Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Cztery osoby zginęły w wypadku

Utworzony przez ~kierowca~, 27 października 2008 r. o 09:35
dajcie wszyscy spokój że bedziecię się tutajwyzywać to myślicie że to coś da heh dziwne ( zdażyłosię niestety czasu nie można cofnąc zastanówcie się lepiej nad swoim życiem a nie gadacie na ich temat co nie którzy co tu piszą to nawet ich nie znają więc nie wypowiadajcie się na ich temat ;((( na zawsze w mojej pamięci chłopcy: Jarek[*] Marek[*] Michał[*] Kamil[*] pokój z Wami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ku*** nie ma cie co robic tylko pisac ze oni sa deb***ami jednogo z nich znałam i był bardzo fajny i nie pozwole na niego mowic ze jest deb***em zastanowcie sie co przezywają teraz ich rodziny... a jak jeszce przeczytaj te komentarze..jeszce gorzej ich dobijecie..wy nie macie sumienia...nie nauczyli was w domu szacunku..chyba nie..szkoda mi takich osob...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ech, gdzie te piękne, bezpieczne czasy, kiedy na dyskotekę jeździło się furmanką, a koń sam wiedział jak do chałupy trafić, nawet z pijanym w trzy dupy woźnicą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tragedia, jeden z nich to mój kolega, trudno jest mi się pogodzić z jego smiercią a co to innych komentarzy to zastanawiajcie sie co piszecie sami jestescie deb***ami ;/ przeciez sami specjalnie nie odebrali sobie zycia!!!!!!! Masakra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Korzystanie z zycia" jest w sumie dosc rozleglym pojeciem.Kazdy czlowiek posiada wbrew pozorom inny system wartosci.Dla wielu jest jak najlepszym i maksymalym wykorzystaniem czasu.Sadze,ze nie mal kazdy szanuje drugiego czlowieka oraz jego bezcenne zycie...A Ci chlopcy zachowali sie zupelnie bezmyslnie moge powiedziec nawet,ze samolubnie poniewaz nie rozwazyli tego,ze komus moze stac sie wielka krzywda przez ich szczeniackie zachowanie.Nie chce oceniac tego jacy byli przez te wszystkie lata.Nie mam do tego prawa poniewaz ich nie znam lecz moge wyrazic swoje zdanie na temat zachowania minionej niestety tragicznej nocy.Mysle,ze kazdy z Was wie dobrze co sie stalo i zdaje sobie sprawe z powagi sytacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
85% K-19 jest w terenie zabudowanym, jeżeli wiec jedziesz do Lublina krócej jak 3,5-4 godziny, to znaczy łamiesz przepisy drogowe. Odebranie prawa jazdy może w twoim odczuciu jest największą karą. Zabiłem człowieka, zabrali mi prawo jazdy, a co odpowie na to rodzina zabitego? Zabił człowieka, a tylko prawo jazdy mu zabrali! Tu chodzi o to, aby nie dochodziło do takiej tragedii. Lepiej więc jak do szkoły będziesz jechał godzinę dłużej, niż później żyć z myślą, że skrzywdziłem jakąś rodzinę. No chyba że los innych masz w du..ie? Twierdzisz, że jadąc 60km/h, blokujesz tych co jadą 90km/h. Ten co jedzie 120km/h, zawsze może powiedzieć, że blokuje go ten co jedzie 90km/h. To nie jest argument. Zabroń ludziom jeździć po K-19 rowerami, bo cię blokują! Zabroń jazdy furmanką, skuterem, bo oni też cię blokują. Zawsze ktoś kogoś blokuje. Udokumentowanie przejechania 20 tys, 50 tys km, nie jest trudne, ani skomplikowane. Najważniejsza jest odpowiedzialność przed samym sobą, przed społeczeństwem. Kłamstwem daleko się nie zajedzie.
