Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

CZY W MIĘDZYRZECKICH KOŚCIOLACH I CERKWIACH PRZESTRZEGANE SĄ PRAWA WIĘKSZOŚCI UKRAIŃSKIEJ ?

Utworzony przez Męczennik z Drelowa, 9 sierpnia 2010 r. o 01:39
...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba nie jesteśmy na ukrainie więc raczej możemy mówić o mniejszości ukraińskiej a nie "większości". To taka kwestia formalna...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Chyba nie jesteśmy na ukrainie więc raczej możemy mówić o mniejszości ukraińskiej a nie "większości". To taka kwestia formalna...
Ja osobiście nie znam żadnego mieszkającego tutaj Ukraińca, więc może porozmawiajmy o "Akcji Krzyż" ?
Ostatnio edytowany 10 sierpnia 2010 r. o 10:18
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Ja osobiście nie znam żadnego mieszkającego tutaj Ukraińca, więc może porozmawiajmy o "Akcji Krzyż" ?
LUDZIE SKUPCIE SIĘ I NIE DAJCIE SIĘ PONOSIĆ !!! PO = PODATKI W GÓRĘ !!! PO = PODATKI W GÓRĘ !!! skupcie się !!!!!!!!!!!!!!! POLACY RODACY !!! SKUPCIE SIĘ NA POWAŻNYCH PROBLEMACH !!! DZIENNIKARZE SZMACIARZE WYKORZYSTUJĄ TO BO NIE MAJĄ O CZYM PISAĆ !!! POWÓDŹ JEST !!! POLSKA TONIE W DŁUGACH !!!! PO = PODATKI W GÓRĘ PO = POWÓDŹ !!! PO = PODATKI W GÓRĘ PO = POWÓDŹ !!! PO = PODATKI W GÓRĘ PO = POWÓDŹ !!! PO = PODATKI W GÓRĘ !!! PO = PODATKI W GÓRĘ !!! PO = PODATKI W GÓRĘ !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Chyba nie jesteśmy na ukrainie więc raczej możemy mówić o mniejszości ukraińskiej a nie "większości". To taka kwestia formalna...
No tak tylko ,że ta mniejszość Ukraińska w Międzyrzeczu Podlaskim jest w zdecydowanej większości podobnież jak w prawosławnym Bielsku Podl. czy Hajnówce . A że ''tolerancyjna ''przedwojenna Polska wraz z kościołem zmieniła ich wyznanie na rzymski katolicyzm to już inne sprawa [nie mająca nic wspólnego z ich narodowością?].
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Związek Ukraińców Podlasia napisał:
No tak tylko ,że ta mniejszość Ukraińska w Międzyrzeczu Podlaskim jest w zdecydowanej większości podobnież jak prawosławni Rusini [Ukraińcy i Białorusini] w Bielsku Podl. czy Hajnówce . A że ''tolerancyjna ''przedwojenna Polska wraz z kościołem zmieniła ich wyznanie na rzymski katolicyzm to już inne sprawa [nie mająca nic wspólnego z ich narodowością?].
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze Międzyrzecu nie Międzyrzeczu. Po drugie jak udała się "Akcja Krzyż" ? Po trzecie ile płaci Palikot ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ma pierni do wiatraka ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Związek Młodzieży Białorus napisał:
A co ma pierni do wiatraka ?
A to że myślę, że masz na imię Dominik i płaci ci Palikot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
A to że myślę, że masz na imię Dominik i płaci ci Palikot.
Nikt mi nie płaci za to ,że jestem Białorusinką .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Związek Młodzieży Białorus napisał:
Nikt mi nie płaci za to ,że jestem Białorusinką .
Między nami są różnice pierwsza to taka że ja nie kłamię, a ty kłamiesz nawet w drobnych sprawach, popatrz wyżej napisałeś Związek M. Ukraińskiej, a teraz twierdzisz że jesteś Białorusinką. Na kłamstwie nic dobrego nie zbudujesz, zacznij od prawdy, prawda cię wyzwoli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ona napisała Związek Młodzieży Białoruskiej http://slonko.com.pl/zwiazek-mlodziezy-bialoruskiej.html . Nasz Międzyrzecki jest http://nadbuhom.free.ngo.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Męczennik z Drelowa napisał:
Ona napisała Związek Młodzieży Białoruskiej http://slonko.com.pl/zwiazek-mlodziezy-bialoruskiej.html . Nasz Międzyrzecki jest http://nadbuhom.free.ngo.pl/
Wiem, wiem ale Męczennicy Drelowscy, Ante Pavelic i inne, a także podszywanie się pod nicki innych, to ukochanie przemocy, broni na plastykowe kulki, nadużywanie emotikonów, Wikipedia, twoje ulubione fora i inne sprawy o których mi się nawet pisać nie chce. Dobra rada jeśli nie robisz tego za pieniądze to się lecz i znam dobrego psychiatrę. Wiesz że szanuję ludzi więc i tobie w zasadzie źle nie życzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[media]http://www.youtube.com/watch?v=2k8D_t0fpx8[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tobie Pawlak kto płaci? Już zmęczyło mnie twoje Trollowanie. Na każdym forum w każdej gazecie tylko Ty i twoje chore teksty. Dałbyś spokój. Jedź na urlop, może na chwilę powróci normalność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
X napisał:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=2k8D_t0fpx8[/media]
