Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

DK-2: Gdziekolwiek spojrzeć, słup

Utworzony przez ~kierowca~, 30 lipca 2009 r. o 22:08
drogowiec napisał:
No właśnie, jedne z najdroższych, ale nie najdroższych. To raz. Jest popyt, jest cena. To dwa. A po trzecie nie przesadzajmy, ponieważ głównym warunkiem wygrania przetargu (piszę o części jawnej - nad stołem) jest właśnie cena: kto zrobi za mniejszą cenę, ten wygrywa. Nie wydaje ci się, że głównym kryterium powinna być jakość oddawanych dróg oraz późniejsza ich konserwacja w ramach tego samego przetargu? Nasze drogi są tak drogie, z uwagi na rychłe - w dość krótkim czasie po odbiorze - ich wady konstrukcyjne (dziury, koleiny, zapadnięcia etc.) wynikające z ich niskiej ceny (nie da się zrobić czegoś dobrze za darmo lub za grosze, tak jak w życiu) i spowodowane tym kolejne remonty. I tak w kółko. Zrozumiano?
Jasne. Dlaczego Niemieckie drogi są lepsze, jeżeli koszt jest porównywalny? Koszty - kruszywo, paliwo, siła robocza,asfalt,grunt, są niższe tak? Dlaczego rozmawia się pod stołem ? Dlaczego już tyle lat mamy Dyrekcje od budowy autostrad i najmniej autostrad w Europie ? Dlaczego są takie wysokie opłaty za przejazd istniejącymi autostradami (o ich jakości zmilczę) że kierowcy wolą jeździć i zabijać się na bocznych drogach ? No tego to ja jakoś nie mogę zrozumieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEBAĆ PZPN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubzel z tymi słuipami nie ma nic wspólnego. latarnie postawiła firma pana O.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cóż mamy kryzys
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mmmmm napisał:
jak nie masz pojęcia to nie komentuj,przy takiej mocy żarówek oraz klasy drogi muszą być spełnione odpowiednie normy,które nie są wymysłem projektanta.Oczywiście słupy metalowe wyglądałyby ładniej ale są o wiele droższe od betonowych,a co do bezpieczeństwa to 2 lub 3 słupy już leżały i z aut wjeżdżających w nie nic się nie stało.Odnośnie głębokich rowów to "kierowco" masz spore ambicje,jeździj jeszcze szybciej obwodnicą to gwarantuję Ci że zetniesz betonowy słup,przebijesz barierę dźwiękochłonną i na pewno znajdziesz się w tym rowie.A ile aut tam się zmieści?Podejrzewam że proporcjonalnie do ilości kierowców jeżdżących bez wyobraźni bialską obwodnicą
jeśli jeździsz tylko rowerem to i tak obwodnica jest ci za szeroka, zobaczymy co będzie zimą zanim łaskawie się ruszą drogowcy z piaskarkami po opadach śniegu. ale co to ciebie obchodzi zimą masz przecież do wyboru autobus i sanki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ziom napisał:
mmmm - ale jesteś DURKIEM, a gdzie przepraszam będziesz miał możliwość zjechania jadąc 50 km/h jeśli ktoś inny wpadnie w poślizg np. 42 t TIR lub cysterna !!!!! Zawsze staram się omijać bialska obwodnice, żeby przeżyć i po jej przebudowie nic się nie zmieni, będę jej unikał jak ognia !!!!!
Poślizgu by nie było gdyby kierowcy jeździli tak jak kodeks nakazuje,a jak się gna ile się da to wtedy niestety zalicza się tzw.dzwona.I nie gań mojej wypowiedzi bo taka jest prawda.Dużo jeżdżę i wiem że u nas jest najwięcej kierowców "co to nie ja"...a zwłaszcza tych z literką I na tablicy gdzie na odcinkach prac drogowych jadą ile tylko się da bo "nawierzchnia fajna" nie patrząc na ludzi pracujących przy drodze.Co do bezpieczeństwa po przebudowie obwodnicy,o tyle lepiej że będzie chociaż jasno w nocy.Prace tam idą jak idą,będzie na pewno lepiej niż na starej obwodnicy,jednak mam żal do ludzi rządzących miastem...Żeby dobrze zrobić nową obwodnicę powinno się ją zamknąć na czas przebudowy,a ruch puścić objazdami,i wtedy drogi objazdowe miałyby nowe nawierzchnie wytrzymujące większy ruch i z pewnością nie za pieniądze miasta tylko wykonawcy,mielibyśmy wyremontowanych parę ulic i dróg oraz dobrą obwodnicę,a tak mamy tylko a może dla niektórych "aż" odmienioną samą obwodnicę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kierowca~ napisał:
jeśli jeździsz tylko rowerem to i tak obwodnica jest ci za szeroka, zobaczymy co będzie zimą zanim łaskawie się ruszą drogowcy z piaskarkami po opadach śniegu. ale co to ciebie obchodzi zimą masz przecież do wyboru autobus i sanki
Też jestem kierowcą,a zimą to jeżdżę praktycznie wszystkim,po za autobusami i sankami A opóźnieni drogowcy zimą????Może pora już do tego się przyzwyczaić i jadąc brać poprawkę na ich słabą czujność??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
JEBAĆ PO
POproszę o POmoc!!! Nie chce mi się żyć w tym POje***ym POwiecie! POmożecie? POdpowiecie? W ktorą latarnie mam POjechać by skutkowało to POzytywnie na mój problerm? Pytanie retoryczne POnieważ odPOwieź może skutkować "namawianiem do POzbycia się życia" No to sam zdecyduję - POzdrawiam ;-((( Mareczek (skicki)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ta obwodnica to jednym slowem katastrofa, slupy niemal w jezdni, jeden na drugim... dopiero zaczna sie wypadki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...