Wiekszej glupoty dawno nie czytalem .Te trase pokonuje sie w okolo 70 minut,a spokojnym,przepisowym tempem trwa to okolo 90-100 minut.Gdzie masz na tej trasie taki odsetek terenu zabudowanego?Moze pomiedzy Radzyniem a Kockiem?.Nawet na trasie do Miedzyrzeca mamy raptem 3 wsie-Slawacinek,Styrzyniec i Rogozniczke,co zajmuje lacznie moze ze 6-7km(max-nie chce mi sie mierzyc),co z ok 25 km daje raptem20% trasy,a dalej tez jest roznie,bo czesc wsi lezy w poprzek drogi i jest bardzo mala.Na calej trasie jest to moze max 25-30% terenu zabudowanego,w czym jeszcze spora czesc jest to teren rozsiany i dopuszczalna predkosc wynosi tam np70km/godz.Ja mam inna metode jezdzenia,pod warunkiem ze droga i pogoda temu sprzyja.W zabudowanym jezdze przepisowo 50-55 km/h,poza zabudowanym bywa i 150-160km/h,oczywiscie jesli warunki na to pozwalaja.Owszem tez jest to ryzykowne,ale ja nie woze tzw "wesolej ekipy",a i sam sie nie dopinguje w zaden sposob.Nie mowie ze nie bede sprawca,ale nawet jesli sie cos wydarzy,to predzej zalicze row,lub drzewo niz czolowke ze swojej winy.Pomimo szalenstw za kolkiem da sie tez myslec.Jest to realne. W opisywanym zdarzeniu glowna role nie odegrala zapewne ani sama predkosc,ani nawet alkohol,czy narkotyki...Najwazniejsza przyczyna byl tzw "wesoly autobus",czyli kilku kolesie w anielskim humorze,ktorzy zapomnieli gdzie sa.Kierowca jadacy z takimi pasazerami,jest mniej sprawny niz ten po 3-4 piwach,chocby nawet i nic nie wypil. Ostatnio mialem przyjemnosc jechac w piatek z Lublina za taka grupka studentow zapewne.Jechali przepisowo,ale bardzo niebezpiecznie,a nie sodze by kierowca byl pod wplywem w piatkowe poludnie.Intensywnie hamowali w ostatniej chwili,z opoznieniem ruszali na swiatlach na mijankach pomiedzy Radzyniem,a Miedzyrzecem,czesto rozbawieni jechali delikatnym wprawdzie zygzakiem.W pewnej chwili mialem dosc i wolalem ich wyprzedzic,pomimo powaznego zlamania przepisow.Tak bylo dla mnie bezpieczniej,co widac,bo zyje jeszcze,a przy okazji szybciej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem Ludzi którzy potrafią tak szybko osądzać kogoś kogo nawet nie znają. Marek był wspaniałą osobą i nie uważam że był deb...... Każdy z nas ma coś na sumieniu i nie jest doskonały. Byłam z nimi prawie do końca i nikomu nie życzę takiej tragedii i takich wspomnień. Oni byli po prostu ludźmi. Młodymi Wspaniałymi i z Przyszłością ale tylko Ludźmi. Każdemu może się zdarzyć taka tragedia. Pamiętajmy o nich do końca i nigdy nie mówmy o nich nic złego. Módlmy się za ich dusze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ankkka napisał:
ku*** nie ma cie co robic tylko pisac ze oni sa deb***ami jednogo z nich znałam i był bardzo fajny i nie pozwole na niego mowic ze jest deb***em zastanowcie sie co przezywają teraz ich rodziny... a jak jeszce przeczytaj te komentarze..jeszce gorzej ich dobijecie..wy nie macie sumienia...nie nauczyli was w domu szacunku..chyba nie..szkoda mi takich osob...
