły. A kysz, przepadnij maro nieczysta. Pawlak ma racje. Zresztą jak zwykle. Popieram.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
g napisał:
a mi być może przeszkadza znak krzyża na kościele ale będę wypisywać obraźliwych słów wobec księży i wam radzę zająć się czymś innym niż pisać na forum
JUDE ?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Kałużyński,porozumienie miało miejsce w dniu 25 sierpnia 1993 roku,a nie w 1994 roku.Natomiast jest to w Dz.U. z 1994roku.Trzeba to jednak dobrze przeczytać i dobrze zinterpretować.Tam dokładnie jest napisane o jakie i czyje pomniki chodzi.U nas w Kędzierzynie Koźlu też stał pomnik,któty miał nie tylko czerwoną gwiazdę na górze,ale też podstawę z czerwonej gwiazdy i nasi radni nie mieli z tym problemu,pomnik został usunięty.Co innego jest z cmentarzami,ale ich chyba nikt z chrześcijan usuwać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy to właśnie pan kałużyński wyłowił tą czerwoną gwiazdę z bugu???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAŻAM ŻE TEN POMNIK POWINIEN ZOSTAĆ TAKI JAKI BYŁ POSTAWIONY. TO JEST HISTORIA, A JEJ NIKT NIE MA PRAWA ZMIENIAĆ, MA BYĆ TAKA JAKA BYŁ CZYLI PRAWDZIWA. MOŻE ZA 20 LAT BĘDZIE TO JEDYNY POMNIK W POLSCE JAKI ŻOŁNIERZ TAM SPOCZYWA. JEDEN TAKI CHCIAŁ ZMIENIĆ HISTORIE W ROSJI BURZĄC I NISZCZĄC CERKWI I JAKOŚ MU NIE WYSZŁO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STEFAN napisał:
UWAŻAM ŻE TEN POMNIK POWINIEN ZOSTAĆ TAKI JAKI BYŁ POSTAWIONY. TO JEST HISTORIA, A JEJ NIKT NIE MA PRAWA ZMIENIAĆ, MA BYĆ TAKA JAKA BYŁ CZYLI PRAWDZIWA. MOŻE ZA 20 LAT BĘDZIE TO JEDYNY POMNIK W POLSCE JAKI ŻOŁNIERZ TAM SPOCZYWA. JEDEN TAKI CHCIAŁ ZMIENIĆ HISTORIE W ROSJI BURZĄC I NISZCZĄC CERKWI I JAKOŚ MU NIE WYSZŁO.
W czasie okupacji Niemcy obalali polskie pomniki, po wojnie przyniesiona na bagnetach Armii Czerwonej władza komunistyczna obaliła pozostałe. Tworzono nowe symbole, w miejsce pomników Piłsudskiego implantowano pomniki UB i Milicji, w Warszawie - Dzierżyńskiego, w Nowej Hucie Lenina, a kogo w Lublinie, może pamiętacie ? Nikt jakoś nie rozdzierał szat gdy je zdemontowano, bo jacy to byli polscy narodowi bohaterzy ? Czym innym są cmentarze - te należy uszanować co nawet robili na przykład Niemcy odnawiając mogiły Rosjan w Wisznicach. Może rzeczywiście obalono te pomniki zbyt pośpiesznie skoro władza komunistyczna, mimo pozorów, ma się jak najlepiej w polityce te same "mordy nasze" Miler, Kwaśniewski, Cimoszewicz, generał ekspertem Komorowskiego, Oleksy, sekretarze uwłaszczyli się na majątku i grają teraz rolę biznesmenów i stoją w pierwszych rzędach przy ołtarzu . Rację może ma Stefan, że należało zachować je bo ludzka pamięć jest krótka co udowadniamy głosując na komuchów, kryptokomuchów w rodzaju PSL, oraz ich byłych agentów. Niechby stały i przypominały że ciągle nie rozliczyliśmy naszej przeszłości. Sam mam biust Lenina i jak na niego popatrzę to jestem wku..... cały dzień, czego i wam życzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może przestaniecie patrzeć przez pryzmat komuchów, bolszewików, czerwonych a zaczniecie prze pryzmat człowieka. Pomnik poświęcony jest ludziom którzy tak naprawdę mieli mało wspólnego z polityką i ideologia. Zginęli walcząc ze wspólnym wrogiem i należy im się szacunek!! No chyba że ktoś hitlerowskich Niemiec nie uważa za wroga i podnieca się Dmowskim!! Moi drodzy widać, że w wojsku nie byliście... Poległym na polu bitwy zawsze należy się szacunek!! Ten pomnik nikogo w Kodniu nie drażni... no chyba że polityków którzy znowu chcą dzielić społeczeństwo!! Pomnik jest jedną z wizytówek Kodnia! Jego wygląd, to że jest zadbany dobrze świadczy o mieszkańcach Kodnia, którzy unoszę się ponad wasze pieprzenie o komuchach i czerwonych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PS. Panie Marku, rzetelność dziennikarska nakazuje jednak podać nazwiska tych "tajemniczych" aczkolwiek zacytowanych przez Pana regionalistów bialskich. Czyżby wstydzili się tego co mówią? Bo ja mogę w tej chwili podać 3 regionalistów którzy staną w obronie tego pomnika i bez problemu podpiszą się pod tym co mówią. Ten pomnik nie jest pomnikiem Lenina, Stalina czy innych morderców. To pomnik zwykłych żołnierzy więc proszę nie zmienić historii przed wyborami!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
J napisał:
A może przestaniecie patrzeć przez pryzmat komuchów, bolszewików, czerwonych a zaczniecie prze pryzmat człowieka. Pomnik poświęcony jest ludziom którzy tak naprawdę mieli mało wspólnego z polityką i ideologia. Zginęli walcząc ze wspólnym wrogiem i należy im się szacunek!! No chyba że ktoś hitlerowskich Niemiec nie uważa za wroga i podnieca się Dmowskim!! Moi drodzy widać, że w wojsku nie byliście... Poległym na polu bitwy zawsze należy się szacunek!! Ten pomnik nikogo w Kodniu nie drażni... no chyba że polityków którzy znowu chcą dzielić społeczeństwo!! Pomnik jest jedną z wizytówek Kodnia! Jego wygląd, to że jest zadbany dobrze świadczy o mieszkańcach Kodnia, którzy unoszę się ponad wasze pieprzenie o komuchach i czerwonych.
