Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Drelów: bunt strażaków ochotników

Utworzony przez maniek, 11 sierpnia 2008 r. o 04:54
Pan Filipiuk to typowy okaz parweniusza, czyli człowieka, który robiąc karierę dostaje się do wyższego środowiska (rada powiatu) naśladuje jego obyczaje w sposób przesadny i natrętny. Jego kretyństwo polega na tym, że nie potrafi prawidłowo czytać realiów politycznych. Rozpoczął kampanię wyborczą na dwa lata przed wyborami, myśląc, że jego czas już nadszedł. Prawdopodobnie myśli, że kwalifikacje zawodowe nabyte w okresie sprawowania funkcji kierowcy są wystarczającymi do przyszłej kariery politycznej w Drelowie. Błędnie sądzi, że podobnie jak Stefaniuk-taktorzysta SKR Drelów, posiadł już wystarczającą wiedzę i doświadczenie do objęcia funkcji wójta w naszej gminie. Niestety, zapomniał biedaczysko, że więzy krwi są ważniejsze, niż polityczna wrzawa wokół stanowiska kierowcy osp Drelów. Stefaniuk zawsze będzie popierał swoich krewnych, nawet kiedy tego publicznie nie objawia. W ten sposób pali frajera przed czasem. Aby zostać wójtem nie wystarczy biegać bez sensu z psem po polach i lasach, ale oprócz tego należy mieć jeszcze coś "pod sufitem". Panu Filipiukowi najwyraźniej woda sodowa odbiła do głowy i mamy tego widoczne efekty. Pracownik urzędu gminy publicznie krytykuje swojego szefa-wójta. Co z tego wyniknie, zobaczymy. Według mnie głównym rozgrywającym jest Stefaniuk, a Filipiuk występuje wyłącznie w roli tzw. "zająca". Czy padnie ustrzelony przez jakiegoś myśliwego, zobaczymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie tylko smutne ale też bardzo żałosne . Mając emeryturę w kieszeni walczyć z ludźmi ze swego środowiska jak lew , to dopiero rozpacz bierze . jak P. Zygmuncie pracowałeś byłeś innym człowiekiem z innym nastawieniem do ludzi a jak dostałeś kasę to zrobiłeś się wielki JAŚNIE PAN . Strażacy ochotnicy zrzucili się na twoje odejście Harmonijkowe Echo zagrało ci sto lat a ty zrozumiałeś że sto lat będziesz siedział na tym stołku prezesa OSP .Są młodsi na każdego jest czas i pora. Czas odejść z HONOREM a nie w kłótni ze wszystkimi. Miej własne zdanie i nie słuchaj złych rad i błędnych podpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ztego co wiem ten nowy kierowca to też jest z PSL . Więc nie wiem i nie rozumie o co ta wojna. Wystarczy go przeszkolić i po sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopy ja myślę że jeżeli Pan Kazimierski i Pan Filipiuk są złymi kandydatami na Wójta Drelowa to ja proponuję aby kandydatem na Wójta w przyszłych wyborach był Bachonko Adam ten opój z urzędu gminy. Pewnie za miesiąc przepił by całą gminę. Chyba wszyscy pamiętają jak przecież nie tak dawno rozwalił się w Zahajkach po pijaku samochodem i w espresowym tempie znalazł sobie zastępce za kierownicę. Myslę że warto przyjżeć się tej sprawie i poszukać ewntualnych świadków tego wyp.....????