Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Cztery osoby zginęły w wypadku

Utworzony przez ~kierowca~, 27 października 2008 r. o 09:35
dwóch deb***i mniej szkoda tylko pasażerów ale skoro nie mieli wpływu jak przy temp 3 C jechać to i może mozna powiedzieć 4 deb***ów mniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziwna rzecz... to nie był vw golf....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym zapytać się bialskich policjantów kiedy ostatni raz wystawli mandat kierowcom którzy w trakcie jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe,myślę że to było przyczyną tej tragedii.To nie sztuka stać w Zalesiu przez pół służby z suszarką i łapać kierowców przekraczających prędkość 10 lub 20 km. Uprzejmie proszę Pana Komendanta bialskiej policji aby tą sytuację saprawdził.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To są skutki cywilizacji. Samochód i prawo jazdy są dobrami za łatwo dostępnymi. Prawo jazdy pownno być uzyskiwane w czterech stopniach. Pierwszy stopień wiek 16-20 lat pojemność silnika do 1000 cm - max prędkość ograniczona do 60 km/h Drugi stopień wiek 21-26 lat pojemność silnika do 1500 cm - max prędkość ograniczona do 90 km/h udokumentowane 20.000 przejechanych kilometrów Trzeci stopień wiek 27-65 lat pojemność silnika bez ograniczeń prędkość według kodeksu drogowego udokumentowane 50.000 przejechanych kilometrów Czwarty stopień 66-wzwyż pojemność silnika 1500 prędkość ograniczona do 90 km/h badania lekarskie dwa razy w roku. Spowodowanie wypadku, obligatoryjnie ponowny kurs plus egzamin, 2 lata ograniczenia max prędkości do 80 km/h,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pierwszy stopień wiek 16-20 lat pojemność silnika do 1000 cm - max prędkość ograniczona do 60 km/h Drugi stopień wiek 21-26 lat pojemność silnika do 1500 cm - max prędkość ograniczona do 90 km/h udokumentowane 20.000 przejechanych kilometrów Trzeci stopień wiek 27-65 lat pojemność silnika bez ograniczeń prędkość według kodeksu drogowego udokumentowane 50.000 przejechanych kilometrów Czwarty stopień 66-wzwyż pojemność silnika 1500 prędkość ograniczona do 90 km/h badania lekarskie dwa razy w roku. Spowodowanie wypadku, obligatoryjnie ponowny kurs plus egzamin, 2 lata ograniczenia max prędkości do 80 km/h,
A jak sobie wyobrażasz przejechanie 20.000 "bziukawką" z ograniczeniem do 60km/h? Myślę, że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie przepisu: przekraczasz dozwoloną prędkość o więcej niż 30km/h - policja dodatkowo (poza mandatem i punktami) wysyła do ubezpieczyciela stosowną informację i tracisz zniżki za bezwypadkową jazdę. Co do badań kierowców po osiągnięciu określonego wieku - oczywiście jestem "za".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To są skutki cywilizacji. Samochód i prawo jazdy są dobrami za łatwo dostępnymi. Prawo jazdy pownno być uzyskiwane w czterech stopniach. Pierwszy stopień wiek 16-20 lat pojemność silnika do 1000 cm - max prędkość ograniczona do 60 km/h Drugi stopień wiek 21-26 lat pojemność silnika do 1500 cm - max prędkość ograniczona do 90 km/h udokumentowane 20.000 przejechanych kilometrów Trzeci stopień wiek 27-65 lat pojemność silnika bez ograniczeń prędkość według kodeksu drogowego udokumentowane 50.000 przejechanych kilometrów Czwarty stopień 66-wzwyż pojemność silnika 1500 prędkość ograniczona do 90 km/h badania lekarskie dwa razy w roku. Spowodowanie wypadku, obligatoryjnie ponowny kurs plus egzamin, 2 lata ograniczenia max prędkości do 80 km/h,