Dziękuję towarzyszu za zabranie głosu.Po pierwsze to nie jest miejsce pochówku. Po drugie to nie była armia wyzwolicieli tylko okupantów i 600 tys sołdatów okupowało Polskę by zaimplantować nam władzę komunistyczną złożoną z agentów rosyjskich vide towarzysz Tomasz (Bierut). Może kilka linków: Mój odnośnik Mój odnośnik http://tnn.pl/Armia_Czerwona_na_Lubelszczy%C5%BAnie,3394.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Dziękuję towarzyszu za zabranie głosu.Po pierwsze to nie jest miejsce pochówku. Po drugie to nie była armia wyzwolicieli tylko okupantów i 600 tys sołdatów okupowało Polskę by zaimplantować nam władzę komunistyczną złożoną z agentów rosyjskich vide towarzysz Tomasz (Bierut). Może kilka linków: Mój odnośnik Mój odnośnik http://tnn.pl/Armia_Czerwona_na_Lubelszczy%C5%BAnie,3394.html
Czy uważasz że ci żołnierze wiedzieli że są okupantami? Mi się tak nie wydaje... ich celem był Berlin!! To co się stało później nie miało z tymi żołnierzami nic wspólnego!! Poza tym jak tak bardzo mieszkańcy są zdenerwowani tą gwiazdą (a wiem że nie są) to dlaczego nie bulwersują się pięknym freskiem na ścianie szkoły dotyczącym przyjaźni polsko-radzieckiej? Ludzie w Kodniu mają to w nosie, nie przeszkadza im ta gwiazda ani fresk. Dziennik wschodni podsyca jakieś bzdury nie dając nawet wypowiedzi mieszkańców!! Bo dla mnie fragment tekst "To symbol zniewolenia i totalitaryzmu – uważają mieszkańcy Kodnia" to jakaś dziennikarska fuszerka!! Kto tak uważa? Imię? nazwisko? cokolwiek? Takimi tekstami w dziennikarstwie się nie operuje, nie przedstawiając na to jakichkolwiek dowodów popartych wypowiedziami istniejących osób. I nie będę się sprzeczał na tematy ideologiczne bo Pawlak ma inne ja mam inne i do porozumienia nie dojdziemy a na sprzeczki szkoda mi czasu! Staram się jedynie w bardzo prosty i otwarty sposób pokazać że konflikt czy podział mieszkańców Kodnia jest wyssany z palca. W sprawie gwiazdy, do starosty, do marszałka i innych pisali kodeńscy księża katoliccy których chyba najbardziej to bulwersuje!! Czego się oni boją? Przecież ich kościół jest z milion razy większy niż ten pomnik. To do nich co roku na pielgrzymki przychodzi tysiące osób a nie pod ten pomnik. Ludzie! Żyjecie już 20-lat w wolnej Polsce bez komunizmu a dalej żyjecie przeszłością! Czy Francuzi wypominają Niemcom rok 1940!! Czy amerykanie wypominają anglikom wojnę o nieodległość? Nawet takie kraje bałkańskie jak Serbia, Chorwacja Słowenia które parę lat temu skąpały się we krwi wciąż mają do siebie żal? Nie!!! Tylko Polacy mają wieczne pretensje a to do Niemców a to do Rosjan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze niedawno w Jękach Podlasia pisali, że nasi dzielni celnicy skonfiskowali pamiątki po czasach komunizmu. Papierośnice, zapalniczki i inne chóje-muje. Pamiątki te mają być zniszczone, ponieważ zawarte na nich symbole - m.in. czerwona pięcioramienna gwiazda - propagują system totalitarny, co jest polskim prawem zabronione. Dziękuję za uwagę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nabuchodonozor napisał:
Jeszcze niedawno w Jękach Podlasia pisali, że nasi dzielni celnicy skonfiskowali pamiątki po czasach komunizmu. Papierośnice, zapalniczki i inne chóje-muje. Pamiątki te mają być zniszczone, ponieważ zawarte na nich symbole - m.in. czerwona pięcioramienna gwiazda - propagują system totalitarny, co jest polskim prawem zabronione. Dziękuję za uwagę.
Komorowski całuje rękę Putina, a Donek - Merkel. [media]http://i.cdn.turner.com/cnn/2011/images/10/27/c1main.merkel.2.jpg[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...