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytam te wasze wpisy i mysle sobie jacyscie wy wszyscy wyszkoleni a zacznijmy od poczetku Szanowny PAN WOJT 9lat konczyl studia i skonczyl ale nie wiem za ile swin PAN sekretarz po technikum zaocznym bez matury ADAS Bachonko ledwo technikum budowlane skonczyl a teraz wielki MGR po studiach zaocznych za kase co nawet moj pies by skonczyl Pan MUSIEJUK BEZ OKA wielki zawodowy kierowca ktory dzieci wozi chociaz sam powinienen siedziec z TYLU TAKZE PANOWIE I PANIE ZOBACZCIE KTO WYPISUJE BZDURY O WYKSZTALCENIU I O DAZENIU DO WLADZY ZYCZE OPAMIETANIA I PISANIA PRAWDY A NIE BZDUR TO SA FAKTY ZEBRANE OD KOLEGOW I KOLEZANEK W/W NIKOGO OBRAZAC NIE ZAMIERZAM ALE PRAWDA JEST OKRUTNA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
strażak szeregowy OSP napisał:
To prawda. Chciałam jeszcze zauważyć, że jak zarząd OSP twierdzi, że Wójt zatrudnia niekompetentne osoby. To czym Prezes OSP wytłumaczy to, że już od jakiegoś czasu krążą po Drelowie i najbliższych okolicach informacje, że źle się dzieje w OSP w Drelowie. Do akcji są brani strażacy nie ze stażem i doświadczeniem tylko ci bardziej związani z tzw. "grupą trzymającą władzę w OSP". Strażacy którzy są w jednostce po kilkanaście lat są ignorowani - tak jakby ich nie było. Zarząd więc nie powinien się wypowiadać w tej sprawie w imieniu wszystkich strażaków bez wcześniejszych konsultacji z nimi - chociażby przeprowadzenia referendum wśród nich oczywiście głosowanie anonimowe bo Zarząd OSP miałby wtedy podstawę do wyrzucenia ze straży tego kto by głosował przeciwko nim. A tak nawiasem mówiąc to Pan Filipiuk zaczyna kampanie przedwyborczą, więc nie ma co sie dziwić że będzie dużo nagłośnionych akcji przeciwko Wójtowi. A tym ludziom po prostu brakuje honoru. Jak to sie mówi trzymają się koryta rękami i nogami. Jak to Pan Szabaciuk powiedział na posiedzeniu Gminnego Zarządu ZOSP : "nie wyobrażam sobie żebym ja nie rządził" czy jakoś tak to było... Panie Wójcie powodzenia. Prawda i tak wyjdzie na jaw. To tylko kwestia czasu.
STRAZ JEST DLA LUDZI KTORZY CHCA COS W NIEJ ROBIC A NIE TYLKO MIEC KOLEJNA LEGITYMACJE CHYBA WIDAC ZE DRELOWSKA STRAZ SIE ROZWIJA A NIE COFA JAK NIEKTORE OSP Z NASZEJ GMINY TUTAJ NIE TRZEBA MOWIC O PRZEKRETACH BO KAZDY PRACUJE SPOLECZNIE 24 godz NA DOBE TAKZE TEN CO TO PISZE NIE MA POJECIA O DZIALANIU JEDNOSKI Z OSP DRELOW TYLKO SIEDZI SAM NA CIEPLEJ POSADCE W JAK MNIEMAM URZEDZIE GMINY 3MAJ SIE OSP DRELOW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator z terenu napisał:
Niech siedzą chłopaki w remizie. Chwała im za to . Dzięki temu gotowośc bojowa OSP Drelów jest na poziomie JRG. A okres żniw i suszy więc chyba dobrze się dzieje bo KP PSP nie musi wprowadzać podwyższonego stanu gotowości. Ale tak serio to chłopcy z pod znaku koniczynki nie chca dopuścic obcego do intratnego interesu. Bo może komputer zabiorą, pójdą z psem na spacer, wyjada wozem bojowym na piknik itp. Czy nie można przyjąc tego pana na członka OSP i przeszkolic ekstra w KR PSP obsługi wozu . Chyba że OSP już ma wszystkie miejsca zajęte i wara od nich. Pan Panie wójcie jako gospodarz gminy ma przecież nadzór nad OSP, zabezpiecza np. sprzęt, paliwo i musi ich tez z tego zużycia rozliczać. Póki co chyba nie ma u nas wolnej amerykanki. Pan Prokurator Pana oskarzy o barak nadzoru nad mieniem jak nie będzie pan tego nadzorował majątku gminnego powierzonego OSP. Życze powodzenia wszystkim dla dobra sprawy. Bo jak narazie to samochody żuki OSP jeżdżą jak taxi.