a żeś wymyślił... Jak sobie wyobrażasz jazdę po drodze ekspresowej albo autostradzie z taką prędkością??? Wtedy ktoś taki jadąc wolno jest sam w sobie zagrożeniem dla ruchu... Jeżeli chodzi o straszych kierwców owszem badania lekarskie tak ale nie tak często... raz w roku to aż nadto. A co do wieku.: Prawko powinno być tak jak teraz od 18 lat z tym, że przez pierwszy rok-dwa lata powinno być dużo bardziej surowe traktowanie przez policję... 12pkt i po prawku... Bo to że ktoś straci zniżki itp u młodych osób to tylko rodzice dostaliby po kieszeni. A wyjściem najleszym byłoby właśnie szykie odbieranie prawka. Bo to dla młodej osoby jest największą stratą w tym momencie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marek88 napisał:
a żeś wymyślił... Jak sobie wyobrażasz jazdę po drodze ekspresowej albo autostradzie z taką prędkością??? Wtedy ktoś taki jadąc wolno jest sam w sobie zagrożeniem dla ruchu... Jeżeli chodzi o straszych kierwców owszem badania lekarskie tak ale nie tak często... raz w roku to aż nadto. A co do wieku.: Prawko powinno być tak jak teraz od 18 lat z tym, że przez pierwszy rok-dwa lata powinno być dużo bardziej surowe traktowanie przez policję... 12pkt i po prawku... Bo to że ktoś straci zniżki itp u młodych osób to tylko rodzice dostaliby po kieszeni. A wyjściem najleszym byłoby właśnie szykie odbieranie prawka. Bo to dla młodej osoby jest największą stratą w tym momencie.
Wbrew pozorom, 60 km/h to nie jest tak wcale mało. W terenie zabudowanym i tak wolno tylko 50 km/h! Wiec przez pewien czas taki kierowca trenował by swoje zdolności przy prędkości około 60 km/h. Natomiast dróg ekspresowych i autostrad jest tak dużo, że swobodnie można je ominąć, jadąc trasą bardziej urozmaiconą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wbrew pozorom, 60 km/h to nie jest tak wcale mało. W terenie zabudowanym i tak wolno tylko 50 km/h! Wiec przez pewien czas taki kierowca trenował by swoje zdolności przy prędkości około 60 km/h. Natomiast dróg ekspresowych i autostrad jest tak dużo, że swobodnie można je ominąć, jadąc trasą bardziej urozmaiconą.
No to proszę bardzo - przejedź 20kkm po mieście... Ile można dziennie przy normalnym wykorzystaniu samochodu przejechać (zakładając, ze jedziemy do szkoły/pracy) - 20-30km?? A co do utraty zniżek - dlaczego jako piratów drogowych określamy ludzi młodych?? Przecież trafiają się również osoby po 40 łamiące nagminnie ograniczenia prędkości. Poza tym mogę się założyć, że jak tatuś straci zniżki - pomyśli następnym razem kilka razy zanim da dziecku auto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego, że to młodzi ludzie statystycznie rzecz biorąc są uczestnikami największej liczby wypadków i zauważ, że w obecnych czas samochód nie jest luksusem za kilka tysięcy można kupiś jakieś tam auto i "kozakować", więc nie jest konieczny tatuś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to proszę bardzo - przejedź 20kkm po mieście... Ile można dziennie przy normalnym wykorzystaniu samochodu przejechać (zakładając, ze jedziemy do szkoły/pracy) - 20-30km?? 20 000 km przy dziennym wykorzystaniu 30 km na dojazdy (do szkoły/pracy) to tylko 2 lata jazdy!!!! W sam raz, aby zrozumieć, że się nie jest samemu na drodze. Że to powoli? Nie prawda! W terenie zabudowanym wolno jechać max 50 km/h. Ja wiem, że takiemu dwudziestolatkowi wydaje się, że że ma zdolności jak drugi Kubica, wiem że wydaje mu się że aby panna i koledzy go podziwiali należy przynajmniej 120 km/h przed szkołą szurnąć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
20 000 km przy dziennym wykorzystaniu 30 km na dojazdy (do szkoły/pracy) to tylko 2 lata jazdy!!!! W sam raz, aby zrozumieć, że się nie jest samemu na drodze. Że to powoli? Nie prawda! W terenie zabudowanym wolno jechać max 50 km/h. Ja wiem, że takiemu dwudziestolatkowi wydaje się, że że ma zdolności jak drugi Kubica, wiem że wydaje mu się że aby panna i koledzy go podziwiali należy przynajmniej 120 km/h przed szkołą szurnąć.