Wiesz...przez nich zgina niewinny chlopak.Nie mam zamiaru ich tu wyzywac,bo to nie o to chodzi.Ale krew mnie zalewa jak czytam komentarze niektorych osob.Fakt faktem stalo sie i nikt tego nie zmieni,ale...gdyby kierowca z tego opla trzezwo myslal do niczego by nie doszlo.Piotrek [*] by byl nadal wsrod rodziny i przyjaciol.Nie potrafie pogodzic sie z jego smiercia.On niczemu nie byl winny.Nie umiem tego zrozumiec.Ja-jego kolezanka a comowic rodzina.Co oni musza przezywac????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO TO UMIERAMY ZEBY RODZIC SIE !!!!! CHŁOPAKI KAMIL - MAREK -JAREK-niewiem czy MICHAŁ mam nadzieje ze zostaniesz z nami-ZA TE 22 LATA ZA WSPOLNE WZLOTY I POWROTY ZA NASZE WSZYSTKIE CHWILE SPEDZONE RAZEM KTORE NIKT MI NIE ZABIERZE JEDNYM SŁOWEM BYLISCIE NAJLEPSI TAKICH JAK WY nie bedzie oni JEDNEGO ZAL ZAL ZAL TAKI JAK WY 100%aby NIGDY NIE ZAPOMNIEC [*][*][*] wyrazy spółczucia dla BLISKICH DOZOBACZENIE W LEPSZYM SWIECIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skonczcie pier**lić i zacznijcie myslec!!! takie ocenianie niczego nie zmieni! stała sie tragedia i takim ocenianiem sie niczego nie odmieni, powinniescie wspierac te rodziny, a nie jeszcze je dołować kiedy przeczytaja te komentarze załamią sie!!! nie ocenia sie zmarłego!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkim , którzy znali i kochali tych chłopaków wyrazy głębokiego wspołczucia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Ona~ napisał:
"Korzystanie z zycia" jest w sumie dosc rozleglym pojeciem.Kazdy czlowiek posiada wbrew pozorom inny system wartosci.Dla wielu jest jak najlepszym i maksymalym wykorzystaniem czasu.Sadze,ze nie mal kazdy szanuje drugiego czlowieka oraz jego bezcenne zycie...A Ci chlopcy zachowali sie zupelnie bezmyslnie moge powiedziec nawet,ze samolubnie poniewaz nie rozwazyli tego,ze komus moze stac sie wielka krzywda przez ich szczeniackie zachowanie.Nie chce oceniac tego jacy byli przez te wszystkie lata.Nie mam do tego prawa poniewaz ich nie znam lecz moge wyrazic swoje zdanie na temat zachowania minionej niestety tragicznej nocy.Mysle,ze kazdy z Was wie dobrze co sie stalo i zdaje sobie sprawe z powagi sytacji.
Pierwsza rozsądna, wyważona wypowiedź. Dziwię się tylko, że do tej pory głosu nie zabrała szkoła. Mam na myśli wychowawców tych chłopców, czyżby bali się odpowiedzialności? Czyżby bali się oskarżeń że nie przygotowali ich do dorosłego odpowiedzialnego życia? Czyżby byłi dalej w szoku, który odebrał im głos? Drodzy wychowawcy, nie można pozostawić teraz kolegów tych pośpiesznie odeszłych do Boga, w szoku, w traumie przeżyć, domysłów, insynuacji! Zabierzcie do cholery też głos! Tego wymaga etyka nauczyciela, nie wolno kryć głowy w piasek. Koledzy rozpaczają, a co u was słychać? Nie można wszystkiego złego strzepnąć z własnego garba i obciążyć winą kolegów, koleżanki, rodzinę dalszą i bliższą. Większość logicznie myślących poprawnie ocenia tą tragedię, ci chłopcy popełnili błąd. Ale kto pozwolił im na popełnienie tego błędu? To w waszych rękach przez większość dnia są ich umysły. To wasza wina, że (jak ktoś powiedział ), korzystali w sposób beztroski z życia. Nikt im nie wpoił odpowiedzialności, jeżeli już nie za własne życie, to przynajmniej za życie kolegów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ciebie to śmieszy ale to ale To na serio Poczytaj trochę Biblię a sie przekonasz napisane jest ze Bóg nie chce nam czegoś pokazać i zabiera nas z tego świata. A ze oni zginęli tragicznie widocznie na tak śmierć sobie zasłużyli.