PROPONUJE UDAC SIE PANA DOKTORA KORPYSZA NA KONSULTACJE W TYM TEMACIE BO PEWNIE PAN I PAN DOKTOR WIECIE TYLE SAMO NA TEN TEMAT ALE MOZE PANU POMOZE W INNYCH SPRAWACH BO WIDZE ZE NA TEMAT STRAZY TO PAN MA BLADE POJECIE ZYCZE ZNIANY SAMOPOCZUCIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopy ja myślę że Pan Kazimierski jest dobrym wójtem i niepotrzebna nam we gminie żadna zmiana. Nie potrzebny jest nowy wójt Pan Filipiuk bo obecny jest dobry i nie ma co zmieniać. Już w Międzyrzecu ludzie zmienili i każdy widzi jak tam jest. Po co nam to samo przechodzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
kandydat na wójta bez matury he,he
Co z tą edukacją w drelowskim urzędzie? Kandydat na wójta może sobie być bez matury! Ale sekretarz gminy to powinien mieć wyższe prawnicze lub administracyjne! A CO MA? MA BRAK MATURY! SEKRETARZ BEZ MATURY - CIĄGNIE DO EMERYTURY!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, ciekawi mnie dlaczego temat nowego kierowcy OSP przekształciły się w temat o Filipiuku??? Czyżby to wszystko jego wina?? Wiadome jest, jak już ktoś wspomniał, że to obibok który zamiast pracować w urzędzie woli sobie jeździć po całym terenie a zastać go w biurze graniczy z cudem. Ale czy jest sens poświęcać tej osobie tyle czasu?? Moim zdaniem ta osoba na to nie zasługuje - rozkręca tylko sztuczną sensację żeby sobie nałapać plusów jaki to on dobry, że wykrył nieuczciwość Wójta. Trzeba by sie było zastanowić czy przypadkiem on nic nie próbuje odsunąć od siebie całego zamieszania. Ale myślę że ta osoba za bardzo obrośnie w piórka jeśli za dużo będzie się o niej pisać... Każdy powinien wiedzieć jaki to typ człowieka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwujący napisał:
Ludzie, ciekawi mnie dlaczego temat nowego kierowcy OSP przekształciły się w temat o Filipiuku??? Czyżby to wszystko jego wina?? Wiadome jest, jak już ktoś wspomniał, że to obibok który zamiast pracować w urzędzie woli sobie jeździć po całym terenie a zastać go w biurze graniczy z cudem. Ale czy jest sens poświęcać tej osobie tyle czasu?? Moim zdaniem ta osoba na to nie zasługuje - rozkręca tylko sztuczną sensację żeby sobie nałapać plusów jaki to on dobry, że wykrył nieuczciwość Wójta. Trzeba by sie było zastanowić czy przypadkiem on nic nie próbuje odsunąć od siebie całego zamieszania. Ale myślę że ta osoba za bardzo obrośnie w piórka jeśli za dużo będzie się o niej pisać... Każdy powinien wiedzieć jaki to typ człowieka...
Sprawa jest prosta! Obie strony sporu nie znają zapisów statutu Związku OSP. Wójt - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP jest zobligowany do organizowania i wspierania OSP (
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
par. 64 ust. 1 pkt 6 STATUTU. Jednostka OSP Drelów jest w strukturze Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Dlaczego Państwowa Straż Pożarna milczy w tej dziwnej sytuacji? Wszystko dlatego, że z OSP zrobiono przyboczną straż PSL. To w wielu przypadkach tak się musi kończyc. Strażacy noście raczej tylko legitymacje strażackie i ewentualnie legitymacje otrzymanych odznaczeń, a te partyjne zostawcie w domu. Życzę dobrych decyzji!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
Wójt jako gospodarz gminy nie był by wójtem gdy by nie miał własnego zdania .on powinien decydować o zatrudnianiu i zwalnianiu a nie jakieś tam OSP czy zarząd. Moim zdaniem to dobrze się stało że zatrudniony został człowiek z poza środowiska strażackiego . Może nareszcie będzie normalnie w tej straży
Cóż ślepemu po oczach? Kto ma uszy niech słucha!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Chłopy ja myślę że Pan Kazimierski jest dobrym wójtem i niepotrzebna nam we gminie żadna zmiana. Nie potrzebny jest nowy wójt Pan Filipiuk bo obecny jest dobry i nie ma co zmieniać. Już w Międzyrzecu ludzie zmienili i każdy widzi jak tam jest. Po co nam to samo przechodzić.
"jest dobrym wójtem i niepotrzebna nam we gminie żadna zmiana", a to się okaże mniej więcej za około 26 miesięcy!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
"jest dobrym wójtem i niepotrzebna nam we gminie żadna zmiana", a to się okaże mniej więcej za około 26 miesięcy!!!!!
Mieliście dobrego wójta to zachciało wam się zmiany. Piotr K. jest cieniutki w gminie nic się nie dzieje. Nie byłem tam kilka lat a kawałka chodnika w kierunku Urzędu od krzyżówki jak nie było tak nie ma. Jak zostawił to A.Sz. tak trwa to do dzisiaj!!! Myslę że A. Sz. zrobił dla Gminy, dla strażaków, dla oświaty bradzo wiele. Niestety wasza gminna propaganda Go zniszczyła. Możecie się tylko wstydzić. Wcale was nie żałuję, użalajcie się sami nad sobą. Dobrze wam tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miki napisał:
Mieliście dobrego wójta to zachciało wam się zmiany. Myslę że A. Sz. zrobił dla Gminy, dla strażaków, dla oświaty bradzo wiele. Niestety wasza gminna propaganda Go zniszczyła. Możecie się tylko wstydzić.