Mam 20 lat i wcale nie uważam się za eksperta za kierownicą. Tylko zachodzi pytanie gdzie jest logika takiej jazdy? Nie każdy jeździ tylko po mieście a jazda 60km/h chociażby po K19 jest bezsensem bo to jest tylko blokowanie ruchu... i nie wmówisz mi, że wtedy to sprzyja bezpieczeństwu... Bo patrząc na prawo to marginesu i tak zrobić nie możesz... więc jadąc 60km/h blokujesz tych, którzy jadą 90km/h. I tak jak ja jestem studenetem, to nie wiem jak sobie wyobrażasz podróz do Lublina gdzie mam ponad 150 km/h do przejechania... Biorąc pod uwagę tereny zabudowane to taka podróz trwała by jakieś 3,5-4h... I tak z ciekawości jak widzisz te udokumentowanie tych 20kkm? Bo dajmy na to nawet ja w pierwszym roku prawka jeździłem autem ojca, trochę szwagra a potem swoim... i naprawdę patrząc z perspektywy człowieka młodego to największą karą byłoby odebranie prawka np w pierwszym roku czy 2 latach po np 12pkt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie prawdą jest że kierowcę VW Jetty wyrzuciło z samochodu!!!! Był tak zmiażdżony w samochodzie że straż pożarna musiała całkowicie porozcinać pojazd żeby go z niego wyciągnąć!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do ludzi na forum! Myślę , że to nie jest czas na pisanie o kategoriach prawa jazdy , ani jak można było uniknąc tego wypadku.Czy wy jesteście bez serca?? Zginęli młodzi ludzie.Zostawili rodziny w rozpaczy,jeden z nich miał synka.Myślę , że nazywanie ich deb***ami nic nie zmieni.Stało się .Czasami ludzie giną nie przyczyniając się do tego, oni ewidentnie sobie zaszkodzili.Myślę , że trzeba się pomodlic za zmarłych,a liczba wypadków zależy od nas samych. Dbajcie o siebie i innych na drodze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeden z nich to mój kolega z klasy;(;(:(:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marek88 napisał:
Mam 20 lat i wcale nie uważam się za eksperta za kierownicą. Tylko zachodzi pytanie gdzie jest logika takiej jazdy? Nie każdy jeździ tylko po mieście a jazda 60km/h chociażby po K19 jest bezsensem bo to jest tylko blokowanie ruchu... i nie wmówisz mi, że wtedy to sprzyja bezpieczeństwu... Bo patrząc na prawo to marginesu i tak zrobić nie możesz... więc jadąc 60km/h blokujesz tych, którzy jadą 90km/h. I tak jak ja jestem studenetem, to nie wiem jak sobie wyobrażasz podróz do Lublina gdzie mam ponad 150 km/h do przejechania... Biorąc pod uwagę tereny zabudowane to taka podróz trwała by jakieś 3,5-4h... I tak z ciekawości jak widzisz te udokumentowanie tych 20kkm? Bo dajmy na to nawet ja w pierwszym roku prawka jeździłem autem ojca, trochę szwagra a potem swoim... i naprawdę patrząc z perspektywy człowieka młodego to największą karą byłoby odebranie prawka np w pierwszym roku czy 2 latach po np 12pkt.