Wynoś się z tego forum Polski Faszysto !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbrodnia w Wierzchowinach Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Wierzchowinach Zbrodnia w Wierzchowinach - zbrodnia popełniona na ukraińskiej ludności wsi Wierzchowiny w dniu 6 czerwca 1945. Oskarżany o wymordowanie prawie 200 mieszkańców jest oddział Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem Mieczysława Pazderskiego Szarego. Część historyków dowodzi, że NSZ-owcy zabili jedynie 19 ludzi, którzy mieli być komunistycznymi konfidentami, natomiast reszta straciła życie z ręki oddziału pozorowanego, sformowanego dla celów prowokacyjnych przez NKWD. Interpretacja wydarzeń w Wierzchowinach jest problematyczna, w sprawie tej funkcjonują w okresie od 1989 do 2007 roku dwie zupełnie sprzeczne opinie sądowe[1] - pierwszy z nich z dnia 8 maja 1998 obarcza odpowiedzialnością NSZ, drugi natomiast z dnia 4 lutego 1999 zaprzecza mu wskazując, iż bezkrytycznie przyjęto wyrok komunistycznego sądu z 15 czerwca 1953 i nie wzięto pod uwagę istotnych dowodów i ustaleń historycznych. Niektórzy historycy przytaczają niebędące oryginałami[2] dokumenty, sporządzone jako odpisy przez funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa, m .in. MBP. Wiarygodności tych dokumentów nie można jednoznacznie potwierdzić, gdyż wielokrotnie tego typu materiały były preparowane[2] w celu wykorzystania przez komunistyczne władze przeciwko działaczom podziemia niepodległościowego w pokazowych procesach po wojnie[3], jednak bywają one niejednokrotnie cytowane przez badaczy tamtego okresu. Jeden z niebędących oryginałem odpisów, podpisany adnotacją "za zgodność" przez sowieckiego oficera MUBP[2], por. Wojciusza - "raport sytuacyjny "Szarego" do dowódcy AS NSZ Okręgu Lublin z 9 czerwca 1945", stwierdza: "Melduję, że oddziały AS po koncentracji ruszyły pod moim dowództwem na Zamość, według rozkazu. W drodze postanowiono zlikwidować kilka ukraińskich wsi. Pierwszą i najbliższą miała być wieś Wierzkowiny oi Kisłan (...) Wierzchowiny otoczono ze wszystkich stron i wycięto 194 osoby narodowości ukraińskiej. Kilkunastu zdołało uciec"[4]. Na wieść o wydarzeniach w Wierzchowinach z Chełma wysłana została 60-osobowa grupa pościgowa złożona z kilku funkcjonariuszy UB, kilkunastu milicjantów i 40 podchorążych szkoły oficerów artylerii WP. Oddziały "Szarego" zastawił na nią zasadzkę, w wyniku której funkcjonariuszy UB i milicjantów zabito, a podchorążych wcielono do swoich szeregów. Po niepowodzeniu tej akcji w pościg ruszyła na samochodach ciężarowych 160-osobowa grupa operacyjna sowieckiego 98. pułku wojsk pogranicznych NKWD, złożona z doświadczonych żołnierzy frontowych (część źródeł podaje, że była to pancerna jednostka Armii Czerwonej i oddziały KBW, liczące w sumie ok. 2 tys. żołnierzy), grupa wyposażona była w samochody pancerne[5] i lotnictwo. W rezultacie doszło do kilkudniowych walk zakończonych katastrofą dla zgrupowania NSZ. Główne siły "Szarego" (w sile ok. 300 ludzi) zaskoczone 10 (11) VI we wsi Huta w pow. chełmskim, zostały całkowicie rozbite. Poległo 166[5] żołnierzy, w tym mjr Pazderski i większość dowódców, rannych zostało 30 żołnierzy NSZ, a do niewoli dostało się 11 osób, reszta rozpierzchła się. Spłonęły także 164 budynki w miejscu starcia. Straty grupy operacyjnej NKWD wyniosły: 1 zabity i 6 rannych, z czego 4 zmarło. Ponadto zginęło 2 funkcjonariuszy UBP i 2 żołnierzy WP. Po bitwie, na pierwszej stronie faszystowskiego "Szczerbca" lokalnego organu NSZ, nr 23 z 23 VI 1945 r. - ukazał się nekrolog Mieczysława Pazderskiego. Pomordowanych mieszkańców Wierzchowin upamiętnia pomnik-mogiła, znajdujący się w centrum miejscowości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdzie w Międzyrzecu jest cerkiew
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wynoś się z tego forum Polski Faszysto ! [/quote] Wieczna chwała bohaterom z NSZ ! Hańba zdrajcom bolszewickim i !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
gdzie w Międzyrzecu jest cerkiew
PARAFIA PRAWOSŁAWNA PW.ŚW. MIKOŁAJA PIERWSZY RAZ WZMIANKOWANA W DOKUMENTACH CERKIEWNYCH W 1174 ROKU(OBECNIE KOŚCIÓŁ POD TYM SAMYM WEZWANIEM). 1564 R. 26 KWIETNIA, EREKCJA PRAWOSŁAWNEJ CERKWI ŚW. MIKOŁAJA (OBECNIE KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA). 1772 ROZPOCZĘCIE BUDOWY CERKWI UNICKIEJ PW. ŚW. PIOTRA I PAWŁA W MIEJSCU POPRZEDNIEJ DREWNIANEJ ŚWIĄTYNI PRAWOSŁAWNEJ Z XVI WIEKU.(OBECNIE KOŚCIÓŁ PW. ŚW. PIOTRA I PAWŁA) 1875 NASILENIE POLITYKI RUSYFIKACYJNEJ DWIE CERKWIE UNICKIE ERYGOWANE JESZCZE W XVI W JAKO PRAWOSŁAWNE ZOSTAŁY ZAMIENIONE NA PRAWOSŁAWNE NO COMMENTS http://www.mojepodlasie.friko.pl/miasta/miedzyrzec.htm#200
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...