Biblii do tego nie mieszaj, to ludzie robią na własne życzenie !!!.Współczuję ofiarom i po ludzku jestem z nimi w cierpieniu,Bóg z wami. Pozdrawiam was kochani -wszystkiego dobrego .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co w ogóle piszecie te gówna i mądrości zostawcie je dla siebie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mając cały świat we władaniu wątpliwą rzeczą jest to, że Boga (jeśli w ogóle istnieje) obchodzi los każdego istnienia ale to wyłącznie kwestia wiary.Nie jest to czas i miejsce na to by się spierać kto jest temu winien, nikt tez ich nie broni a na pewno nie ja, stało się. Nie popełniać błędów będąc człowiekiem znaczy nie żyć, ten akurat był ich ostatnim błędem.najważniejszym prawem młodości jest korzystanie z życia, myślę, że właśnie to starali się robić. Ten co pisze bez skruchy takie obelgi zapewne ma bardzo małe pojęcie o życiu bo całymi dniami siedzi przed komputerem wali konia i czuwa żeby mama go nie nakryła a między jedna a następną erekcją pokazuje jaki to z niego sędzia wypowiadając się o kimś kogo znał z opowiadań mamy, która mówiła mu ze to łobuz i chuligan, że wciąga trawę, pali kwasa i pije koks. Jak bardzo ku*** szkoda mi takich ludzi jak ty. Odklej się od klawiatury, wyjdź z domu i zobacz jak słonce wygląda bo choćbyś 150 lat żył to nie poznasz życia tak jak oni istoto nie mniej zbadana niż ufo-chamie! T A K M I A Ł O B Y Ć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~ona~ napisał:
skonczcie pier**lić i zacznijcie myslec!!! takie ocenianie niczego nie zmieni! stała sie tragedia i takim ocenianiem sie niczego nie odmieni, powinniescie wspierac te rodziny, a nie jeszcze je dołować kiedy przeczytaja te komentarze załamią sie!!! nie ocenia sie zmarłego!!!
Nie mam zamiaru ich bronić...Mimo że 3 znałem bardzo dobrze bo jeden to mój brat,z drugim się uczyłem, a trzeciego znałem przez tamtych dwóch,ale nie oszukujmy się,że ostatniej nocy zza bardzo zabalowali i jednak zabili niewinnego i niczego się nie spodziewającego młodego człowieka,czytając te forum tylko widzicie ich a nie współczujecie dla tej bezbronnej ofiary nikt nie napisał o nim tylko jego koleżanka. Jak nie patrzeć gdyby zachowali wiecej uwagi nie doszło by do wypadku a teraz jest płacz i lement... no niestety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że jest dużo cwaniaków na tym forum którzy twierdzą że ich bardzo dobrze znali.A teraz tak szczerze ilu z was się za nich po modli tak z głębi serca i przyjdzie postawić znicz na ich grobię za pewnę tylko jakaś mała garstka.Robicię szum a bliscy cierpią przez wasze nie powyparzanę gęby!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo współczuję rodzinom zmarłych chłopców i wiem co przeżywają ponieważ parenaście lat temu kilku zbirów zakatowało na śmierć mojego tatę, który wyszedł z domu i nie wrócił ja miałam w tedy 6 lat . I uważam że nie ma co oceniać pod żadnym kątem tych chłopaków bo taka tragedia mogła przydażyć się każdemu z nas którzy tu się wypowiadają i w obliczu takiej tragedi wyzywanie to tylko i wyłącznie bezczeszczenie pamięci po nich. A z tego co wiem to Michał żyje ale jest z nim bardzo kiepsko. Nie znałam żadnego z nich ale współczuję dziewczynie która ma dziecko z jednym z nich ponieważ ja też mam dziecko w dokładnie ty samym wieku i nie wyobrażam sobie jakbym powiedziała że tatuś już nigdy do nas nie wróci. Myślę że do komentowania tej tragedii nie powinny zabierac się osoby które nie wiedzą dlaczego tak się stało i jakie czynniki zadziałały. Wyrazy współczucia rodzinom i przyjaciołom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No a gdzie ta mądra co ma 5-letnie dziecko z 21 letnim młodzieńcem? Już przestała nadawać. ... To tylko w Polsce "C" na wsi pod Białą Podlaską możliwe. ...
Ostatnio edytowany 28 października 2008 r. o 15:08
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja znałam każdego z osobna!!! Kamil to mój brat a Michał,Jarek i Marek to koledzy z klasy! Sąd nad ich życiem i postępowaniem pozostawcie Bogu a wyjaśnianie okoliczności wypadku policji i prokuraturze. To nie wasza sprawa! Szukanie sensacji w tej tragedii nie ubarwi waszego szarego życia i nie rozjaśni waszych ciemnych,prostych umysłów. Zamiast tracić wzrok i swój cenny czas...idzcie już spać a jeśli naprawdę uważacie się za bliskich znajomych to udowodnijcie to!!! Niech każdy odmówi krótką modlitwę o spokój ich dusz i po pogrzebie zostawi im małe światełko. Teraz juz tylko tyle możecie... Uszanujcie ich rodziny w takiej tragedii i ----------------------------------------------Zajmijcie się ludzie swoim życiem!!!!!!!!!!!!!!!!--------------------------------------------------------------
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 15

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...