85% K-19 jest w terenie zabudowanym, jeżeli wiec jedziesz do Lublina krócej jak 3,5-4 godziny, to znaczy łamiesz przepisy drogowe. Odebranie prawa jazdy może w twoim odczuciu jest największą karą. Zabiłem człowieka, zabrali mi prawo jazdy, a co odpowie na to rodzina zabitego? Zabił człowieka, a tylko prawo jazdy mu zabrali! Tu chodzi o to, aby nie dochodziło do takiej tragedii. Lepiej więc jak do szkoły będziesz jechał godzinę dłużej, niż później żyć z myślą, że skrzywdziłem jakąś rodzinę. No chyba że los innych masz w du..ie? Twierdzisz, że jadąc 60km/h, blokujesz tych co jadą 90km/h. Ten co jedzie 120km/h, zawsze może powiedzieć, że blokuje go ten co jedzie 90km/h. To nie jest argument. Zabroń ludziom jeździć po K-19 rowerami, bo cię blokują! Zabroń jazdy furmanką, skuterem, bo oni też cię blokują. Zawsze ktoś kogoś blokuje. Udokumentowanie przejechania 20 tys, 50 tys km, nie jest trudne, ani skomplikowane. Najważniejsza jest odpowiedzialność przed samym sobą, przed społeczeństwem. Kłamstwem daleko się nie zajedzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kierowca~ napisał:
dwóch deb***i mniej szkoda tylko pasażerów ale skoro nie mieli wpływu jak przy temp 3 C jechać to i może mozna powiedzieć 4 deb***ów mniej
Po pierwsze sam jestes deb*** a po drugie wstaw sie k***a w taka sytuacje .. gdzie ginie Ci TRZECH najlepszych kumpli .. co, tez powiesz na nich deb***E ? I nie krytykuj, bo w takich chwilach podtrzymuje sie na duchu a nie wyzywa... Widac nie nauczyli Cie szacunku w domu ... Niewychowana cioto ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
załamana napisał:
Po pierwsze sam jestes deb*** a po drugie wstaw sie k***a w taka sytuacje .. gdzie ginie Ci TRZECH najlepszych kumpli .. co, tez powiesz na nich deb***E ? I nie krytykuj, bo w takich chwilach podtrzymuje sie na duchu a nie wyzywa... Widac nie nauczyli Cie szacunku w domu ... Niewychowana cioto ...
Czy dziecko, nikt ci nie powiedział, że najlepszy twój kolega ma prawo być deb***em? Kolegów się samemu wybiera, a jak już się wybrało, to się ich akceptuje takimi jakimi są.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten co wyzywa od deb***i sam jest deb***em!!!!W tym wypadku zginął ojciec mojego dziecka...Mój syn jest już półsierotą,ma tylko mnie...Wiesz co ja przezywam???Jak mam powiedziec mojemu 5letniemu synowi,że jego ukochany tatuś nie zyje???Wiesz co przeżywają rodziny tych chłopaków??Ich matki????Przecież przed nimi było całe życie...;(Człowieku!!! Ty chyba za grosz uczuć nie masz...;///!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paula napisał:
Ten co wyzywa od deb***i sam jest deb***em!!!!W tym wypadku zginął ojciec mojego dziecka...Mój syn jest już półsierotą,ma tylko mnie...Wiesz co ja przezywam???Jak mam powiedziec mojemu 5letniemu synowi,że jego ukochany tatuś nie zyje???Wiesz co przeżywają rodziny tych chłopaków??Ich matki????Przecież przed nimi było całe życie...;(Człowieku!!! Ty chyba za grosz uczuć nie masz...;///!!!
To znaczy że ci zrobił dziecko, kiedy miał 16 lat? Bardzo odpowiedzialny ojciec. przestań pieprzyć, żeś jakaś wdowa, zajmij się lepiej odrobieniem lekcji. Nikt im nie kazał jechać, robili to na własną odpowiedzialność. Widocznie nie była ona wielka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też młody kierowca napisał:
To znaczy że ci zrobił dziecko, kiedy miał 16 lat? Bardzo odpowiedzialny ojciec. przestań pieprzyć, żeś jakaś wdowa, zajmij się lepiej odrobieniem lekcji. Nikt im nie kazał jechać, robili to na własną odpowiedzialność. Widocznie nie była ona wielka.
Człowieku nie masz za grosz szacunku dla ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 15

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...