A ten ogromny dług który zrobił i zostawił też ci się dalej podoba ???????? A to , że zostawił "gminę w wiórach" jak pisało Słowo Podlasia to propaganda ???????? Puknij się w głowę i pomyśl !!!!!!! Długi trzeba spłacać !!!!!!! Obecny wójt dużo robi dobrego i się nie lansuje jak niektórzy !!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ten ogromny dług który zrobił i zostawił też ci się dalej podoba ???????? A to , że zostawił "gminę w wiórach" jak pisało Słowo Podlasia to propaganda ???????? Puknij się w głowę i pomyśl !!!!!!! Długi trzeba spłacać !!!!!!! Obecny wójt dużo robi dobrego i się nie lansuje jak niektórzy !!!!!!!!
Gdybyś trochę wiedział o konstruowaniu budżetu nie pisał bys głupot z długiem. Zawsze zaciąga się sie jakieś zobowiązania / kredyty/ żeby można coś szybko zrobić. Z pieniędzy własnych tj. podatników niestety niewiele da sie zrobić w krótkim okresie czasu. Słowo podlasia na które sie powołujesz to wypociny wyssane z palca ta gazeta dawno powinna zniknąć z rynku. Szukają tylko tanich sensacji. Jak lubisz tą gazetę zacznij też czytać Fakt tylko nawet Fakt stanowi wyższy poziom. Myślę że wójt nieźle się lansuje, tylko trzeba się temu dobrze przyjrzeć, a nie działać impulsywnie. W Drelowie jak wynika z tego forum lansuje się wielu chętnych z M. Filipiukiem na czele!!!!! Ale macie osobowość. Tylko pozazdrościć. Podoba mi się określenie SEKRETARZ BEZ MATURY CZEKA EMERYTURY. Brawo taki przypadek wystepuje tylko w Urzędzie Gminy w Drelowie, gdzie Sekretarz nie ma nawet matury. Ale co tam jest odpowiednia legitymacja, która załatwia wszystko, nawet brak wykształcenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miki,a Ty sie przypadkiem,ze tak powiem,nie pchasz na wójta i nie jestes z rodziny A.Sz.?????? Bo mysle ze tylko ktos kto jest z nim zwiazany moze go tak bronic i pisac takie brednie!!! I dlaczego temat o straży przerodzil sie w temat o gminie,wójcie itd???? Jakas paranoja. skonczcie juz lepiej wypowiadac sie na te tematy bo coraz to gorsze teksty piszecie. czytac sie tego nie da!!!! i jeszcze jedno do Mikiego-skoro Slowo podlasia to sa jak to napisales "wypociny wyssane z palca" to po co je czytasz??? bo skoro tak piszesz o tej gazecie tzn ze ja czytasz. udajesz jakiegos wszechwiedzacego a cale nic wiesz.... ŻAL......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ten ogromny dług który zrobił i zostawił też ci się dalej podoba ???????? A to , że zostawił "gminę w wiórach" jak pisało Słowo Podlasia to propaganda ???????? Puknij się w głowę i pomyśl !!!!!!! Długi trzeba spłacać !!!!!!! Obecny wójt dużo robi dobrego i się nie lansuje jak niektórzy !!!!!!!!
Cienki bolku! Dołóż minimum starań i zapoznaj się z obecnym długiem! Jest on wprost proporcjonalny jak zarobki obecnego wójta i byłego - 9.000 : 6.000!!!!! Gmina Drelów ma obecnie o wiele więcej kredytów niż było przed 2002 rokiem, ale jakoś ten brukowiec słowo podlasia o tym nie pisze!!!! A jak dalej nie wierzycie, to nasyłajcie jak na byłego co miesiąc: RIO, NIK, Prokuraturę, media, Policję i wszelką swołocz na usługach; to się przekonacie jakie wióry polecą z Drelowa. Jakoś miniony czas poświęcony ściganiu poprzedniego wójta należy uznać za stracony - nic nie wyszło. Zawiść do niczego dobrego nie prowadzi!!!!!! Jak wam taki stan odpowiada, to niech wam będzie!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panowie to sie robi chore nie mieszajmy spraw osp drelów z PSL BO TO ZACIAGA JUZ POLITYCZNIE DLACZEGO NIE MA ODPOWIEDZI NA WYKSZTALCENIE I KOMPETENCJE NAJBARDZIEJ ZUFANYCH NASZEGO PANA WóJTA WIDOCZNIE NIKT INNY OPROCZ W/W NIE PISAL WCZESNIEJ POSTOW BO NORMALNY CZLOWIEK JUZ DAWNO BY ZAREAGOWAL NA OCZYWISTA OCZYWISTOSC JAK MAWIAL PAN K.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 15

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...